24. 11. 2009 | Michal Luňák, Tomáš Nejedlo

V Hradci Králové nedokázaly Benátky bodovat

23., úterý 24. 11. 2009
Hr.Králové - Benátky n.J. HKR - BEN
Pestrý zápasový program proložilo pondělní 23. kole, v němž benátečtí hokejisté zajížděli na horký led čtvrtého celku tabulky - do Hradce Králové. Vstup do utkání neměli hosté vůbec špatný. Dokonce se Kudrnovou trefou ujali vedení. V 11. minutě ale vyrovnal po úniku Šejnoha. Zlom pondělního klání přišel ve 32. minutě, kdy Hradec nejprve vstřelil sporný gól, při němž Benátečtí reklamovali hru rukou. Prakticky vzápětí přidal Koudelka další branku a zde se zlomil pomyslný chleba. Ve středu Benátky sehrají veledůležitý mač, když přivítají na domácím ledě Šumperk.
Hr.Králové: Luňák (Jágr) - Křetínský, Filip, Hendrich, Karlíček, Táborský, Spudil, Seidl, - Hruška Jan, Roubík, Kadlec, Budínský, Koudelka, Moskal, Březina, Florian, Hruška Ondřej, Šejnoha, Rapáč, Berger
Benátky n.J.: Stejskal (Nedvídek) - Drábek, Kájínek, Kolmann, Pavlů, Mrkvička, Ton, Tondr - Hudíček, Skořepa, Weiss, Pabiška, Krupka, Kica, Kudrna, Kazatel, Nevyhoštěný, Kopic, Loskot, Vařecha, Markulinec
Branky a nahrávky: 11. Šejnoha (Seidl, Karlíček), 32. Táborský (Kadlec, Roubík), 32. Koudelka (Budínský, Moskal), 48. Moskal (Karlíček), 50. Moskal (Koudelka) - 7. Kudrna (Ton, Kazatel), 46. Nevyhoštěný (Kazatel). Rozhodčí: Kubičík - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:7 + navíc Spudil (HKR) 5 + do konce utkání, Mrkvička (BEN) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1136. Střely na branku: 37:38.

V šesté minutě utkání byla k vidění první vážnější šance. Miroslav Kopic se totiž ocitl v dobré střelecké pozici, ale jeho střela bez přípravy nakonec přes hradeckou obranou dvojici k Luňákovi nedolétla. Přesto se hosté radovali o několik okamžiků později. Jiří Kudrna dostal kotouč do podobné pozice a tentokrát hradeckého brankáře prostřelil. V minutě jedenácté Hradec našel odpověď. Jan Šejnoha přesně umístěnou střelou švihem vyrovnal na 1:1. Ve druhé polovině první třetiny převzali iniciativu domácí, ale Stejskala už do do sirény nepřekonali.

Hned na začátku druhého dějství mohly jít Benátky znovu do vedení. Po střele Petra Kollmana se ale kotouč odrazil od horní tyčky zpět do hřiště. Důležité momenty zápasu přišly ve 32. minutě. Nejprve totiž využil střelou od modré čáry přesilovou hru Martin Táborský a ještě v téže minutě přidal další hradecký gól Martin Koudelka, když zakončoval pohlednou akci celého útoku na jeden dotek. Zbytek třetiny se dohrával trochu pod vlivem emocí, a tak byly na ledě k vidění menší šarvátky, strkanice a rozdány byly také tři tresty. Branka už ale nepadla.

Ve třetí třetině měly Benátky výhodu krátké přesilové hry pět na tři, kterou nevyužily. Ve 46. minutě už se ovšem z kontaktní branky radovaly. Michal Nevyhoštěný chytrou střelou po ledě k tyči snížil na rozdíl jediné branky a drama mohlo být na světě. To by se ovšem nesměl o minutu později trefit Patrik Moskal, který dorazil za brankovou čáru střelu Milana Karlíčka. Patrik Moskal se trefil ve třetí třetině ještě jednou. Bylo to v 50. minutě, když se sám uvolnil z rohu kluziště a překonal padajícího Stejskala. Za stavu 5:2 sice hosté zkoušeli s výsledkem udělat i něco nadále, ale už se jim to nevydařilo. V závěru měli ještě domácí tři velké šance. Postupně Jaroslav Roubík, Martin Koudelka a Vít Budínský byli blízko další brance. Stejskal však ve dvou případech skvěle zasáhl a ve třetím ho zachránila píšťalka hlavního rozhodčího, která signalizovala faul.