7. 12. 2013 | Tomáš Nejedlo

Vítězná sérii s Mostem prodloužena již na třináct zápasů

30., sobota 7. 12. 2013
Benátky n.J. - Most BEN - MST
Rozhodně nejoblíbenější soupeř z první ligy, to je protivník z Mostu. Ve vzájemné historii těchto dvou týmů totiž Mostečtí svého středočeského soka nedokázali ani jednou ze třináct pokusů porazit. Tuto bilanci nezlomili ani ve třináctém pokračování na benáteckém ledě. Důležitá pro vývoj utkání byla druhá třetina, kdy Benátky třikrát skórovaly a vyhnaly Horáka po přestávce na střídačku. Brankář Lukáš si připsal své třetí čisté konto v sezóně a Benátky se již chystají na další mač, ve středu budou hosty v Ústí nad Labem. Fotogalerie
Benátky n.J.: Lukáš (Trenčan) – Ulrych, Říha, Šimek, Pyrochta, Pabiška, Niko – Bárta, Plodek, Jonák – Krejčík, Skořepa, Klimt – Kica, Skalický, Špaček – Maďar, Vařecha, Bittner – Jech.
Most: Horák (41. Volke) – Hora, Kasal, Pavelka, Čížek, Drtil, Havelka, Charousek – Tauš, Slavíček, Gerhát – Bojer, Smolka, Kafan – Nedrda, Zavřel, Szabo – Sedláček, Marek.
Branky a nahrávky: 4. Klimt (Vařecha, Skořepa), 23. Pabiška (Maďar, Skořepa), 33. Kica, 37. Bárta (Niko). Rozhodčí: Talpa - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6 + navíc Šimek 10 minut OT, Niko 5 + 20 minut OK - Pavelka 10 minut OT, Szabo 5 + 20 minut OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Střely na branku: .

Benáteckým se úvod utkání proti oblíbenému soupeři povedl. Časomíra ještě neodkrojila ani čtyři minuty a skóre se už poprvé měnilo. Tomáš Klimt vypálil z mezikruží a trefil přesně šibenici Horákovy klece – 1:0. Po shodném vyloučení Maďara a Drtila a následné vysoké holi Slavíčka s krví Skalického v obličeji se před Benáteckými naskytla zajímavá minutu a půl trvající přesilovka čtyř proti třem. Ta se ale domácím nevyvedla podle představ, Horák v podstatě nemusel zasahovat. Ani zbytek ze čtyřminutového trestu hostí Benátky využít nedokázaly, přesto byly aktivnějším celkem. A prosadit se mohly dokonce ve vlastním oslabení. Poté, co jeden z mosteckých beků nezachytil přihrávku na útočné modré, pelášili v přečíslení na jediného obránce Špaček s Kicou. Druhý jmenovaný ale nedokázal finální přihrávku spoluhráče usměrnit do poloodkryté klece a minul. Na druhé straně rozehřála promrzlého Lukáše velká šance Sedláčka z bezprostřední blízkosti, kterou ovšem Lukáš pohotově vykopl svým betonem. Poté se ještě připomněl hostující kapitán Tauš, vybruslil si na střelu, avšak minul levou tyčku benátecké klece.

Také úvod druhé části hry vyšel Benáteckým. Dokumentoval to po necelých třech minutách hry Marek Pabiška, napřaženého ho našla Maďarova přihrávka a benátecký bek trefil přesně horní růžek – 2:0. A nemuselo zůstat jen u tohoto stavu. O půl minuty později si z modré čáry na střelu sjel Říha a jen těsně minul. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat, Bárta zblízka nastřelil jen Horákovo rameno. V přesilovce si Benátky vypracovaly dobré příležitosti, Klimt našel Kicu, který netrefil. Zkušený Tomáš Klimt ještě v téže minutě mohl domácí vedení zvýšit, avšak ani on mezi tři tyče nezamířil. V polovině utkání Mostečtí z přímočaré akce vystrašili Benátecké, Lukáš ale v kritické situaci puk před brankovou čarou skvělým zákrokem udržel. Benátky kontrovaly gólovou Skořepy, který sám před Horákem zvolil golfák, avšak minul. Ve 33. minutě se po vhazování dostal až před Horáka Petr Kica a zvedl kotouč mimo dosah mosteckého gólmana – 3:0. Druhá třetina byla v režii Benátek, Bittner pospíchal sám na Horáka, avšak kličku do zdárného konce nedotáhl. Když ve 37. minutě vypálil z pravého křídla Michal Bárta a trefil horní část branky, bylo s hosty zle – 4:0.

Do třetí třetiny nastoupil v mosteckém brankovišti náhradní brankář Volke a Petr Kica ho hned v úvodní minutě třetí části přivítal samostatným nájezdem. Volke si připsal úspěšný zákrok vyrážečkou a uchoval tak čtyřbrankové vedení domácích. Za náskoku čtyř branek již Benátky směrem dopředu tak aktivní nebyly, avšak ani Most si toho příliš nevypracoval. A když už, tak v brance byl spolehlivý Jan Lukáš. Přesně po padesáti minutách hry v přesilovce se připomněl nejproduktivnější soupeřův hráč Pavel Smolka, svůj blafák ale do úspěšného konce nedovedl, neboť přes ležícího Lukáš poslal puk souběžně s brankovou čárou mimo. Duel se spíše už jen dohrál. Výjimkou byly jen dvě šarvátky. Šimek si to rozdal s Pavelkou a Niko se Szabem. Na benátecké výhře již nic změněno nebylo a brankář Lukáš si připsal své třetí čisté konto v sézóně.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Odehráli jsme utkání, které nebylo z naší strany vůbec pohledné. Udělali jsme spoustu chyb v systému i v osobních soubojích. Postupem času jsme začali zápas převracet na naši stranu. Chyby v obraně za nás vyřešil opět vynikající brankář Lukáš. Z pasivní hry jsme přecházeli do větší aktivity, to se týkalo i zakončení. Tlačili jsme se více do brány. Právě z toho pramenily šance a naše branky. Utkání jsme poté v klidu dohráli.

Leo Gudas (Most): Myslím si, že utkání bylo na šance vyrovnané, akorát Benátky dávaly góly. To, že někdo neumí pravidla, je strašně těžké. Na mysli mám tři pány v pruhovaném. Domnívám se, že když se rozsvítí červené světlo, tak má hlavní rozhodčí uznat branku. Poté přišel faul. Náš hráč byl vyloučený v pořádku, ale ještě před tím bylo na něho jasné podkopnutí. Dále rozhodčí vyloučil domácího hráče zcela nesmyslně, protože podobné zákroky by se vůbec neměly pískat. Tento rozhodčí to neumí. Říkám jedno, podobní lidé kazí hokej. Toť vše. Jak jsem řekl, Benátečtí na rozdíl od nás proměňovali své šance. Měli jsme také několik samostatných nájezdů, bohužel jsme je nedali. Druhou třetinu jsme trochu podcenili a dostali góly.