18. 8. 2011 | Tomáš Nejedlo

Ústečtí připravili Benáteckým první přípravnou porážku

přát., čtvrtek 18. 8. 2011
Benátky n.J. - Ústí n.L. BEN - UNL
Až v pátém přípravném zápase benátečtí hokejisté prohráli. Družina trenérů Černého, Škalouda a Nečase nestačila v domácím prostředí na Ústecké Lvy a prohrála 1:4. Přestože byl poměr střel na branku vyrovnaný, zkušenější hosté byli v koncovce efektivnější a přichystali Benáteckým první porážku. O jedinou branku Benátek se postaral z úniku Josef Skořepa. Další zápas čeká Benátky v úterý, v okresním derby budou zajíždět na led extraligové Mladé Boleslavi.
Benátky n.J.: Nedvídek (Blažíček) - Kajínek, Niko, Bendík, Ulrych, Vála, Vitásek, Hobza - Klimt, Skořepa, Weiss, Kopic, Král, Krejčík, Liška, Jech, Kellner, Jonák, Kouřil, Skalický
Ústí n.L.: Petrásek (Formánek) - Poživil, Hořava, Vobořil, Sklenička, Klobouček, Holomek, Suchý, Kružík - Laš, Alinč, Pazourek, Čurilla, Pajič, Boháč, Třetina, Havlíček, Rod, Kentoš, Kloz, Handlovský
Branky a nahrávky: 44. Skořepa (Weiss, Ulrych) - 6. Třetina (Havlíček), 24. Kentoš (Poživil), 49. Handlovský, 60. Čurilla. Rozhodčí: Jecelín - Holec, Prokop. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 29:30.

Fotogalerie

Zkušenější hostující tým začal v utkání aktivněji, po čtyřech minutách hry měl první velkou šanci zkušený Jan Alinč. Pazourkova první střela se odrazila právě k ostřílenému někdejšímu útočníku Litvínova či pražské Slavie, který z bezprostřední blízkosti nastřelil brankáře Nedvídka. O minutu později už to hostujícímu celku vyšlo. Na levém kruhu dostal prostor ke střele Miroslav Třetina a ústecká posila z Havlíčkova Brodu se trefila přesně k tyči - 0:1. I nadále byli hosté na hrací ploše lepším týmem, blízko k druhé brance měl Pazourek. Vyjel si až před Nedvídka, který jeho dobrou šanci dokázal zastavit. Další šanci na skórování měl někdejší benátecký útočník Tomáš Rod, ale vracející se obránce Ulrych rodící se šanci utnul. Na druhé straně ujela dvojice mladých útočníku Jonák a Skalický. Druhý jmenovaný z výhodné pozice zakončoval, ale Petrásek tuto dobrou příležitost kryl.

Úvod druhé třetiny patřil domácímu týmu, Kellner ani Bendík puk do branky nedostali, a tak udeřilo na druhé straně. První střelu na branku ještě Nedvídek dokázal vyrazit, na dorážku důrazného Jozefa Kentoše byl už krátký a hosté se dostali do dvoubrankového vedení - 0:2. V polovině zápasu si slabší chvilku vybrala benátecká obrana, za její záda se vřítil slovinský reprezentant Rok Pajič, který ovšem benáteckou branku minul. Snížit mohl domácí Tomáš Klimt. Měl podobnou pozici jako Pajič, taktéž netrefil horní roh branky. Pajič měl o chvíli později šanci na reparát, Nikovu chybu ale v branku nepotrestal, a tak Ústečtí Lvi po druhé třetině vedli o dvě branky.

Ani ne minutu po začátku třetí třetiny nechali domácí beci trestuhodně volného Marka Čurillu, který tak ujel zcela sám na branku. Jeho pokus o kličku ale Nedvídek přečetl a puk vypíchl. Ve 44. minutě se poprvé dočkali i Benátečtí. Weiss ve středním pásmu našel hůl najíždějícího Josefa Skořepy, jenž uháněl sám na Petráska a zasunul puk pod ústeckým gólmanem do branky - 1:2. V tu chvíli měli domácí vítr v plachtách, ale paradoxně udeřilo na druhé straně. Lukáš Handlovský vybruslil zpoza branky a nezadržitelně skóroval - 1:3. Na opačném konci hrací plochy mohl rychle odpovědět Jonák, avšak ve výhodné pozici minul. V samém závěru se Benátky pokusily o power-play, ale dopředu se hnal Marek Čurilla, vracející se Vála ho nedokázal zastavit a ústecký forvard zametl puk do sítě - 1:4. Více už oba celky nestihly, a tak výhru brali hosté.

Luděk Škaloud, asistent trenéra HC Benátky nad Jizerou
"Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli slušný hokej. Ústí nad Labem je velmi zkušený soupeř a dnes nasadili zase o poznání zkušenější borce. Můj názor je, že jsme dvě třetiny byli aktivnější, co se týká zakončení, tak určitě. Ve třetí třetině se soupeř vinou častých trestů z naší strany dostal do tlaku. Za stavu 1:2 měl šanci Lukáš Král, kdyby vyrovnal, tak jsme možná mohli myslet na lepší výsledek, ale nestalo se. Závěrečný tlak hostujícího týmu ještě vyústil v další dva góly."

Petr Rosol, trenér HC Slovan Ústečtí Lvi
"Byl to klasický přípravný zápas. Převládalo v něm víc bojovnosti než nějakého hokejového umu. S výkonem jsem spokojen i přes pár nedostatků, ale je začátek sezóny a my to budeme postupně pilovat. S výsledkem jsem spokojen, i když to není v přípravě nejdůležitější."