7. 12. 2022 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

V důležitém zápase proti Děčínu získaly Benátky dva body

23., středa 7. 12. 2022
Benátky n.J. - Děčín BEN - DEC
V důležité bitvě o umístění v horní osmičce získali domácí hráči dva body. Děčín se představil v Benátkách nad Jizerou ve velmi dobrém světle, byl střelecky aktivnější, nicméně domácí byli po většinu zápasu ve vedení. Hosté třikrát srovnávali, naposledy v 59. minutě exbenátecký útočník Tomáš Nezbeda. V následném prodloužení využilo chybičky severočeského týmu duo Šafránek-Jankovský a druhý jmenovaný přisoudil bonusový bod domácímu celku.
Benátky n.J.: Sejpal – Čížek, Klodner, Mrkvička, M. Tondr, Mašek – L. Tondr, Bříška, Zumr – Hruška, Šafránek, Jankovský – Dvořák, Král, Hejňák – Šíma.
Děčín: Lavinger – Charvát, Mikulec, Klement, Černohorský, Brož, Kučera – L. Nezbeda, D. Tůma, Volráb, Trávníček, T. Nezbeda, Černý, Faigl, Macek, J. Tůma.
Branky a nahrávky: 10. Bříška (L. Tondr), 36. Dvořák (Král, Hejňák), 54. Král (Dvořák, Mrkvička), 62. Jankovský (Šafránek) - 35. Brož (Faigl, D. Tůma), 47. Černý (Černohorský, Charvát), 59. T. Nezbeda (D. Tůma). Rozhodčí: Glanc - Gregar, T. Kučera. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 28:37.

Děčín na Benátecké hned v úvodu utkání doslova vlétl a po necelých dvou minutách hry trefil Macek tyčku Sejpalovy branky. Další výpad do domácí obranné třetiny mohl opět končit katastrofou, od gólu tentokrát Benátky uchránila jen posunutá branka, neboť hosté mířili přesně. A do třetice Medvědi - Trávníčkovu střelu zastavil Sejpal mezi svými betony jen těsně před brankovou čarou, hostující hráči už zvedali ruce. Jak už to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Osvědčená spolupráce opět fungovala. Lukáš Tondr asistoval a Kamil Bříška chytrou střelou z úhlu překonal Lavingera - 1:0. V půlce třetiny měl dvě dobré příležitosti benátecký Jankovský, ovšem neuspěl. Na druhé straně po nenápadné akci Charváta zakončoval zkušený Volráb patrně do tyčky.

První polovina druhé části patřila domácím. Václav Jankovský to zkoušel opět zblízka, Lavinger sklapl betony včas. Na konci 27. a počátku 28. minuty v jednom střídání jel mladíček Pavel Hejňák dvakrát zcela sám na Lavingera. Ani v jednom případě však bohužel hostujícího gólmana nepřekonal. A tak trestali hosté - z pravého kruhu trefil cíl obránce Vladimír Brož - 1:1. Jenže benátecká odpověď trvala jen něco málo přes minutu. Král přenechal puk Janu Dvořákovi, ten si sjel do střelecké pozice a přesnou střelou protrhl svou gólovou smůlu - 2:1.

Ve 47. minutě se na domácí nalepila smůla, Petr Šíma si totiž sjel ke střele, ale ke smůle orazítkoval břevno. Z protiútoku Děčín trestal vyrovnáním. David Černý si nabruslil a trefil neomylně horní polovinu branky - 2:2. Další příležitost měl na druhé straně opět Jankovský, jeho čas měl ale teprve přijít. Přesto šli domácí potřetí do vedení, Petr Král těžil z práce spoluhráče Dvořáka a zamířil přesně k tyči - 3:2. I na tento gól našli Medvědi odpověď. Brankáři Sejpalovi se nepodařilo odpálil puk a Tomáš Nezbeda ho v 59. mninutě uklidil do branky - 3:3.

Prodlužovalo se minutu a patnáct sekund. Václav Jankovský vypíchl puk váhajícímu protihráči, David Šafránek ho poté zpětně našel a benátecká posila z prvoligového Kolína v tomto utkání konečně trefila cíl 4:3 - pp.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): Po sérii kvalitních výkonů, po nichž jsme sbírali body, jsme bohužel dnes nepředvedli ten nejlepší výkon. Nechci snižovat soupeře, který hrál velmi dobře. Nakonec jsme mohli získat tři body, ale myslím si, že i za dva body jsme rádi.

Tomáš Mareš (HC Děčín): Před zápasem bychom bod brali, po něm je pro nás strašně málo. Dnes to byl úplný extrém, co jsme neproměnili za šance. Je to několikátý zápas, doplácíme na to. Hrajeme dobře, ale body nezískáváme, což nás sráží dolů. Musíme to zlepšit v tréninku, protože tam to začíná.