27. 2. 2021 | Jan Tajzler, Tomáš Nejedlo

Vsetín loupil u Jizery, veze výhru 4:1

31., sobota 27. 2. 2021
Benátky n.J. - Vsetín BEN - VSE
Závěr základní části Chance ligy svedl mezi sebe také celky Benátek a Vsetína. Ve značně okleštěné mladé sestavě benátečtí hokejisté bojovali, leč Vsetín byl u Jizery produktivnější a postupně si vybojovali čtyřbrankový náskok, který jim zajistil tři body. Domácí se prosadili až v samém závěru, Štibingr svým gólem už jen zmírnil porážku svého celku a Valaši slavili výsledek 4:1.
Benátky n.J.: Král (Žajdlík) – Štibingr, Šedivý, Kunst, Aubrecht, Kovář, Hampl – Pabiška, Čederle, Jiruš – Daniel Svoboda I, Jansa, Wiencek – Křepelka, Šafařovský, Strnad – Had, Putz, Kollert.
Vsetín: Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, J. Jenáček, Š. Jenáček – Gorčík, Pechanec, Březina – Klímek, R. Vlach, Babka – Gajarský, Šilhavý, Půček – Berger, A. Zeman, L. Bednář.
Branky a nahrávky: 59. Štibingr (Jansa) – 21. Březina (Pechanec, Bartko), 27. Klímek (Hryciow, Š. Jenáček), 31. Bartko (A. Zeman, Březina), 44. L. Bednář (Š. Jenáček, A. Zeman). Rozhodčí: Čáp, Jechoutek - Podrazil, Polonyi. Vyloučení: 5:3 + navíc Jiruš (BEN) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 17:34. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Komentář

Úvodní dvacetiminutovka v Benátkách přinesla svižný hokej bez zbytečných přerušení. Valaši se snažili o otevření skóre, byli aktivnějším týmem. Slibnou příležitost zaznamenal Vlach, jenž si najel do útočného pásma po levém křídle a vypálil, brankář Král jeho střelu vyrazil a na dorážku ještě přispěchal Hryciow, ale červené světlo zůstalo zhasnuté. Vlach to zanedlouho zkusil ještě jednou, úspěšně se mu podařilo překonat obranný val domácího týmu, ale v klíčovém chvíli při snaze zakončit bekhendem mu sjel puk z hole. Za Benátky si slibnou šanci vytvořil Čederle, Málek ovšem valašský tým podržel pohotovým zákrokem. Po první třetině tak platil bezbrankový stav.

Vsetínu vyšel start do prostředního dějství na jedničku. Již po sedmadvaceti vteřinách se prosadil David Březina, když přesnou trefou z vrcholku kruhu otevřel skóre. Vsetín měl zanedlouhou další početní výhodu, tu sice nevyužil, ale skóre při hře pět na pět navýšil Daniel Klímek, když se po střele Hryciow dokázal orientovat v předbrankovém prostoru. Aby toho nebylo málo, šli Valaši ještě do poloviny základní hrací doby do tříbrankového trháku. Využití přesilové hry obstaral nechytatelnou střelou obránce Jan Bartko. Zelenožlutí následně ubránili dvojnásobnou přesilovou hru domácích a po dvou třetinách drželi luxusní tříbrankový náskok.

Hostům z Valašska se povedl i úvod třetí třetiny. Vsetín v signalizované výhodě uzavřel Benátky v obranném pásmu, střelu Šimona Jenáčka ještě Král vyrazil, ale na dorážku Lukáše Bednáře už se dotahoval marně. Dominanci Valachů mohl potvrdit Půček, ale ve vyložené příležitosti před Králem nedokázal puk zasunout za záda domácího brankáře. Vsetín domácí tým nepouštěl do větších brankových příležitostí, ale i přesto brankáře Málek inkasoval, když se pohlednou trefou pod víko vsetínské branky prezentoval Jan Štibinger. Valachy to však mrzet nemuselo, v Benátkách potvrdili roli favorita a do Vsetína putovaly další potřebné tři body.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): První třetinu jsme odehráli velice dobře. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, který jsme si prohráli ve druhé třetině vlastní nedisciplinovaností. Naši mladí hráči zbytečně faulovali, poté ještě jeden mladý hráč za komentář obdržel trest na deset minut. Jak jsem říkal, utkání jsme ztratili ve druhé třetině. Měli jsme nějaké šance, nevyužili jsme přesilovou hru. Hosté využili dvě přesilovky, další branku vstřelili v ponechané výhodě a poté si již zápas pohlídali.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že již v první třetině jsme měli více brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Domácí dobře bruslili, hráli obětavě a bojovně. Také si vypracovali, ne úplně vyložené šance, ale přesto tam nějaké příležitosti, ze kterých se dalo skórovat, měli. Málo jsme stříleli a hráli moc kombinačně. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že chceme více střílet a vstřelit nějaké branky, což se podařilo. Bylo důležité, že jsme ubránili dvojnásobnou přesilovou hru. Třetí třetinu jsme víceméně kontrolovali.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 19 92:35 50
2. HBR Havlíčkův Brod 19 89:58 40
3. CHB Cheb 18 71:49 37
4. HRO Hronov 19 67:54 35
5. KOB Kobra Praha 19 65:55 35
6. BEN Benátky n/J 19 81:75 35
7. MIL Milevsko 19 75:53 33
8. VRC Vrchlabí 18 58:52 28
9. DEC Děčín 19 57:65 28
10. MOL Most 19 66:76 23
11. KRA Kralupy n/V 19 63:68 21
12. PIS Písek 19 43:64 17
13. KAB Kadaň 19 51:88 11
14. UNL Ústí nad Labem 19 28:114 3
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
30.10.2025

Béčku se daří

Po třetině soutěže krajské ligy mužů Středočeského kraje se drží benátecký "B" tým na krásném druhém místě skupiny Východ. Naposledy ve vloženém kole na domácím ledě deklasovali svěřenci trenérů Petra Vorla a Jaroslava Hrušky zkušený tým Žabonos výsledkem 8:2, když se trefili - dvakrát Najč, dále jednou Rudolf, Suk, Vorel, Kusý, Hejňák a Růžek. V dalším průběhu soutěže čeká rezervní tým řada těžkých zápasů a my jim přejeme hodně zdaru!


19.09.2025

B tým hraje doma derby

Po vysokém vítězství 6:1 na ledě Poděbrad hraje benátecký "B" tým další domácí utkání doma, když v sobotu 20. září hostí od 13:30 v derby krajské ligy rezervu Mladé Boleslavi. Přijďte fandit!


02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.