29. 1. 2020 | Tomáš Nejedlo

Střelecky aktivnější Benátky zdolaly Ústí, dva body vystřelil Duda

47., středa 29. 1. 2020
Benátky n.J. - Ústí n.L. BEN - UNL
Po čtyřech venkovních zápasech se benátečtí hokejisté vrátili na domácí led, kde hostili celek Ústí. Domácí byli v utkání ve všech třetinách střelecky aktivnější, leč naráželi na pozorného Brízgalu v brance Slovanu. Toho překonal hned v první minutě Šír, avšak to bylo na dlouhou dobu vše. V polovině utkání srovnal Mrňa a zápas nakonec dospěl do prodloužení. To rozhodl zkušený rutinér Radek Duda, který zakončil svůj samostatný únik mezi betony Brízgaly a Benátky braly dva body.
Benátky n.J.: Žajdlík (Hrstka) – Kolmann, Šedivý, Buchtela, Charvát, Aubrecht, Žůrek – R. Duda, Šír, Rossmy – Gajda, Chrtek, A. Dlouhý – Křepelka, Jansa, Wiencek – Vomáčka, Šeliga.
Ústí n.L.: Brízgala (Stahl) – M. Vágner, Hes, Vl. Brož, Mareš, Zukal, Steinocher – Severa, Svoboda, Tůma – Filip, Mrňa, Kovařík – O. Bláha, Hasman, Kordule – Krliš, Jelínek.
Branky a nahrávky: 1. Šír (R. Duda, Šedivý), 63. R. Duda – 33. Mrňa (Kovařík). Rozhodčí: Valenta, Wagner – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 303. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 po prodl.

Benátečtí hokejisté nastoupili v první třetině středečního duelu opět ve speciálních dresech v rámci projektu Legenda legendám s Bohumilem Bartoněm na prsou. Někdejší obětavý předseda klubu by měl jistě radost, kdyby hned v první minutě utkání viděl kombinační akci od modré čáry nahrávajícího mladíka Šedivého, přiťuknutí Dudy a střelu Jana Šíra, který překonal Brízgalu – 1:0. Benátky, které do utkání nastoupily s osmi juniory a hned třemi dorostenci, byly v první třetině herně aktivnějším týmem, ale do žádných větších příležitostí se nedostávaly, a tak po dvaceti minutách šly celky do kabin za těsného vedení domácích.

Do druhé části nastoupili domácí ještě aktivněji, přibylo také střeleckých pokusů i větších šancí. Ve všech případech ale Benátečtí naráželi na velmi dobře chytajícího Adama Brízgalu. Ve 23. minutě nabral na levém křídle rychlost Petr Wiencek, jehož ale hosté zastavili jen za cenu faulu a zakončení bekhendem tak bylo slabší. Těsně před polovinou utkání měli dvě dobré příležitosti debutující mladíci benátecké sestavy Gajda a Vomáčka – skóre se ani v jednom případě neměnilo. Ústí zahrozilo šancí Jelínka, proti ní byl ale Žajdlík připraven.

Paradoxně v době benáteckého tlaku udeřili hosté. Středočeši propadli na útočné modré čáře, Kovařík vysunul po levém mantinelu Pavla Mrňu a útočník, jenž je ve Slovanu na hostování z druholigového Vrchlabí, nedal Žajdlíkovi šanci – 1:1. Přesto mohly Benátky ještě do druhé pauzy zvrátit vedení na svou stranu. Wiencek si ale vylámal zuby na Brízgalovi a Šeliga v samém závěru těsně přestřelil.

Ve třetí části hry pokračovali domácí hokejisté v aktivnější hře, svého soupeře přestříleli o šest pokusů, leč skóre se do konce řádné hrací doby neměnilo. Duel se tak prodlužoval, a to jen něco málo přes dvě minuty. Na přihrávku od Petra Wienceka si na modré čáře počíhal Radek Duda a pelášil sám na Brízgalu. Tomu zkušeně naznačil a poté střelou mezi betony přisoudil bod navíc domácím – 2:1 pp.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Jsme rádi, že jsme tohle utkání zvládli za dva body. Myslím si ale, že jsme byli lepším týmem a zasloužili si tři body. Udělali jsme však jednu chybu, kterou soupeř ihned potrestal. Kluci za dnešní výkon zaslouží pochvalu. Hráli jsme dobře do obrany, trpělivě a díky tomu slavíme dva body.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Byl to zápas dvou nezkušených mužstev. Příliš šancí v tomto utkání nebylo. Jediný, kdo asi trošku vyčníval, byl Radek Duda a ten nakonec i tento zápas rozhodl. Dnešní utkání bylo spíše takové bojovné, bruslivé, s malým množstvím střel.