18. 2. 2012 | Jakub Vais

Vyrovnaný duel, po kterém zůstávají body u Jizery

50., sobota 18. 2. 2012
Benátky n.J. - Písek BEN - PIS
Benátečtí hokejisté zahájili perný program příštích dnů zápasem na svém ledě s Pískem. Utkání dlouho bylo o hře obran a o první chybě. První branky se diváci na benáteckém stadionu dočkali až ve 42. minutě. Na branku Krále dokázal Písek odpovědět. Na branku Jonák už nikoliv, a tak zůstaly všechny body u Jizery.
Benátky n.J.: Stejskal (Blažíček) - Vitásek, Jaroměřský, Říha, Vála, Šimek, Pabiška, Niko - Bortňák, Král, Klimt - Skalický, Skořepa, Jonák - Liška, Jech, Kopic - Weiss, Jánošík, Kellner.
Písek: Sedláček (Vajner) - Všetečka, Dvořák, Krstev, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Zacpálek, Havran - Slavík, Nouza, Nedorost - Dalecký, Luňák, Antončík - Mrkvička, Šperger, Polodna - Suja, Vaniš, Ferebauer.
Branky a nahrávky: 42. Král (Skořepa), 58. Jonák (Skořepa, Vitásek) - 45. Krstev. Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 6:6, navíc Král (BNJ) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 415. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Do zápasu 50. kola vstoupili aktivněji hráči Písku a během úvodních minut měli velký tlak. Z toho pramenilo i vyloučení pro benáteckého Říhu. V přesilové hře už písecký tlak polevil a nakonec zůstala nevyužitá. Na druhé straně se do dvou šancí v krátké době po sobě Klimt, ale ani jednou nepřekonal Sedláčka. Na akci domácího útočníka kontroval nebezpečně Luňák, Stejskal jeho pokus pokryl. Písek poté hned čtyřikrát v řadě za sebou hrál v oslabení, ovšem ani v této výhodě branka nepadla. V závěru první dvacetiminutovky byli k vidění ještě tři příležitosti, ale nikdo z domácího tria Klimt, Říha, Pabiška se neprosadil.

Do druhé třetiny se naopak snažili vstoupit lépe Benátečtí, sólo Bortňáka ovšem nakonec těsně minulo tyčku. O minutu později se v zajímavé pozici ocitl Kopic. Sedláčkova lapačka však byla rychlejší než střela domácího útočníka. Na další ohrožení branky se pak čekalo až téměř do poloviny utkání. V přesilové hře Jihočechů tvrdou střelou po ledě byl blízko vstřelení branky písecký kapitán Nouza, gólu zabránil výborný zákrok Stejskala. Na druhé straně se blýskl zajímavou rozehrávkou obránce Sparty Angel Krstev, který posílil Písek pro utkání u Jizery. Následně se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale k vážnějšímu ohrožení branek nedošlo. O to se postaral až tři minuty před druhou sirénou Skořepa, jehož pokus minul těsně pravou tyčku.

