8. 1. 2020 | Tomáš Nejedlo

Výhru nad Kadaní řídil čtyřbodový Radek Duda

39., středa 8. 1. 2020
Benátky n.J. - Kadaň BEN - KAD
Třetí domácí duel v řadě benátečtí hokejisté zvládli vítězně. Na výhře 5:2 nad Kadaní má lví podíl nejzkušenější hráč benátecké sestavy Radek Duda, který ji řídil čtyřmi kanadskými body. První gól hned zkraje utkání sám dal, na další tři pak asistoval. Po dvou třetinách měly Benátky poměrně luxusní čtyřbrankový náskok, přesto se hosté dvakrát prosadili a řadou důležitých zákroků domácí po celý zápas podržel brankář Schwarz. Skóre pak pečetil svou druhou brankou v utkání domácí Adam Najman a spolu s týmem tak slavil vítězství 5:2. V sobotu pak Jirušova družina cestuje k dalšímu zápasu, tentokrát do Ústí.
Benátky n.J.: Schwarz (Žajdlík) – Hampl, Kolmann, Buchtela, Kovář, Bukač, Kunst, Žůrek – Pabiška, Najman, D. Špaček – R. Duda, Chrtek, Šafařovský – Wiencek, A. Dlouhý, Jiruš – Křepelka, Strnad, Žemba.
Kadaň: Neužil (Štěpánek) – Eliáš, Trefný, Klodner, L. Chalupa, Mert, Foltýn – M. Zabloudil, Kůs, Chlouba – Zd. Zabloudil, Žolobov, J. Müller – Homer, Wojnar, Wágner – Dubský.
Branky a nahrávky: 2. R. Duda (Chrtek, Šafařovský), 8. A. Dlouhý (R. Duda, Buchtela), 10. Najman (Jiruš, R. Duda), 36. Šafařovský (Bukač, R. Duda), 60. Najman (D. Špaček, Pabiška) – 44. M. Zabloudil (Chlouba, Kůs), 59. J. Müller (Kůs, Trefný). Rozhodčí: Valenta, Wagner - Bosák, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Časomíra středečního duelu okrojila z první třetiny jen něco málo přes minutu a už se poprvé měnilo skóre. Benáteckým vyšla rychlá brejková akce, když Chrtek z levého křídla našel najíždějícího Radka Dudu a zkušený matador si se zakončením věděl rady, přesunující se Neužil byl bez šance – 1:0. Druhá trefa domácích přišla v přesilovce, která se paradoxně Středočechům příliš nevedla, avšak v jejím závěru Radek Duda vyslal na levém kruhu příhru na Adama Dlouhého a jeho švih v 7. minut zastavila až síť za Neužilem – 2:0.

Ještě v téže minutě se hosté dvakrát provinili podrážením a rázem z toho byla dvojnásobná přesilovka Benátek. V ní Kadaň dlouhou dobu se štěstím odolávala, až přesně v čase návratu potrestaného Homera na led se akce Dudy s Jirušem dostala až k Adamu Najmanovi, který podobně jako v pondělním utkání s Třebíčí prokázal důraz na brankovišti a protlačil puk do sítě – 3:0. Domácí tak dva ze tří gólů vstřelili v přesilovce a rozhodně se jim dýchalo lépe. V závěru první dvacetiminutovky pláchl Trefnému ve vlastním oslabení Wiencek, svůj únik ale v bekhendovém blafáku ve čtvrtý gól nepřetavil.

V úvodu druhé části se dvakrát zaskvěl benátecký gólman Schwarz, zejména při šanci Žolobova výrazně podržel svůj tým. Na druhé straně Chrtek hledal Dudu, ačkoliv měl z výhodné pozice spíše volit přímou střelu. Zkraje 27. minutě měl čtvrtý gól na hokejce Najman, z pravého kruhu ale v dobré příležitosti minul.

Krátce před polovinou utkání Neužilovi zatápěla dvojice Pabiška a Najman, kadaňský gólman byl při jejich šancích pozorný. Dlouho to vypadalo, že ve druhé třetině gól nepadne, až domácí dostala do tlaku přesilovka a vteřinu po jejím skončení kombinační akce po ose Duda a Bukač doputovala k Petru Šafařovskému, který už měl snadnou úlohu – trefit prázdnou klec – 4:0.

Třetí část začala samostatným únikem benáteckého Špačka, který ale tísněn tváří v tvář Neužilovi trefil jen jeho betony. Hosté se vstřelené branky dočkali ve 44. minutě, kdy po chybě Benátek Chlouba Schwarze ještě nepřekonal, volný puk však do branky zametl Matěj Zabloudil - 4:1. Tato trefa však nakonec nebyla z jejich strany jediná, Trhači se sice do žádného souvislejšího tlaku nedostali, ale v samém závěru v přesilovce se ještě z předbrankového prostoru trefil Jan Müller - 4:2. Poté to hosté zkusili bez brankáře, jenže už neuspěli a navíc téměř se sirénou skóre do prázdné branky pečetil svým druhým zásahem v utkání Adam Najman - 5:2.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Naši hráči dnes měli dobrý přístup k utkání a od první do poslední minuty zápas odmakali. Odměnou za tento výkon jim jsou tři zasloužené body.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): Měli jsme špatný nástup do první třetiny, kterou jsme vlastně úplně zaspali, ta také rozhodla o výsledku celého utkání. V prvním střídání jsme dostali laciný gól, kdy jsme propadli v přečíslení 2 na 1. Následovaly tři zbytečné fauly, dva v útočném pásmu, které nic neřeší. Benátky z toho daly dva góly a vedly 3:0. Před druhou třetinou jsme udělali vítr v kabině a na hře to bylo vidět. Byli jsme aktivnější, hru jsme vyrovnali a chvílemi jsme byli lepší. Gól na 4:0 jsme dostali z přesilovky, kde se už blížil konec a nepohlídali jsme si dorážejícího hráče. Ve třetí třetině jsme měli více šancí, ale neproměňovali jsme je, a tak výsledek dopadl tak, jak dopadl.