21. 12. 2022 Tomáš Nejedlo

Vyrovnaný předvánoční zápas rozhodl šťastnější Tábor v závěru

27., středa 21. 12. 2022
Benátky n.J. - Tábor BEN - TAB
Poslední zápas kalendářního roku 2022 benáteckých hokejistů bohužel skončil bez získaného bodu. Daleko, byť alespoň k jednomu, ale Středočeši neměli. Dvě přesilovky pěti proti třem a dvě trefy Václava Jankovského směrovaly Benátky k nějakému bodovému zisku, leč třetí tým tabulky Tábor ukázal, že má velké ambice a v závěrečné desetiminutovce zvrátil zápas na svou stranu. Tečující Suchánek v přesilovce v 52. minutě srovnal a v 56. minutě rozhodující trefu zaznamenal táborský Zíb. Bojující Benátky tak vyšly bodově naprázdno, avšak byli favoritu více než vyrovnaným soupeřem. Nyní nezbývá, než přes vánoční svátky nabrat síly a v novém kalendářním roce se pustit zase do boje!
Benátky n.J.: Sejpal (Šuhájek) – Mrkvička, Klodner, Mašek, M. Tondr, Čížek, Hrouda – L. Tondr, Bříška, Zumr – Hruška, Šafránek, Jankovský – Šíma, Hašlar, Hejňák.
Tábor: Gába (Šrámek) – Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kříž, Plášil – Bárta, Matušík, Hajič, Dančišin, Milfait, Zayml, Chocholoušek, Severa, Šulek, Vlček, Zíb, Duda.
Branky a nahrávky: 31. Jankovský (Bříška, Mrkvička), 43. Jankovský (Mrkvička, Šafránek) – 33. Krejčí (Milfait, Severa), 52. Suchánek (Plášil, Vlček), 56. Zíb (Hajič, Zayml), 60. Suchánek (Gába). Rozhodčí: Pastier - Figer, Teršíp. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

V první polovině zápasu na benáteckém stadionu se příliš významných a strhujících momentů neudálo. Jeho začátek si vzali pod patronát hosté od Jordánu, postupně se však plynulost hry rozpustila ve velkém počtu dvouminutových trestů. Do půli střetnutí jich Táborští posbírali pět a domácí celek čtyři, ale jakékoliv pokusy o ohrožení soupeřovy branky vyznívaly do ztracena.

Stojaté vody středečního duelu rozčeřila až 31. minuta hry, kdy se kohouti bránili ve třech proti pěti po slepených vyloučeních Vlčka a Zíba. Zkušené přesilovkové komando domácího týmu uzamklo trojici táborských hráčů v obranné třetině, Bříška našel křížným pasem u pravé tyče Gábovy klece Václava Jankovského, a jeho rozhodnutí vystřelit z poměrně velkého úhlu se ukázalo být správné – 1:0. Už po necelých dvou minutách ale radost z vedoucí branky benáteckou střídačku opustila. V polovině 32. minuty si hostující Milfait otevřel úřadovnu za Sejpalovou brankou, na což výtečně zareagoval Petr Krejčí, z modré čáry se obloukem bleskově přesunul před domácí klec a nezištnou přihrávku svého spoluhráče přetavil ve vyrovnávající trefu – 1:1.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky, do které už vinou zdravotních potíží nenastoupil ofenzivní lídr hostí Jakub Matušík, prožili hokejisté Tábora smutné déjà vu. Série tří vyloučení je na několik desítek vteřin poslala do tří a domácí opory touto jedinečnou příležitostí nepohrdly: rychlou výměnu puku po ose Mrkvička – Šafránek – Václav Jankovský proměnil posledně jmenovaný z bezprostřední blízkosti v opětovné vedení Benátek – 2:1. Inkasovaný gól odhodlání hostů nikterak nerozklížil, zůstali na té správné vlně a trpělivě čekali na svou příležitost. A ta se pravdu dostavila, byť si na ní museli počkat více než devět minut. První početní výhodu ve třetí části po faulu Hejňáka ještě táborské mužstvo nevyužilo, vzápětí se ale poroučel na trestnou lavici domácí bek M. Tondr, a tentokrát už uhodilo – střelu Plášila po ledě před Sejpalem lehce vychýlil z původního směru Jakub Suchánek a kotouč prolétl domácímu brankáři mezi betony – 2:2. V 53. minutě si oba celky vyměnily po jedné stoprocentní příležitosti – na jedné straně se tváří v tvář Bříškovi vyznamenal Gába a po následném brejku se z podobně slibné pozice neprosadili Milfait se Severou.

Mrzelo je to však jen chvíli. V úvodu 56. minuty vykouzlilo nádhernou kombinaci v útočném pásmu táborské trio Zayml – Hajič – Petr Zíb a nekompromisní koncovka neúnavného centra posunula hosty poprvé do vedení – 2:3. Byl to pro hosty cenný dar, o který už se Táborští rozhodně nechtěli nechat připravit. V závěru se přesto ještě dostali do svízelné situace, když pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a středočeský tým umocnil svou početní výhodu odvoláním brankáře. Na táborský soubor to ale žádnou pohromu neseslalo, ba naopak – tři sekundy před koncem trefil Jakub Suchánek přes celé hřiště opuštěnou klec Benátek a na táborské střídačce zaslouženě zavládlo bujaré veselí – 2:4.

Autor: Pavel Šácha

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to vyrovnané utkání proti třetímu týmu v tabulce. Těžkého soupeře jsme potrápili. Za stavu 2:2 jsme měli několik příležitostí. Bylo otázkou, kdo udělá chybu a vstřelí branku. Bohužel pro nás soupeř skóroval. V závěru utkání jsme se snažili vyrovnat, což nám nevyšlo.

Aleš Krátoška (HC Tábor): Pro nás je to důležité vítězství. I když se zápas pro nás nevyvíjel úplně ideálně. Benátky hrozily zejména z přesilových her, z nichž nám také vstřelily dvě branky. Klukům bych chtěl poděkovat, i když náš výkon neměl takovou lehkost, kluci dřeli a tři body se nakonec přiklonily k nám. Jsme rádi, že poslední zápas v kalendářním roce jsme zakončili urvaným vítězstvím.