12. 9. 2021 | Raina Tomanová, Ondřej Nejedlo

Ve Vrchlabí Benátky neskórovaly

1., neděle 12. 9. 2021
Vrchlabí - Benátky n.J. VRC - BEN
Téměř pět stovek diváků vidělo na zimním stadionu ve Vrchlabí branky jen v prvních devíti minutách. V nichž přesně mířili domácí Mrňa se Zemanem. I když hosté měli k dispozici několik přesilových her i trestné střílení, brankáře Soukupa se jim nepodařilo překonat a domů se tak vraceli bez bodů i bez vstřelené branky.
Vrchlabí: Soukup - Linhart, Jelínek, Kajínek, Zdráhal, Voženílek, Nedbal, Oliva - Heřman, Urban, Pochobradský - Matýs, Kaut, Mrňa - Chalupa, Chrtek, Zeman - Kynčl, Machač, Moník.
Benátky n.J.: Žajdlík - Šedivý, Kolmann, Aubrecht, Štibingr, Kunst, Bukač, Žůrek - Šír, Dušek, Klapka - Jiruš, Jansa, Pabiška - Wiencek, Čederle, Dlouhý - Vomáčka, Čermák, Křepelka.
Branky a nahrávky: 5. Mrňa (Matýs, Kaut), 9. Zeman (Chalupa, Oliva). Rozhodčí: Jaroš, Pilný - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 478. Střely na branku: 26:27.

Komentář

Utkání rozehráli lépe domácí, Matýs ale po nahození kolem mantinelu našel jen náruč Žajdlíka. I tak ale zůstalo Vrchlabí aktivní, ale nedařilo se mu kombinovat před hostující brankou. První gól padnul v čase 4:37, kdy se trefil Pavel MRŇA, který dorážel puk po střele Matýse. Následovalo vyloučení na hostující straně. Ve vlastním oslabení mohl skórovat Pabiška, který měl před sebou prázdnou branku, ale domácí hráč puk vypíchl zrovna na brankové čáře. Chrtek na druhé straně jen těsně minul. Hosté již byli v plném počtu, když v čase 9:00 vstřelil druhou branku Vrchlabí po přihrávce Chalupy Tomáš ZEMAN. Následně mohl Urban přidat další gól, ale trefil jen beton Žajdlíka. Další velká šance HC Stadionu přišla v 11. minutě, ale Chalupa byl již blízko gólmana a trefil přímo jeho. Ve 14. minutě přišlo první vyloučení domácího týmu. Přesilová hra se hostům nedařila a Vrchlabí se ubránilo. I další vyloučení bylo na domácí straně, i tentokrát se HC Stadionu dařilo puk vyhazovat až na druhou stranu kluziště.

Úvod druhé třetiny opět patřil domácím. Heřman hledal Pochobradského, ale přihrávka nedopadla tak, jak si přál. Ve 22. minutě byl vyloučen Mrňa a Benátky dostaly další možnost snížit skóre. Voženílek poslal puk přes všechny čáry, hostům se nedařilo dostat se do útočného pásma. Soukup se i tak dostal k puku, Šedivého střela prověřila jeho pozornost, na druhé straně musel zasahovat Žajdlík proti Linhartovi. Ve 27. minutě promarnil velkou šanci Čederle, proti kterému domácí brankář vytáhnul skvělý zákrok. O minutu později byl vyloučen Kajínek, Soukup musel v oslabení zasahovat proti několika střelám Benátek. A také ony daly výhodu soupeři. Přesilovky dnes nebyly devízou ani jednoho týmu. Ránu Zdráhala od modré Žajdlík neudržel a puk se sunul do branky, ale gól z toho nepadl po vyšťouchnutí puku jedním z hostů. Ve 35. minutě byl vyloučen domácí Chalupa, za minutu se síly na ledě vyrovnaly po vyloučení Dlouhého, který dostal 2+2 minuty. Mrňa se do šance dostal v 38. minutě, ale jeho pokus pokryl Žajdlík. Do konce třetiny přišel ještě trest pro HC Stadion.