Ve třetí části se jako první vydali do útoku hráči Písku, ale paradoxně první příležitost měli domácí hokejisté, kteří ale nedokázali ležícího Sedláčka překonat. Přesto už se na první branku nečekalo dlouho. Časomíra ukrojila z třetí části minutu a čtyřicet pět vteřin a poprvé se měnilo skóre. Souhru Benátek v přesilové hře zakončil střelou Lukáš Král, který si opět o něco vylepšil svoje statistiky a stále kraluje kanadskému bodování první ligy. Následně byl poslán na trestnou lavici domácí kapitán Aleš Vála. Písku se toto vyloučení nepodařilo využít, ale nedlouho poté, už bylo vyrovnáno. Nádherné sólo přes půl hřiště předvedl obránce Angel Krstev a zavěsil puk pod víko. 415 diváků, kteří si našli cestu k Jizeře, poté sledovalo šance na obou stranách, ale ani jeden z brankářů nemusel mít nějaké velké starosti. Čtyři minuty před koncem třetí části, když už se schylovalo k prodloužení, vyloučil hlavní rozhodčí domácího Šimka. Písku se tak naskytla výborná příležitost na rozhodnutí, ovšem nestalo se tak. Naopak. V oslabení ujela dvojice Skořepa a Vít Jonák, který dostal puk a zakončil za záda padajícího Sedláčka. Ještě jednu domácí šanci si připsal Ondřej Vitásek, který bekhendem nahodil na Sedláčka. Písek si minutu a půl před koncem vyžádal oddechový čas a vyzkoušel hru bez gólmana. Velkou šanci měli hostující hráči, ovšem Stejskal byl pozorný a puk za svá záda nepustil. V závěru dostal dvě minuty za hákování kapitán Benátek Aleš Vála. Proti tomuto vyloučení se vydal protestovat nejproduktivnější hráč první ligy Lukáš Král, ale u rozhodčích nepochodil a ještě ho sudí poslali do kabiny, když vyinkasoval osobní trest. Benátky už závěr udržely a výhru nad Pískem si pohlídaly.

Milan Černý, trenér Benátek
"Těžký zápas, kdy soupeř hrál o všechno. Všichni chtějí být v osmičce, a ani my jsme ji neměli teoreticky zajištěnou a potřebovali jsme ten zápas vyhrát. Zápas s Litoměřicemi se nám nepovedl, a jsem rád, že jsme k tomu přistoupili jinak, zodpovědněji. Byl to zápas především vybojovaný, samozřejmě s dobrým výkonem gólmana. Opakuji, že to byla výhra urvaná, Písek hrál velice dobře a dlouho to bylo o tom, kdo jako první skóruje. Vítězství jsme si splnili náš interní cíl, o kterém jsme ale nemluvili. Mužstvo na začátku sezóny nebylo předurčeno k tomu, aby hrálo do osmého místa. Ale jsme moc rádi, že se nám to povedlo a za to bych chtěl klukům poděkovat. Já osobně si toho velmi vážím. Sezóna pro nás byla tím, že jsme dobře začali, ve dvojitých uvozovkách, hladká. Naštěstí jsme se v základní části nedostali k tomu, abychom museli honit nějakou pozici v tabulce. Doufám, že jsme neřekli své poslední slovo. Věřím tomu, že program, který nás teď čeká, bude těžký nejen pro nás, ale i soupeře. Jsme fyzicky připraveni a ještě rozložíme síly mezi více hráčů. Kondičně to ale zvládneme."

Josef Řeháček, trenér Písku
"Hodnotí se mi to samozřejmě dost špatně, protože jsem do Benátek jeli uhrát tři body. Ztratili jsme předtím důležité body doma a dneska také nemáme nic. Přestože to nevypdalo herně špatně, stále nás trápí koncovka. Začátek byl z naší strany dobrý, ale poté jsme se nechali čtyřikrát v řadě vyloučit. Z toho jsme, i když krátce, dvakrát hráli ve třech. To jsme ubránili. První třetina vypadala celkově herně dobře, druhá byla opět vyrovnaná, šance byly na obou stranách, ale žádný gól nepadl. Do třetí třetiny jsem šli s cílem proměnit nějaké šance, které se naskytnou, a hrát zodpovědně dozadu. Domácí šli do vedení, my brzy vyrovnali. V závěru jsme udělali hrubou chybu v naší přesilovce, soupeř nás přečíslil a proměnil. I když jsem poté dvě minuty tlačili, vyrovnat se nám nepodařilo. Je to velká škoda, každý bod je v naší situaci zlatý, ale bohužel máme v současné době i smůlu. Co se týče prvního startu Angela Krsteva, tak jsme domluveni se Spartou Praha, která Angela uvolnila po zranění k nám na rozehrání a aby pomohl a rozehrál se do závěrečných bojů v extralize. S jeho výkonem jsem byl maximálně spokojen, dal navíc také branku a můžu se jen těšit, jestli přijede opět v pondělí."