8. 2. 2012 | Jindřich Poledna, Jindřich Poledna, Ondřej Nejedlo

Z Kadaně se dvěma body

47., středa 8. 2. 2012
Kadaň - Benátky n.J. KAD - BEN
Jako na houpačce si museli připadat hokejisté Kadaně a Benátek nad Jizerou ve vzájemném utkání na kadaňském ledě. Hosté v severočeském městě třikrát vedli. Nakonec to byli právě oni, kteří vyrovnávali minutu před koncem základní hrací doby zásluhou Skořepova gólu. Jelikož nerozhodlo ani prodloužení, na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem tradiční benátecký exekutor Lukáš Král, který přisoudil druhý bod hostujícímu celku.
Kadaň: Jarina (Závorka) - Szakal, Jeřábek, Trefný, Bombic, Révay, Malinský, Zmeškal, Tomeček - Chlouba, Mikšovic, Polák - Bursík, Charousek, Z. Skořepa - Stehlík, Kůs, Stoklasa - Boušek, Mála, Andres.
Benátky n.J.: Stejskal (Blažíček) - Jaroměřský, Vitásek, Říha, Vála, Pabiška, Šimek - Krejčík, Král, Víšek - Skalický, J. Skořepa, Jonák - Jech, Klimt, Kopic - Liška.
Branky a nahrávky: 19. Charousek (Bombic, Z. Skořepa), 27. Bombic (Trefný, Charousek), 39. Z. Skořepa (Trefný, Charousek), 51. Z. Skořepa (Bursík, Charousek) - 13. Skalický (Skořepa), 21. Vitásek (Víšek, Král), 34. Jonák (Jaroměřský), 59. Skořepa (Jonák), rozhodující sam. náj. Král. Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Zavřel. Vyloučení: 4:4 + navíc Jarina - Klimt, Král (všichni 10 minut OT). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Střely na branku: 35:46.

Do utkání lépe vstoupili hosté. Domácí Jiří Charousek se nechal hned v 2.minutě vyloučit a Benátky neváhaly a vytvořily si velký tlak. Nejblíže byl brance v této přesilové hře Král se Skalickým, ale domácí gólman Jarina se vyznamenal. Až do sedmé minuty byli na ledě lepší hosté, domácí tým se spíše bránil a vyhazoval puky mimo svou třetinu. První střelu mezi 3 tyče Stejskalovy branky vyslal v čase 6:55 kadaňský Boušek. V 10.minutě mohla překvapivě vést Kadaň, zpoza obránce střílel těsně vedle Stoklasa, hostující gólman střelu, která šla těsně vedle, neviděl.

Ve 13.minutě se objevil proti Jarinovi tváří v tvář Lukáš Král, domácí gólman byl však šťastnější. Kapituloval ale hned po vhazování. Josef Skořepa nasměroval buly na hokejku Daniela Skalického, který překvapil Jarinou střelou po ledě - 0:1. Domácí tým obdržený gól nakopl. Kadaň začala být aktivní a hosté bránili své obranné pásmo. Jenže to domácím nevydrželo moc dlouho. Benátky postupně začaly opět přebírat otěže zápasu, ale Krejčík ani Víšek na Jarinu nevyzráli. V další akci byl Jarina již překonán, ale Klimtova střela skončila na horní tyčce. A tak se blýskalo na druhé straně! Domácí podnikli rychlý brejk, Bombicova střela se záhadným způsobem odrazila k Jiřímu Charouskovi, který už jen usměrnil kotouč do odkryté branky – 1:1.

Začátek druhého dějství nezačal pro Kadaň dobře. Brankář Jarina fauloval a v nabídnuté přesilovce se Benátky dostaly opět do vedení. Ondřej Vitásek dostal puk do mezikruží a vymetl pravou šibenici Jarinovy klece – 1:2. Následovaly dvě kadaňské přesilovky po sobě. Tu první domácí tým ještě nevyužil, ale v té druhé vyrovnal v čase 26:15. Branka byla připsána Františku Bombicovi – 2:2.

Po vyrovnávací brance přebrali inciativu opět hosté. Benátky tlačily, měli několik příležitostí, brankář Jarina chvílemi čaroval a dováděl útočníky hostí až k nepříčetnosti. Benátky se dostaly potřetí v řadě do vedení opět při přesilové hře. Vít Jonák skóroval, domácí hráči se moc zlobili, neboť měli dojem, že puk byl do branky dokoput. Hlavní rozhodčí však gól uznal a hosté se dostali do vedení 2:3.

Jenže vedení jim moc dlouho nevydrželo. Kadaň opět vyrovnala, v čase 38:24 výborně založila druhá domácí lajna útok a Zdeněk Skořepa zakončoval do prázdné branky – 4:4. Ačkoliv byly Benátky aktivnější, stav byl nerozhodný i po druhé třetině.

Začátek třetí třetiny byl z obou stran opatrný. Oba celky hrály především z obran a nehrnuly se do útoku. Větší šanci si vypracovali až domácí po Víškově vyloučení na 2+2 minuty. Do vedení mohl poslat Kadaň ve 49.minutě Charousek, ale netrefil prázdnou branku. Do vedení 4:3 se dostali Severočeši až v 51.minutě, kdy se do horní části branky trefil při končící přesilové hře domácí Zdeněk Skořepa. Rozhodnout utkání mohl v 56.minutě domácí Kůs, ale trefil jen bezmocného Stejskala. A tak Benátky trestaly. Na 4:4 srovnal skóre 79 vteřin před koncem základní hrací doby Josef Skořepa.

Protože branka nepadla ani v prodloužení, musely o osudu bonusového bodu rozhodnout až samostatné nájezdy. Tam se podařilo vstřelit jedinou branku – mezi nohy domácího gólmana se trefil Lukáš Král a Benátky si tak odvážejí 2 body.

Radek Šíp, trenér Kadaně
„Do zápasu jsme nastupovali s jasným cílem bodovat. Chtěli jsme samozřejmě získat tři body, což se nám bohužel nepodařilo. Benátky dobře bruslily, v začátku utkání měly lepší pohyb a přebruslovaly nás. V průběhu utkání jsme se s tím srovnali a góly pak padaly na obou stranách. Za vyrovnaného stavu jsme dostali čtyřminutovou přesilovku a mohli jsme odskočit, ale dali jsme v ní jen jeden gól. A tady se asi lámal chléb celého zápasu. Místo toho, abychom dali o branku víc, jsme inkasovali takovou šmudlu. Prodloužení nerozhodlo a nájezdy už jsou loterie. Do Havlíčkova Brodu pojedeme se stejným cílem, musíme bodovat v každém zápase a popereme se o to.“

Milan Černý, trenér Benátek
„Byl to od nás důstojný výkon. Hráli jsme na tři pětky a snažili jsme se ten zápas pojmout už jako play off tím, že jsme hráli zodpovědně. Dvě třetiny si myslím, že jsme byli lepším týmem, ale soupeř vždy vyrovnal a pak se dostal do vedení v přesilovce, která podle mého názoru čtyřminutová být ani neměla. Stále jsme věřili, že se nám podaří vyrovnat a podařilo se. V nájezdech to dnes nebyla loterie, Jirka Stejskal potvrdil dobrou formu a Lukáš Král suverénně proměnil. Dvoubodový zisk je podle mého plně zasloužený. Chtěl bych všechny kluky pochválit za zodpovědný týmový výkon. Stále říkám, že Kadaň má kvalitní mužstvo a vyhrát tu za dva body se určitě cení.“