22. 9. 2021 | Tomáš Nejedlo

Šťastnější Třebíč urvala body v závěru, ty byly tentokrát velmi blízko

4., středa 22. 9. 2021
Benátky n.J. - Třebíč BEN - TRE
Ve čtvrtém duelu letošní sezóny už benátečtí hokejisté toužili bodovat. K tomu také nebylo daleko, vždyť ještě v 55. minutě souboje s dosud neporaženou Třebíčí vedli o gól, leč nakonec z boje odešli poraženi a bez jediného bodu. Ani trefy Duška a Dlouhého k bodům nevedli, zcela vyrovnaný souboj rozhodla velmi šťastná střela třebíčského Turečka v poslední minutě, a tak nezbývá, než bojovat dál a snažit se ze všech sil!
Benátky n.J.: Žajdlík – Kolmann, Šedivý, Bukač, Aubrecht, Štibingr, Žůrek, Kovář – Šír, Dušek, Dlouhý – Pabiška, Jansa, Jiruš – Klapka, Čederle, Wiencek – Křepelka, Čermák, Vomáčka
Třebíč: Jekel – Furch, Doudera, Poizl, Forman, Tureček, Mlčák, Zukal – Psota, Bittner, Šťovíček – Kusko, Nedvídek, Krliš – Ferda, Michálek, Vodný – Vedral, Křehlík.
Branky a nahrávky: 10. Dušek (Štibingr, Dlouhý), 49. Dlouhý (Klapka, Šír) - 23. Ferda (Tureček, Michálek), 55. Ferda (Furch, Vodný), 60. Tureček (Vodný, Mlčák). Rozhodčí: Čáp, Zubzanda - Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Střely na branku: 26:16.

První šanci středečního utkání měl na hokejce forvard čtvrté benátecké lajny Erik Čermák, jenže po Vomáčkově nabídce puk do hostující branky neusměrnil. Aktivita benáteckých hokejistů byla po zásluze odměněna jen pár vteřin později. To Adam Dlouhý přiťukl na modré čáře puk Janu Štibingrovi a Antonín Dušek jemnou tečí otevřel skóre - 1:0. V první části hry stojí za zmínku ještě snad jen šance zkušeného Lukáše Pabišky v benáteckých barvách, jinak se nic závratného v úvodní dvacetiminutovce neurodilo.

Úvod druhé části hry zastihl hosty ve šťastnější pozici, když Turečkovo nahození se odrazilo k Radimu Ferdovi a ten doslova propasíroval puk skrz Žajdlíkovu výstroj až do branky a Horáci se tak dočkali velmi snadného vyrovnání skóre - 1:1. Vyrovnaný hokej panoval i nadále, vyložených šancí bylo, jak se říká, jako šafránu a za stavu 1:1 se šlo také do třetí části hry,

V té mohli udeřit hosté, a to velmi záhy! Domácí obrana nechala za svými zády Michálka, jenže ten Žajdlíka nepřekonal. Na druhé straně svou šancí pohrdl Jansa, když trefil Jekela jen do výstroje. Ve 49. minutě už se Benátky radovaly. Klapka zpoza branky vybídl ke skórování Adama Dlouhého, jenž střelou k tyči touto nabídkou nepohrdl - 2:1.

Benátečtí toužili bodovat, jenže ani ve středečním podvečeru jim nebylo přáno. V 55. minutě po vyhraném vhazování tečoval Radim Ferda střelu od modré čáry přesně mezi Žajdlíkovy betony a svým druhým gólem v utkání srovnal stav. Když už se zdálo, že duel dospěje do prodloužení, v poslední minutě napřáhl na modré čáře David Tureček a v ponechané výhodě vystřelil mnohem šťastnějším hostům tři body - 2:3.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Nemáme za sebou povedený vstup do sezóny. Žádný soupeř nás nepřehrál, ale v zakončování šancí nás zatím všechny týmy předčily. Dnes jsme byli blízko bodovému zisku, avšak neuhráli jsme buly, po němž šťastná střela zapadla do branky. Následně soupeř využil výhodu při signalizovaném faulu, a to nás dnes stálo body. Nepanikaříme. Tvrdou prací si uhrajeme body, které nás zklidní a začneme vyhrávat.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): První třetina nebyla z našeho pohledu vůbec dobrá. Věděli jsme, že nás čeká velice kvalitní soupeř, který je bruslivý, to se potvrdilo. V úvodní části hry jsme se nezmohli na více než dvě nebo tři střely. Soupeř nás přehrál, přebruslil, ve všem byl lepší. Byli jsme rádi, že domácí vedli pouze 1:0. Ve druhé třetině jsme měli slušných prvních deset minut. Vyrovnali jsme a vytvořili jsme si ještě nějaké šance. Celkově jsme dnes byli nějací zatažení. Nohy nám nešly tak, jak jsme chtěli. Musím vyzdvihnout domácí tým, pro který je tento výsledek krutý, protože hráli velice dobře. Naopak my nepodali až tak dobrý výkon, ale zase jsme ukázali sílu a charakter týmu. Musím uznat, že dnes se štěstím si odvážíme tři body. Samozřejmě je to pro nás strašně povzbudivé do další práce. Znovu opakuji, Benátky byly velice kvalitním soupeřem. Po většinu zápasu jsme tahali za kratší konec.