31. 8. 2021 Tomáš Nejedlo

Vítězná generálka - Benátky i podruhé zdolaly Litoměřice

přát., úterý 31. 8. 2021
Litoměřice - Benátky n.J. LTM - BEN
Velmi dobré utkání sehráli na závěr přípravného zápasového období benátečtí hokejisté na ledě Litoměřic. Celý tým podal výborný výkon a podpořen jistým Žajdlíkem v brance nakonec slavil sladký úspěch v podobě vítězství 2:1. V závěru první třetiny poslal hosty do vedení Dlouhý, aby na počátku třetí části hry Čermák zvýšil na 2:0 pro Benátky. Stadion už stačil jen Sihvonenem snížit, a tak hosté slavili výhru 2:1. Benátečtí tak zakončili přípravu s bilancí šesti výher, dvou remíz a dvou porážek, a jak uvedl ve svém pozápasovém hodnocení trenér Valdemar Jiruš, už se těší na start mistrovské soutěže!
Litoměřice: Král (Čermák) – Marcel, Černohorský, Výtisk, Holý, Jebavý, Ticháček – Válek, Kracík, Kadlec – Procházka, Přikryl, Sihvonen – Jícha, Koláček, Konečný – Rouha, Urban, Pajer – Berka.
Benátky n.J.: Žajdlík (Král) – Žůrek, Bukač, Kunst, Patzelt, Hampl, Kovář – Dlouhý, Dušek, Wiencek – Jiruš, Jansa, Pabiška – Čermák, Čederle, Křepelka, Vomáčka, Měchura, Cikhart.
Branky a nahrávky: 48. Sihvonen (Ticháček) – 20. Dlouhý (Cikhart), 43. Čederle (Čermák). Rozhodčí: Petružálek, Domský – Povová, Votrubec. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Komentář

První pozdrav na benáteckou klec vyslal už ve 2. minutě Konečný, Žajdlík ale byl připraven a jeho pokus lapil. O chvíli později to zkusil od modré Holý, hostující brankář však zkrotil kotouč ve výstroji. Se střelou z vrcholu levého kruhu neuspěl ani Jebavý.

Sedmapadesát vteřin před sirénou udeřily Benátky. Cikhart s Dlouhým ujeli dopředu v přečíslení, první jmenovaný naservíroval kotouč na pravý kruh Adamu Dlouhému, a ten vyslal na Krále nechytatelnou dělovku, která zapadla pod horní tyčku kališnické svatyně.

Zkraje prostřední periody pálil takřka od modré Holý, Žajdlík ale včak scvakl betony. Na druhé straně kluziště se zaskvěl Král, který skvěle vyrazil Duškovu teč. Vyrovnání měl na holi Kadlec, jenž po křižné přihrávce od Válka zacílil z levého kruhu. Jeho střelu z první však benátecký brankář zlikvidoval.

Následně si poradil také s Marcelovým projektilem i Přikrylovou dorážkou. Úspěšný zákrok si připsal i při Konečného nebezpečné střele z úhlu. V čase 38:43 se blýskl exkališník Erik Čermák, jenž prudce vypálil z mezikruží. Puku zabránila v cestě do brány horní tyčka.

Úvod třetí třetiny lépe vyšel Benátkám. Ve 43. minutě nabil Čermák zpoza branky Sebastianu Čederlemu a benátecký útočník zamířil z levého kruhu přímo pod víko Královy klece. Kališníci vykřesali naději na výhru v čase 47:07, kdy se po levé straně proháčkoval Riku Sihvonen a přesnou střelou z kruhu mezi Žajdlíkovy betony snížil na 1:2.

Výsledek mohl definitivně zpečetit Pabiška, který se ocitl sám před Králem a zkusil forhendovou kličku. Litoměřický brankář však kotouč pohotově vyrazil. V samotném závěru Stadion tlačil, žádnou ze svých šancí však nedokázal přetavit v kýženou branku. Nepomohla ani hra v šesti bez brankáře. Benátky tak si tak odvážejí výhru 2:1.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Utkání bylo velmi dobré, pro nás cenné a hrané ve velkém tempu a s dobrým nasazením. Pro nás je to předposlední utkání před začátkem ligy a zase nám to ukázalo nějaké nedostatky a je škoda, že jsme utkání nezvládli vyhrát. Málo jsme se tlačili do brány, přestože Tomáš Král podal velmi dobrý výkon, ale některé věci v útočném pásmu jsme neřešili správně. “

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Šli jsme do utkání s jasným plánem, který jsme plnili do poslední minuty. Kluci odehráli parádní utkání, které bylo podpořené dobrým výkonem a do kabiny patří velké díky, protože kluci makali celých šedesát minut. Výborně jsme hráli ve hře pět na pět, organizovaně, drželi jsme systém a utkání jsme kontrolovali. Trošku jsme si to zkomplikovali, když jsme měli ztrátu při vstupu do útočného pásma, kterou soupeř potrestal. Výborně zahrál celý tým, naši mladíci byli vidět a předčili mladíky v týmu soupeře, což jsou věci, které nás těší a je z čeho stavět. Generálku jsme zvládli na jedničku a těšíme se na sezonu.“

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 19 92:35 50
2. HBR Havlíčkův Brod 19 89:58 40
3. CHB Cheb 18 71:49 37
4. HRO Hronov 19 67:54 35
5. KOB Kobra Praha 19 65:55 35
6. BEN Benátky n/J 19 81:75 35
7. MIL Milevsko 19 75:53 33
8. VRC Vrchlabí 18 58:52 28
9. DEC Děčín 19 57:65 28
10. MOL Most 19 66:76 23
11. KRA Kralupy n/V 19 63:68 21
12. PIS Písek 19 43:64 17
13. KAB Kadaň 19 51:88 11
14. UNL Ústí nad Labem 19 28:114 3
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
30.10.2025

Béčku se daří

Po třetině soutěže krajské ligy mužů Středočeského kraje se drží benátecký "B" tým na krásném druhém místě skupiny Východ. Naposledy ve vloženém kole na domácím ledě deklasovali svěřenci trenérů Petra Vorla a Jaroslava Hrušky zkušený tým Žabonos výsledkem 8:2, když se trefili - dvakrát Najč, dále jednou Rudolf, Suk, Vorel, Kusý, Hejňák a Růžek. V dalším průběhu soutěže čeká rezervní tým řada těžkých zápasů a my jim přejeme hodně zdaru!


19.09.2025

B tým hraje doma derby

Po vysokém vítězství 6:1 na ledě Poděbrad hraje benátecký "B" tým další domácí utkání doma, když v sobotu 20. září hostí od 13:30 v derby krajské ligy rezervu Mladé Boleslavi. Přijďte fandit!


02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.