28. 1. 2019 | Marek Vachta, Tomáš Nejedlo

V Ústí to nevyšlo, Benátky se vrací bez bodu

51., pondělí 28. 1. 2019
Ústí n.L. - Benátky n.J. UNL - BEN
Duel 51. kola Chance ligy se benáteckým hokejistům nevydařil. Na ledě předposledního Ústí hosté našli recept na svého bývalého spoluhráče Stezku pouze v jednom případě. Najmanův gól v přesilovce byl však velmi málo, znamenal totiž jen snížení na 1:3 z benáteckého pohledu. Slovanu zafungovala "kadaňská" spolupráce Šťovíčka s Chloubou, kteří zařídili dva góly a ten třetí pak obstaral mladík Ouřada. Nezbývá, než zabojovat v dalším duelu - ve středu 30. ledna přijede k Jizeře vysokým vítězstvím nad Vsetínem namlsaná Třebíč.
Ústí n.L.: Stezka (Volke) – M. Zdvořáček (A), D. Málek, Seemann, Hes, Zukal, Mert (C) – J. Veselý, Roubík (A), Schwamberger – Chlouba, Šťovíček, Krliš – Tůma, Čermák, T. Jandus – Ma. Svoboda, Gottfried, Ouřada.
Benátky n.J.: Pařík (Žajdlík) – Kolmann (C), Žůrek, Hampl, Kunst, Aubrecht, Maier – Wiencek, Chrtek, Průžek – Bittner (A), Šír, D. Špaček (A) – Rychlovský, Najman, Teplý – Klapka, Burda.
Branky a nahrávky: 10. Šťovíček (Chlouba), 28. Ouřada (Ma. Svoboda), 39. Šťovíček (Chlouba, Krliš) – 51. Najman (Kunst, D. Špaček). Rozhodčí: Micka, Obadal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 459. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Již od začátku první třetiny jsme mohli vidět poměrně vyrovnaný zápas, který nám toho v úvodu však mnoho nepřinesl. Ale domácí Slovan se dokázal prosadit z první vážnější akce, když Chlouba zpoza branky našel nehlídaného Martina Šťovíčka, který následně nasměroval puk pod břevno. Utkání poté pokračovalo v podobném rázu, ale ke konci třetiny měli více ze hry hosté, kteří mohli dvakrát vyrovnat. Nejprve sám mezi kruhy neprostřelil Stezku Hampl a o minutu později nepřekonal ústeckého brankáře ani Špaček, který ujel do samostatného úniku.

Druhá třetina pokračovala v rychlém tempu, kdy byl k vidění hokej nahoru, dolů. Domácím se povedlo zvýšit svůj náskok, když si Kryštof Ouřada převzal puk od Svobody a krásnou střelou vymetl pravý horní růžek. Benátky měly poté velkou příležitost ke snížení, ale Špaček nedokázal svou střelu při úniku dva na jednoho nasměrovat mezi tři tyče. Slovan toto zaváhání potrestal a dvě minuty před koncem třetiny na sebe natáhl Chlouba dva obránce a následně našel před odkrytou brankou Martina Šťovíčka, který pak měl už lehkou práci.

Třetí třetina byla od začátku v rukou hostů, kteří měli mnohem více ze hry a hrozili podstatně častěji než Slovan. Benátky si vypracovaly několik vyložených šancí, ale domácí držel skvěle chytající Aleš Stezka. Hosté se nakonec dočkali snižující branky deset minut před koncem, když se kotouč odrazil po střele Špačka k volnému Adamu Najmanovi, který ho poté uklidil do odkryté branky. Benátky poté do konce utkání dokázaly orazítkovat obě tyče domácí branky, ale další branku již nepřidaly a tak utkání končí v poměru 3:1.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí): Osmkrát jsme prohráli, tři body jsem hodně potřebovali. Jsem rád, že se nám je podařilo dneska získat. Po zápase ve Vsetíně jsme potřebovali zlepšit obrannou hru. To se nám dnes dvě třetiny dařilo. V té třetí byla naše hra poznamenaná vyloučeními. Hokej v první třetině mi připadal z obou stran jako v přípravných zápasech. Nevím, jestli jsme se přizpůsobili my jim, nebo oni nám, ale byl to takový hokej z přípravy. Za tři body jsme rádi.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Myslím, že dnešní utkání bylo z obou stran podprůměrné. Kvalita utkání byla nízká, ale domácí měli lepší pohyb. Soupeř se dostal do tříbrankového vedení. Pak jsme dokázali snížit a ještě jsme trefili tyčku. Za dnešní výkon jsme si body nezasloužili. Ukázalo se, že nám hra Slovanu v letošní sezóně neseděla.