4. 3. 2020 | Tomáš Nejedlo

Stíhací jízda s Jestřáby přišla po chybě v závěru vniveč

57., středa 4. 3. 2020
Benátky n.J. - Prostějov BEN - PRO
V předposledním kole skupiny "O účast v předkole play-off" se na benáteckém ledě utkali domácí hokejisté s prostějovskými Jestřáby. Oba celky už do vyřazovacích bojů zasáhnout nemohou, a tak se hrálo především o zkušenosti a o čest. Okleštěná, avšak mnohem zkušenější sestava hostů si postupně vypracovala tříbrankový náskok, který se ale bojujícím domácím podařilo po trefách Dlouhého, Kunsta a Chrtka smazat. Chybička v samém závěru utkání a trefa urostlého Račuka ale rozhodla zápas ve prospěch Prostějova, a tak loučení Benátek s těmi nejvěrnějšími s touto sezónou mělo malinko hořkou příchuť. Tento ročník Benátky uzavřou sobotním duelem na ledě Frýdku-Místku.
Benátky n.J.: Hrstka (Žajdlík) – Kunst, Böhm, Buchtela, Šedivý, Charvát, Žůrek – Průžek, Měchura, D. Špaček – Gajda, Chrtek, A. Dlouhý – Žemba, Šafařovský, Wiencek – Šeliga.
Prostějov: Haas (Štůrala) – Muška, Husa, P. Krejčí, Fojt – M. Novák, Nouza, T. Jandus – Žálčík, Račuk, Hrníčko – V. Meidl, Divíšek, Knap – Machač.
Branky a nahrávky: 44. A. Dlouhý (D. Špaček, Průžek), 55. Kunst (A. Dlouhý), 57. Chrtek (Buchtela, Průžek) – 3. T. Jandus (M. Novák, Machač), 25. Žálčík (Divíšek, Nouza), 42. Divíšek (Husa, Nouza), 60. Račuk (Hrníčko, Žálčík). Rozhodčí: Kopeček, Wagner - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Už po necelých dvou minutách hry měl dobrou příležitost hostující Krejčí, Hrstka ještě stihl zasáhnout vyrážečkou. O pár vteřin později už se ale Jestřábi radovali. Matěj Novák si počkal s přihrávkou pro Tomáše Janduse, proti jeho střele se pak už Hrstka nestihl přesunout - 0:1. První desetiminutovka patřila hostům, ospalé Benátky se nemohly dostat do hry a další šanci Krejčího kryl Hrstka. Až od druhé poloviny první části hry se i domácí osmělili a zejména rychlík Průžek několikrát zaměstnal Haase v prostějovské brance, leč vždy z tohoto souboje vyšel jako vítěz maskovaný muž Jestřábů.

Až ve 24. minutě se poprvé vylučovalo a Jestřábi hned svou první přesilovku přetavili v druhý gól. Nouza z rohu kluziště přihrával před brankoviště, kde Divíšek tečí donutil Hrstku k zákroku a odražený kotouč bez přípravy pod břevno napálil Lukáš Žálčík - 0:2. Z druhé třetiny stojí za zmínku ještě příležitost Račuk nebo sólo Janduse z levého křídla, avšak na dvoubrankovém vedení týmu z Hané to nic neměnilo.

Do třetí třetiny si Prostějov přenesl početní převahu a čtyři vteřiny po jejím vypršení se potřetí prosadil. Střelu exbenáteckého Husy od modré čáry chytře mimo Hrstkův dosah tečoval veterán Tomáš Divíšek - 0:3. Až ve 43. minutě se Benátky poprvé prosadily. Špaček poslal puk do jízdy Adamu Dlouhému, který se dostal před Haase a ten na jeho střelu neměl nárok - 1:3. Následně Benátečtí přežili několik šancí při přesilovce soupeře a krátce poté se snižující trefou dostali zpět do zápasu.

Vratislav Kunst od modré spíše nahodil kotouč do branku a Haas patrně přes zakrytý výhled nestačil reagovat - 2:3. Domácí rázem vycítili, že je šance srovnat, což se také brzy stalo. V 57. minutě střílel po vyhraném buly a přiťuknutí Průžka Buchtela, Haas jeho nepříliš prudkou střelu neudržel v rukavici a dorážející Ondřej Chrtek srovnal gólový účet - 3:3. Benátečtí by si za to, že dokázali stáhnout tříbrankové manko, minimálně ten bod určitě zasloužili, avšak hokej je hra chyb a jedna taková přišla v poslední minutě utkání, kdy puk přeskočil Kunstovu hůl, za jeho záda se dostal Žálčík a najíždějící Marek Račuk už jen přehodil ležícího Hrstku - 3:4. Byl to tak hořký konec jinak poměrně zajímavého zápasu.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Začali jsme hrát až ve druhé třetině. První třetinu jsme prospali. V té druhé jsme se zlepšili, za třetí třetinu musím kluky pochválit, protože jsme se vrátili do utkání. Vyrovnali jsme na 3:3 a ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. V závěru jsme udělali jednu malou chybu a soupeř ji okamžitě potrestal. Dnes je to pro nás trošku hořká porážka, protože jsme si ve třetí třetině de facto vzali zápas zpátky, pak jsme ale udělali malou chybu a Prostějov nabídnutou šanci ihned využil. Všichni bychom chtěli poděkovat benáteckým fanouškům za podporu v celé sezóně. Samozřejmě víme, že jsme se nedostali do play-off, ale viděli tu spoustu hráčů, kteří prošli Bílými Tygry a také tu viděli spoustu mladých, nadějných hráčů, kteří určitě jednou budou hrát velký hokej.

Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov): Přijeli jsme s miniaturní sestavou, takže i s obavami, aby to tu nebyl průšvih. Soupeř ale také nastoupil v omezeném počtu a s omlazenou sestavou. V tomto ohledu to tedy bylo vyrovnané. Dostali jsme se do tříbrankového vedení, které jsme ve třetí třetině během pěti minut zbytečně ztratili a zápas jsme tak zdramatizovali. Jsem rád, že jsme dali čtvrtý gól a získali tři body.