3. 12. 2022 | Aleš Skok

Třízápasová vítězná šňůra je u konce. Benátky doma podlehly Chomutovu

22., sobota 3. 12. 2022
Benátky n.J. - Chomutov BEN - CHM
Benátečtí hokejisté, kteří měli na svém kontě tři výhry v řadě, vyzvali na domácím ledě jednoho z favoritů soutěže Piráty Chomutov. Po úvodní třetině bylo skóre vyrovnané, ale hosté dokázali odskočit na rozdíl dvou branek. Benátky sice ještě srovnaly krok, ale nakonec prohrály 3:5. Náprava je tak možná hned v dalším kole, a to opět doma - ve středu 7. prosince přijede Děčín.
Benátky n.J.: Stuchlík – Čížek, Klodner, Mrkvička, M. Tondr, Kulvejt – L. Tondr, Bříška, Zumr – Šíma, Šafránek, Jankovský – Dvořák, Král, Hejňák – Kusý, Husák.
Chomutov: Horák – Matai, Seemann, Váchal, Petrásek, Žižka, Havel – Hübl, Kostourek, Mežnar, Lukeš, Príhoda, Koblížek, Zajíček, Veselý, Mála, Chrpa.
Branky a nahrávky: 6. L. Tondr (Čížek, Bříška), 32. Šafránek (Bříška), 36. Král (Hejňák) – 2. Zajíček (Veselý, Mežnar), 24. Kostourek, 27. Hübl (Seemann), 38. Matai (Hübl, Lukeš), 56. Kostourek (Zajíček, Seemann). Rozhodčí: Domský – Kettner, Brož. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 420. Střely na branku: 20:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.

Na první branku se nečekalo příliš dlouho. Na konci druhé minuty se dostali do vedení hosté. Benátecký odchovanec ve službách Chomutova Jakub Zajíček dostal v předbrankovém prostoru až příliš času a zamířil pod břevno.

Vyrovnat mohl Bříška, ale při úniku trefil jen vyrážečku gólmana soupeře. Přesto se Benátkám podařilo srovnat. Domácí vyvinuli obrovský tlak a nakonec se z branky radoval Lukáš Tondr. V první třetině bylo k vidění ještě několik šancí na obou stranách, ale gólmani své celky podrželi.

Piráti se dostali opět do vedení na začátku druhé třetiny. V oslabení se trefil přesně do šibenice Milan Kostourek. Na chomutovské střídačce bylo ještě veseleji, když se zjevil sám před Stuchlíkem Viktor Hübl, jenž si počkal na pohyb domácího gólmana a zakončil naprosto přesně.

Snížení přišlo po půl hodině hry. Po chybné rozehrávce hostů byl úplně osamocený před Horákem David Šafránek a trefil se přesně k tyči. Benátečtí se dokonce ve 36. minutě radovali z vyrovnání. Petr Král napřáhl na pravém kruhu a zamířil přesně do horního rohu.

Ještě ve druhé části ale Chomutov opět odskočil do vedení, když se ranou od modré prosadil Jakub Matai, který domácího gólmana propálil mezi betony. Ve třetí třetině měly Benátky ještě možnost přesilovky pět na tři, ale využít ji nedokázaly. V 56. minutě Piráti upravili na konečných 5:3, když se podruhé v zápase prosadil Milan Kostourek, jenž si povyjel od pravého mantinelu na střed hřiště a zacílil mezi betony domácího gólmana. Chomutov tak vyhrál 5:3 a přerušil třízápasovou vítěznou šňůru Benátek.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že dnešní utkání bylo vyrovnané. Rozhodovaly speciální formace. Dvě branky jsme dostali z přesilových her. Při hře v pěti jsme byli vyrovnaným soupeřem.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Pro nás to bylo těžké utkání. Museli jsme udržet koncentraci po celých šedesát minut. V jednu chvíli jsme vedli o dvě branky, ale domácím jsme dovolili vyrovnat. Celý zápas jsme ale byli aktivnější, měli jsme dost střel, bohužel jsme to nerozhodli dříve. Vyhráli jsme ale zaslouženě.