Úvod třetí třetiny patřil opět domácím. Benátky byly u puku znovu první, ale zakročit musel jako první Žajdlík po střele Chrtka. Hostující brankář měl spoustu práce, protože na něj lítaly střely ze všech stran. Pochobradský ale trefil pouze jeho náruč, Kajínkův pokus se k Žajdlíkovi ani nedostal. Domácí se poté oslabili ve 48. minutě, kdy byl vyloučen Machač. Tentokrát se musel zapojit také Soukup, který nejdříve vychytal Jiruše, následně ho do ramene trefil Šír. Vrchlabí již bylo kompletní, když Mrňa našel Heřmana, který nemohl pro seknutí do jeho rukou zakončit, ale rozhodčí nevylučovali. V 53. minutě tečoval puk Klapka, ale jen těsně mimo. Poté na Žajdlíka ujel Matýs, kterému v poslední chvíli sjel puk z hole, na druhé straně musel zakročil Soukup. Na šance bylo utkání hodně bohaté, bohužel se hostujícímu týmu nedařilo vstřelit kontaktní branku. V 55. minutě byl nejdříve vyloučen hostující Štibingr. Po faulu Soukupa dostaly Benátky k dispozici trestné střílení, které ale Dušek proti Soukupovi neproměnil. V 58. minutě byl vyloučen ještě Žůrek, Heřman se dostal do šance, ale proti Žajdlíkovi neuspěl. Poslední minuta zápasu už o ničem nerozhodla a Vrchlabí si tak připsalo první tři body.

Ohlasy trenérů

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
První zápas, tři body, jsme spokojení. Myslím si, že z naší strany bylo prvních deset minut perfektních. Škoda, že jsme nepřidali třetí gól, bylo by to do konce zápasu takové klidnější. Je ale podle mě lepší, že jsme ubojovali výhru 2:0, než abychom dali někomu na úvod 6:0. Víc si takovéto výhry vážíme, protože zbylých padesát minut byl více méně boj. Jsme rádi za Kubu Soukupa, že vychytal čisté konto. Od takového výkonu se chceme odrazit dál, ze zodpovědné obrany a zlepšit trošku ty přesilovky a myslím si, že to bude dobrý. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří přišli a doufám, že na další zápas přijdou v hojnějším počtu, protože je budeme potřebovat.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou):
Soupeři gratulujeme k vítězství, které jsme mu ale usnadnili v první třetině, kdy jsme tam měli jednu ztrátu u nás v pásmu. Potom jsme jim dali přečíslení, kde se k nim, trošku šťastně, ten kotouč odrazil a šli do vedení 2:0. Potom si to už pohlídali. Měli jsme spoustu přesilových her, které jsme nevyužili a samozřejmě i trestné střílení. Produktivita nám dnes trošku pokulhávala. O utkání se rozhodlo v první třetině. My jsme pak už nenašli recept na domácí obranu a gólmana a mrzí nás to, ale jdeme dál.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LET Letňany 23 117:51 62
2. PRI Příbram 22 115:51 59
3. TAB Tábor 22 128:56 50
4. UNL Ústí nad Labem 22 94:56 46
5. CHM Chomutov 22 120:70 45
6. VRC Vrchlabí 21 82:64 38
7. KOB Kobra Praha 22 61:73 35
8. BEN Benátky n/J 22 76:80 32
9. MOL Most 22 80:98 31
10. CHB Cheb 22 64:80 27
11. DEC Děčín 22 73:84 25
12. PIS Písek 22 66:88 24
13. JBL Jablonec 22 62:113 16
14. KLT Klatovy 21 48:80 15
15. RIS Řisuty 21 59:125 10
16. HRO Hronov 22 60:136 10
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
15.09.2022

Permanentky v prodeji

Klub HC Benátky informuje, že jsou k prodeji permanentky na utkání 2. hokejové ligy v sezóně 2022/23, a to na pokladně při zápasech "A" mužstva nebo na sekretariátu klubu po dohodě na e-mailu: hokej@benatky.cz nebo tel. čísle 326 316 500 - p. Nejedlo. Cena celosezónní vstupenky činí 750,- Kč.


29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.