7. 10. 2019 | Tomáš Nejedlo

Vítězství v Sokolově trefil v poslední minutě Rychlovský

11., pondělí 7. 10. 2019
Sokolov - Benátky n.J. SOK - BEN
Jedenácté kolo Chance ligy zavedlo benátecké hokejisty na stadion nováčka soutěže - Baníku Sokolov. Hosté vstupovali do duelu povzbuzeni výhrou z minulého kola nad Havířovem a také v Sokolově nakonec uspěli, poprvé v sezóně venku, za tři body. Úvod ovšem vyšel domácí, když je brzy poslal do vedení Křemen. Vyrovnání přišlo po šťastné brance Šafařovského a z divokého začátku druhé třetiny pak Benátky vytěžily vedení 3:2 výstavní ranou Špačka. Tento stav trval až do závěru třetí třetiny, kdy sedm stovek diváků rozjásal vyrovnáním po pěkné kombinační akci Gorčík. Když už se zdálo, že duel půjde do prodloužení, chyboval v rohu kluziště sokolovský bek Kadeřávek, puk mu sebral Jakub Rychlovský, obkroužil branku a vítěznou ranou překvapil Kuchaře! Na cenné vítězství z venku se budou Benátečtí snažit navázat ve středu, kdy k Jizeře přilétnou Jestřábi z Prostějova.
Sokolov: Kuchař (Fečo) – Přindiš, Vodička, J. Tomeček, Kadeřávek, Michálek, A. Rulík – Švec, M. Zadražil, Gorčík – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Křemen, T. Rohan, Vrána – Kuběna, Kovařík, Bečvář – Čejka.
Benátky n.J.: Hrstka (Kašpar) – Kunst, Kolmann, Aubrecht, Buchtela, Žůrek, Niko – Průžek, Chrtek, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Wiencek, A. Dlouhý, Klapka – Šafařovský.
Branky a nahrávky: 2. Křemen (Vodička, Vrána), 22. T. Rohan (Kovařík), 58. Gorčík (Švec, M. Zadražil) – 15. Šafařovský (A. Dlouhý, Wiencek), 22. Najman (D. Špaček), 23. D. Špaček (Najman, Rychlovský), 60. Rychlovský (Najman, Hrstka). Rozhodčí: Souček, Zubzanda - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 715. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Všech šest bodů, které sokolovský Baník v letošním ročníku doposud získal, uhrál na domácím ledě. Také úvod pondělního utkání vyšel lépe domácím a ti se záhy ujali vedení. Po střele Vodičky od modré čáry si prostor k dorážce na brankovišti našel Adam Křemen a otevřel skóre - 1:0. Vyrovnat mohl těsně po ubráněném oslabení unikající Daniel Špaček, jenže si ve svém brejku vylámal zuby na brankáři Kuchařovi. Přesto se Benátečtí ještě do pauzy radovali. V 15. minutě uplatnil důraz v předbrankovém prostoru Adam Dlouhý a z jeho práce těžil Petr Šafařovský, jenž dotlačil puk za čáru - 1:1.

Druhá třetina začala benáteckou radost, a to v čase 21:10. Sokolovští propadli v útočném pásmu, po levém křídle se prohnal Daniel Špaček a jeho zpětný pas nechytatelnou střelou k tyči uklidil Adam Najman - 1:2. Jenže ještě v téže minutě bylo opět srovnáno. Hbitý Rohan obral za brankou o puk Wienceka, následně na sebe jeho spoluhráč Kovařík navázal dva benátecké hráče a Tomáš Rohan poté s notnou dávkou štěstí procedil touš skrz Hrstkovu výstroj za čáru - 2:2.

Bláznivý začátek druhé třetiny pokračoval dál. Výborně hrající útočná formace Rychlovský, Najman, Špaček zajistila třetí gól. Daniel Špaček po ideálním pasu od Rychlovského trefil nekompromisně víko Kuchařovy klece - 2:3. V samém závěru druhé třetiny Švec pláchl Kolmannovi, který ho podrazil - trestné střílení. Matěj Zadražil však branku netrefil a skóre se tak neměnilo.

Benátecké vedení trvalo téměř celou třetí třetinu, až přišlo zaváhání v obranném pásmu, kdy Baník vykombinoval pohlednou souhrou bránící hráče a Sebastian Gorčík zakončoval po ledě do prázdné branky - 3:3. Domácí byli v tu chvíli v euforii, leč netušili, že chyba v poslední minutě je připraví o tři body. V době, kdy už se zdálo, že se bude prodlužovat, váhajícího Kadeřávka obral o puk Jakub Rychlovský, obkroužil branku a střelou mezi betony nachytal Kuchaře - 3:4. Zkoprnělí domácí už měli velmi málo času na odpověď, tu nestihli ani v power play, a tak Benátky braly cenné vítězství.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Do dnešního utkání jsme šli s plánem být blízko u soupeře. Myslím si, že pětatřicet nebo čtyřicet minut se nám tento plán dařilo plnit. Bohužel v dnešním utkání nás srazila naivita. Viděl jsem naivní branku na 1:2, také na 2:3 a samozřejmě se nemusíme bavit o brance na 3:4. Poté, co jsme byli patnáct minut lepší než soupeř, jsme první inkasovanou brankou ztratili půdu pod nohama. Obrovským úsilím ve třetí třetině jsme si zasloužili minimálně bod. A tím, jak se celý zápas vyvíjel, jsme měli vyhrát. Srazil nás souboj padesát na padesát před prvním gólem a obrovská naivita při dalších třech inkasovaných brankách. Takové věci se nesmí stávat, pokud chceme v podobných utkáních vyhrávat. I nadále si vážíme diváků. Opět vytvořili fantastické prostředí. Samozřejmě chápu, že divák chce v domácím prostředí vidět vítězství a body na straně svého celku. Jsme si vědomi, že v současné době jim to nenabízíme. Za celé mužstvo ale můžu prohlásit, že děláme vše pro to, abychom body divákům začali dodávat.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Věděli jsme, že Sokolov je bruslivý, agresivní tým a že nám na malém kluzišti bude dělat problémy forčeking. Dá se říct, že jsme se dostali do vedení, které jsme kontrolovali. V závěru, po naší chybě u mantinelu, soupeř vyrovnal, ale podařilo se nám dát šťastný gól. Jsme rádi, že jsme to tady zvládli. Byl to bojovný, bruslivý zápas a jsme rádi, že si ze Sokolova vezeme body.