25. 2. 2019 | Ondřej Nejedlo

Vyrovnaný zápas rozhodlo proměňování šancí

SF2, pondělí 25. 2. 2019
Kolín "B" - Benátky n.J. - B KLB - BEB
Bojovali, dřeli, leč na výhru to nestačilo. Benátecká rezerva se na půdě silného kolínského béčka představila v o mnoho lepším světle než předchozí den na vlastním stadionu. Ani ty nejvyloženější šance však nedokázala využít. Několikrát výtečně zakročil kolínský brankář Martínek, kterého domácí povolali z druholigového áčka. K brance hostům nepomohlo ani několik přesilových her. Právě v početní výhodě se trefil bývalý český reprezentant Kopecký, na nějž navázal gólem „do šatny“ jeho spoluhráč Král. Ve třetí třetině již benátečtí hráči síly na zvrat nenašli.
Kolín "B": Martínek - Švanda, Marvánek, Hurt, Skokan, Sladký - Pilný, Kadlec st., Kopecký, Spitzer, Král, Pešek, Minarčík, Kadlec ml., Miška.
Benátky n.J. - B: Mokrý - Tišev, Haspeklo, Švach, Šípek, Macura - Horáček, Dlabola, Mocek, Odcházel, Šembera, Votoupal, Kotrbatý, Novotný, Rudolph, Hošek, Bouřil.
Branky a nahrávky: 36. Kopecký (Král, Kadlec st.), 40. Král (Miška). Rozhodčí: K. Čáp, Pokorný - Maňák, Thuma. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

Podobně jako na benáteckém ledě, tak i v Kolíně, patřil vstup do utkání benáteckým hráčům. Těm nyní čelil brankář Martínek, který od úvodní minuty předváděl výborný výkon a likvidoval jednu benáteckou šanci za druhou. Pozadu však nezůstal ani benátecký brankář Mokrý, který si též poradil s několika ošemetnými šancemi domácích kozlů. Ti byli nebezpeční zejména v přesilové hře, ve které tutovou šanci neproměnil Kopecký. Na druhé straně domácí zachránila od inkasování tyčka.

Ve druhé třetině měli Benátečtí výhodu několika přesilových her, z nichž dvě byly dvojnásobné a navíc delší než minutu. Blízko ke skórování byl Hošek, který mířil do odkryté části branky, kde se ale zjevila Martínkova vyrážečka a radost benáteckého hráče překazila. Podruhé poté za zády kolínského brankáře zvonila tyč. Jak využít přesilovou hru, ukázali domácí hned při svém druhém pokusu. Na trestnou lavici putoval Šípek, který musel sledovat dokonalou souhru tří nejzkušenějších kolínských útočníků. Kadlec starší poslal puk za branku na Krále, ten vyčkal vhodný okamžik k přihrávce na Jana Kopeckého, který pokořil výborného Mokrého střelou mezi betony. Právě Kopecký si tak trochu spravil chuť, protože právě benátecký brankář Mokrý jej několikrát v utkání famózně vychytal.

Druhý, a jak se později ukázalo, také poslední zásah si nechali domácí až na poslední sekundu druhé třetiny. Macurovi se puk zamotal pod nohy, čehož využil Michal Král, jenž naprosto přesně mířenou střelou vymetl horní růžek.

Ve třetí třetině se hosté ještě snažili s výsledkem něco udělat, byli i střelecky aktivnější, jejich snaha ale narážela na naprostou střeleckou nemohoucnost. Naopak třetí branku mohl přidat Kadlec starší, který postupoval sám na Mokrého, ten jej ale vychytal.

Benátečtí nepředvedli v Kolíně vůbec špatný výkon. Domácím byli určitě rovnocenným soupeřem a neprodali svoji kůži lacino. Nicméně třeba uznat, že postup kolínské rezervy do baráže o krajský přebor je naprosto zasloužený a pokud tým vedený trenérem Smitkou zopakuje podobné výkony i tam, bude horkým kandidátem na postup do vyšší soutěže.

Radek Smitka (SC Kolín B): Mužstvo od druhého zápasu čtvrtfinále pochopilo, jak se má hrát play-off. Je to úplně jiná soutěž, jiný hokej. Vítězí tým, který má super gólmana, dobrou obranu, týmového ducha a zkušenost. To jsme měli. Díky tomu jsme přetlačili Solopisky i Benátky B. Klobouk dolů před mužstvem, které dokáže pětkrát v sezóně porazit Benátky B. Klobouk dolů před centry, kteří hrají celou semifinálovou sérii pouze ve dvou. Ať je Jirkovi Kadlecovi, kolik je, odehrál to super. Totéž platí o mladém Spitzerovi. Musím vyzdvihnout juniora Vasyla Zheliznyaka, který obrovsky pomohl. Celý tým, včetně obou dvou gólmanů, kteří mu dodávají klid, pracuje tak, jak má.

Bohumír Kinkor (HC Benátky nad Jizerou B): Bohužel jsme nevyužili šance, které jsme si vypracovali. Ve dvojnásobné přesilovce jsme nastřelili dvě tyčky, další obrovskou příležitost měl Hošek. Byl to pěkný zápas, ve kterém oba brankáři předvedli výborný výkon. Velmi dobře také pískala čtveřice rozhodčích. Do posledních chvil bylo utkání otevřené. Hráli jsme disciplinovaně. Na naše mužstvo jsem pyšný.