21. 12. 2019 | Tomáš Nejedlo

Ústí stáhlo tříbrankové manko, dva body berou Benátky

33., sobota 21. 12. 2019
Benátky n.J. - Ústí n.L. BEN - UNL
Třetí kolo nadstavbové části mezi sebe ve skupině "O účast v předkole play-off" svedlo celky Benátek a Ústí. Oba týmy se společně střetly na benáteckém ledě před čtrnácti dny a nyní bylo toto předvánoční utkání o poznání rušnější. V podstatě první dvě třetiny Benátky kontrolovaly vývoj utkání a vyjádřily to také gólově. Ve 22. minutě svou druhou trefou v utkání Adam Najman zvyšoval už na 4:1. Pak se ale probudil i Slovan, do pauzy snížil a ve třetí části diktoval tempo hry. Martin Tůma brzy upravil na 4:3, domácí se strachovali o výsledek a v 56. minutě Tůma šťastně zkompletoval hattrick a vyrovnal. Prodloužení však Benátky obvykle zvládají dobře a to se potvrdilo i nyní. Dvojice Duda s Musilem v úniku vyšachovala hosty a špílmachr domácí sestavy Radek Duda rozhodl o druhém bodu pro Benátky.
Benátky n.J.: Žajdlík (Schwarz) – Žůrek, Havlín, Bukač, Kunst, Buchtela, Aubrecht – A. Dlouhý, Najman, Rychlovský – R. Duda, A. Musil, Drábek – Wiencek, Šafařovský, D. Špaček – Strnad, Šeliga.
Ústí n.L.: Stahl (21. Brízgala) – Müller, Smetana, Vl. Brož, Hes, Veber, Zukal – Kružík, Severa, O. Bláha – Tůma, Vildumetz, Ma. Svoboda – Filip, Kordule, Krliš – Maršoun.
Branky a nahrávky: 9. D. Špaček (Buchtela), 11. Kunst (Wiencek, D. Špaček), 15. Najman (Rychlovský), 22. Najman (A. Dlouhý, Rychlovský), 63. R. Duda (A. Musil) – 2. Tůma (Ma. Svoboda, Vildumetz), 33. Vildumetz (Maršoun), 42. Tůma (Vildumetz, Smetana), 56. Tůma (Maršoun, Vildumetz). Rozhodčí: Ondráček, Skopal - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 305. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4 pp.

Ústečtí se hned ze své první střely na branku v tomto utkání radovali z gólu. Martin Tůma hned v úvodu utkání rozjel své velké sobotní představení, v němž zkompletoval hattrick. Ale pojďme postupně. Tůma svoji první trefu zaznamenal po úniku z křídla a následným úspěšným bekhendovým pokusem, za nímž se Žajdlík natahoval marně - 0:1. Slovan v úvodu utkání působil živěji a mohl také vést o dvě branky. Severa nejprve trefil Žajdlíka a následnou dorážku nasměroval do břevna. Domácím do sedla pomohla přesilovka. Kružíkovo vyloučení potrestal Daniel Špaček, když z levého kruhu švihem trefil víko Stahlovy branky - 1:1.

Vstřelená branka domácím pomohla a zanedlouho už se radovali z vedení. Vratislav Kunst využil zakrytého výhledu brankáře Stahla a střelou téměř od modré čáry poslal Benátky do vedení - 2:1. A domácí ještě neměli dost. Využili totiž i svou druhou přesilovku v utkání. Střelu Rychlovského si našel na brankovišti důrazný Adam Najman a dokázal dopravit kotouč do branky - 3:1.

Do druhé třetiny hosté vystřídali gólmany, Davida Stahla nahradil Adam Brízgala a později se stal díky svým výborným zásahům ústřední postavou svého týmu. Přesto ho však Benátečtí brzy přivítali v brankovišti gólem. Adam Najman zakončil rychlou akci střelou mezi Brízgalovy betony a domácí v tu chvíli vedli už o tři góly - 4:1. V tu dobu Benátky kontrolovaly průběh utkání a mohly své vedení i navýšit. Musilova střela například skončila na tyči. Velmi klíčový pro další průběh utkání se ukázal gól Slovanu z 33. minuty, kdy se za záda benátecké obrany dostal Tomáš Vildumetz a svižnou střelou si věděl rady - 4:2.

Ve třetí části hry mrzely Benátecké neproměněné příležitosti z druhé třetiny, kdy například Duda dvakrát trefil tyčku. Hned po startu třetí třetiny Martin Tůma využil svévolného pádu beka Bukače a střelou na bližší tyč překvapil Žajdlíka - 4:3. Od té doby hosté mocně kvaltovali za vyrovnáním a blízko byli při dorážce Filipa - tu zastavilo až břevno. Slovan se dočkal v 56. minutě, v přesilovce se touš šťastně odrazil od brusle Martina Tůmy a rázem bylo srovnáno - 4:4. A pro Slovan mohlo být ještě veseleji, avšak Müller svůj samostatný únik v gól nepřetavil.

Prodloužení trvalo dvě a půl minuty. Severa svůj výpad před Žajdlíka nedotáhl a z následného brejku si Musil vyměnil puk s Radkem Dudou a ostřílený mazák benátecké sestavy si se zakončením doslova pohrál - 5:4 pp.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že v dnešním utkání jsme po celých šedesát minut byli lepším týmem. V závěrečné třetině jsme ale dostali dvě nešťastné branky. Tým si dnes zasloužil tři body za to, jak poctivě pracoval. I za dva body jsme samozřejmě rádi.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Měli jsme dobrý začátek, tím myslím ale jen asi šest minut. Poté jsme udělali faul a inkasovali jsme branku. Soupeř byl v první třetině lepší, přehrál nás, vstřelil tři branky a jednoznačně vedl. Vyměnili jsme brankáře, což byl asi základ toho našeho úspěchu. Od naší vstřelené branky ve druhé třetině se hra našeho týmu zlepšila. Nakonec jsme utkání dotáhli do prodloužení, což bylo úplně super. Je škoda, že jsme neproměnili nějakou šanci a nedali vítěznou branku.