4. 12. 2021 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Střelecká převaha znovu k bodům nevedla

26., sobota 4. 12. 2021
Benátky n.J. - Frýdek-Místek BEN - JFM
Podobně jako v minulém zápase proti Ústí nad Labem měli i tentokrát benátečtí hokejisté výraznou střeleckou převahu. Znovu ale žehrali na špatnou střeleckou potenci. Slovenský reprezentant v brance Frýdku-Místku Baroš se překonával a dovolil domácím hráčům pouze jednu branku ve své síti. I ta držela domácí tým v naději na bodový zisk, ten se brzy rozplynul po přesné teči Bartoše a proměněném, navíc naprosto nesmyslném, trestném střílení zkušeného Svačiny, jenž dal pečetní razítko na výhru 3:1 ve prospěch slezského týmu.
Benátky n.J.: Král - Žůrek, Aubrecht, Kunst, Hampl, Bukač, Kovář - Duda, Dušek, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Rychlovský, Jansa, Dlouhý - Kalaj, Čermák, Wiencek.
Frýdek-Místek: Baroš - Teper, Ciura, Michálek, Zbořil, Matyáš, Krenželok - Svačina, Bartoš, Christov - Kurovský, Komorski, Kofroň - Martynek, Peterek, Lyszczarczyk - Klimša, Blaško, Matiaško.
Branky a nahrávky: 43. Aubrecht (Špaček) - 8. Christov (Peterek, Svačina), 47. Bartoš (Teper, Svačina), 52. Svačina (TS). Rozhodčí: Hucl, Marek - Kotlík, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 182. Střely na branku: 25:18.

Domácí začali sobotní duel dobrou příležitostí hned v samém úvodu. Čederle si poklepal o přihrávku, kterou poté i dostal, před Barošem ale usměrnil kotouč mimo branku. Jako první však udeřili hosté, a jak se později ukázalo, byla to na dlouho dobu trefa poslední. Rysové totiž využili svoji první přesilovou hru. Peterek si všiml dostatečně neobsazeného Svačiny, který ihned vystřelil směrem na Královu branku, ten výtečným zákrokem udržel kotouč před brankovou čárou, avšak hlídkující Vít Christov se nemýlil a doklepl puk do branky – 0:1.

Obrovskou příležitost na srovnání měli Benátečtí ve 14. minutě. Hosté propadli a kupředu sprintoval Dlouhý, jenž našel najíždějícího Rychlovského, který nechal vyniknout přesunujícího se Baroše! To byla velká šance a domácí velmi mrzela. Prakticky z brejku hrozili i Frýdecko-Místečtí, kdy z bezprostřední blízkosti zakončoval najíždějící Komorski, avšak také Král udržel puk před brankovou čarou. Za zmínku stojí ještě příležitost hostí v závěru první periody. To po nepřesnosti v obranných řadách domácího týmu razil z pravé strany sám na branku Kurovský, avšak Král zasáhl ramenem. Kofroň se k dorážce pak už nedostal.

I ve druhé třetině hosté hrozili hlavně z brejků. Zprvu nenápadnou akci zakončoval najíždějící Klimša zřejmě do tyčky, následně Král při zákroku posunul branku a vynutil si tak vhazování. Benáteckým nebylo ani ve druhé třetině souzeno. Příkladem budiž únik, kdy Dušek přiťukl puk Dudovi, který byl blízko Barošovi, po rychlé kličce nezvedl puk nad položený beton – to volalo po gólu! Do sedla pak domácí dostaly přesilovky, v jedné z nich cinkala i tyčka, a to po střele Špačka. Za hosty ještě kontroval Peterek, ale ani on se neprosadil, a tak stav 0:1 trval i po čtyřiceti minutách hry.

Štěstíčko se na Benátky usmálo až na začátku třetí třetiny. Vyrovnávací trefou odčarovaly Barošovo kouzlo. Na modré čáře napřáhl David Aubrecht, puk se možná otřel o některého z bránících hráčů, jelikož Baroš udělal přesun doleva a nechal místo u své bližší tyčky, kam zapadl kotouč – 1:1. Přestože Benátečtí byli po vstřelené brance lepším týmem, udeřilo na druhé straně. Teperovu střelu totiž tečoval mimo Králův dosah David Bartoš a tato šťastná trefa rozesmutnila domácí – 1:2.

V 52. minutě bylo přísně nařízeno trestné střílení za hození hole, k nájezdu se pak postavil zkušený Vladimír Svačina, který si najel velmi ze strany, před Králem zamíchal pukem a proměnil – 1:3. Za toho stavu už se Benátečtí na zvrat nezmohli, a tak Frýdek-Místek slavil tři body, situace Benáteckých se tak opět o něco zkomplikovala.

V souboji dvou farmářských oddílů tak byli úspěšnější hosté z Frýdku-Místku. Výraznou roli v tomto zápase hrála nová akvizice týmu ze Slezska, bývalý reprezentant Vladimír Svačina, kterého extraligový Třinec přivedl z Vítkovic a obratem jej poslal svému partnerskému týmu, aby mu pomohl rychle se dostat do klidnějších vod prvoligové tabulky. Šíře kádru třineckých Ocelářů, která je nepoměrná s libereckými Bílými Tygry, umožnila i start útočníka Kofroně, který i přes včerejších více než sedm minut v zápase v Pardubicích, odehrál utkání v Benátkách a posléze se zpět připojí k týmu trenéra Varadi, jež zítra svede souboj s hokejisty Mladé Boleslavi...

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Na jednu branku se nevyhrává. Nevyužitá dvojnásobná přesilová hra byla z našeho pohledu klíčová. Soupeř přijel posílen o Vladimíra Svačinu, který byl rozdílovým hráčem. Nebudu snad ani komentovat zářez, který předvedl další zúčastněný dnešního utkání.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Zápas se mi dobře hodnotí. Pro obě mužstva se hrálo o důležité body, my byli šťastnější. Utkání bylo výrazně ovlivněno vyloučenými hráči, a to tak, že v první třetině jsme měli my několik přesilovek, to stejné i na začátku druhé třetiny. Poté bylo to samé i na druhé straně. V té zimě, která tu je, nejsou hráči v až takovém tempu. I tak to bylo velice bruslivé utkání. Nepadlo příliš branek, protože si myslím, že oba brankáři chytali velice dobře. Potvrdili jsme svoji silnou stránku. Proměnili jsme jednu přesilovou hru a nakonec jsme využili i trestné střílení. Toto všechno nám přineslo skvělé tři body.