2. 11. 2013 | Tomáš Nejedlo

Vyrovnaný duel u Jizery rozhodlo Ústí v nájezdech

18., sobota 2. 11. 2013
Benátky n.J. - Ústí n.L. BEN - UNL
Po pěti vstřelených brankách na ledě Mostu doma benáteckým hokejistům střelecký prach vyschl, přesto ale určitě bylo na co koukat. V utkání s Ústím se opět představila mladá sestava se třemi juniory a jedním starším dorostencem. Kvalitní vyrovnaný hokej dospěl nakonec až do nájezdů, kde Hanzl rozhodující penaltou vystřelil Slovanu druhý bonusový bod. Předvedená hra Benátek ale dává příslib do dalších zápasů, třeba už do toho středečního derby utkání v Mladé Boleslavi.
Benátky n.J.: Lukáš (Stejskal) – Niko, Vitásek, Ulrych, Beránek, Kajínek, Havlín – Krejčík, Plodek, Vlach – Bárta, Jonák, Kica – Psota, Skořepa, Klimt – A. Dlouhý, Vařecha, Bittner – Maďar.
Ústí n.L.: Petrásek (46. J. Dlouhý) – Sklenička, Černý, Holomek, Grin, Smetana, Brož, Kokeš – Rod, Roubík, Přeučil – Boháč, Alinč, Vávra – Tůma, Kloz, Baránek – Hanzl, Meidl, Dostálek.
Branky a nahrávky: 46. Klimt (Skořepa, Psota) – 14. Meidl (Dostálek, Sklenička), rozh. náj. Hanzl. Rozhodčí: J. Jílek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 244. Střely na branku: 36:40.

Úvod utkání přinesl z obou stran opatrnější hokej, za větší šanci se dá počítat ta z deváté minuty, kdy nejprve nebezpečně na Lukáše pálil Alinč a krátce poté také Rod. Mladý brankář Lva Praha v domácích službách v tomto rozstřelu obstál na výbornou. Slovan byl v první části hry střelecky aktivnějším týmem, a tak po zásluze šel do vedení ve 14. minutě. Akce vypadala zprvu nenápadně, ale vytáhlý Václav Meidl se nakonec dostal do nájezdu, udělal bekhendový blafák a zamířil pod víko - 0:1. Hosté byli při chuti a Roubík předvedl hokejovou eleganci, z jeho akce Rod pálil nad Lukášovu branku. V závěru třetiny bylo vůbec živo. Po chybě ve středním pásmu uháněli zcela sami na branku Hanzl s Meidlem. Prvně jmenovaný přihrával a Meidlovu střelu vykopl Lukášův beton. Lukáš byl v permanenci a vedl si skvěle. Tůma, Kloz ani Beránek si na benáteckého gólmana nepřišli. Na druhé straně Kajínkovu střelu zastavila tyčka.

Také ve druhé třetině pokračoval aktivní hokej s množstvím šancí, kterému však kralovali obrany a hlavně brankáři. Po Krejčíkově přihrávce se na útočném výletě zjevil Vitásek, ústecký gólman svým zákrokem hosty podržel. Opačná strana hřiště nabídla šanci Přeučila, jenž však netrefil v předbrankovém prostoru puk tak, jak by si sám představoval. Šance střídala šanci, a to na obou stranách. Hanzl vyhořel na Lukášovi, Benátky kontrovaly parádní akcí jak z učebnice. Puk putoval na holích útočníků první formace, Klimt s Psotou připravili palebnou pozici pro Josefa Skořepu, jeho ale vychytal roztažený Petrásek. Do konce druhé třetiny ještě za Lukášem po šanci Meidla patrně zvonila tyčka, ale to nic neměnilo na tom, že podruhé do kabin šli Ústečtí s nejtěsnějším náskokem.

Jestliže první dvě třetiny vyšly střelecky lépe hostům, pak ta třetí patřila domácím. Hned zkraje poslední dvacetiminutovky měly Benátky štěstí, když totiž Roubík propasíroval kotouče mezi Lukášovými betony a puk se ploužil pomalu za čáru, až ho v poslední možný okamžik domácí odpálili do bezpečí. Petrásek musel být v pozoru při střele Skořepy, ta šla ale těsně mimo. Pak už to Benáteckým vyšlo. Podobnou učebnicovou souhru předvedla opět první formace, Skořepa s Psotou tentokrát našli Tomáše Klimta a zkušený benátecký forvard zamířil přímo pod břevno - 1:1. Při zákroku si gólman Petrásek poranil rameno a v důsledku toho musel střídat, do brankoviště zamířil Jan Dlouhý. Benátky ho počastovaly několika střelami, avšak Dlouhý se v brankovišti hned zahřál na provozní teplotu. Ústečtí se dostali na na pár chvil z benáteckého tlaku a už z toho byly dobré příležitosti. Lukáš ale v pravý čas při příležitostech Kloze a Baránka Benátky opět podržel. Velkou šanci na tři body měly v samém závěru Benátky, když Ulrych střílenou přihrávkou před brankou hledal Jonáka, jenž ale před odkrytou klecí netrefil touš.

Pět prodloužených minut příliš vzruchu nepřineslo, a tak se u Jizery jely nájezdy. Dvě série góly nepřinesly, až ve třetí Hanzl skóroval a Plodek v těžké situaci zajistil pokračování. Rozjeli se opět oba úspěšní střelci, avšak zatímco Martin Hanzl se střelou mezi betony Lukáše nemýlil, Plodek svůj blafák do úspěšného konce nedotáhl, druhý bonusový bod tak bralo Ústí.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlépe. Ústí mělo drtivou převahu. Naši mladí obránci nestíhali hrát vyrovnanou partii s hráči typu Alinče či Roubíka. Od druhé třetiny jsme trošku změnili systém hry. Zatáhli jsme se více do obrany, paradoxně jsme ale hosty začali přehrávat. Ve třetí třetině jsme vyrovnali a náš výkon gradoval. Měli jsme i několik dalších šancí. Zápas jsme mohli vyhrát i po základní hrací době. Na druhou stranu, Ústí mělo během zápasu také několik tutových šancí. Utkání tak mohlo dopadnout úplně obráceně. Za vyrovnání jsme rádi, ale v naší situaci je jeden bod hrozně málo. Měli jsme bodovat naplno, což se nestalo.

Jaromír Šindel (Ústí nad Labem): Dnes jsme tady promarnili vítězství. Vypracovali jsme si spoustu šancí, které jsme neproměnili. Samozřejmě s přibývajícím časem výkon soupeře stoupal, my naopak trochu padali. Nakonec jsme rádi, že jsme alespoň vyhráli na penalty. Přesto si myslím, že jsme toto utkání měli jednoznačně vyhrát.