4. 11. 2006 | Mirek Ondra

Z Krkonoš bez bodů

15., sobota 4. 11. 2006
Vrchlabí - Benátky n.J. VRC - BEN

Po urputném boji Benátky na výhru nadosáhly. Benátky daly své góly až v posledním dějství hry a výsledek tak korigoval pouze probudivší se střelec Milan Gajda a spolu s ním nedávný oslavenec Martin Mařík. Z ledu nejlepšího mužstva ligy si Benátečtí přivezli prohru 2:5. To je však nesmí svazovat v následných soubojích s ostatními silnými mančafty v soutěži. Už ve středu se musejí doma vypořádat s často remízujícím mužstvem z Jindřichova Hradce a poté se poprat o výsledek na ledě letos ambiciózních kolínským kozlů.

Vrchlabí: Ševčík – Vála, Matějíček, Vyskočil, Beránek, Svoboda, Chaloupka, Musil, Horčička, Král, Hájek, Jakubec, Dvořák, Vondrlík, Valko, Plodek
Benátky n.J.: Barek (Hanousek 31.) – Vrzal, Ton, Gajda, Holý, Klouček, Pešek - Kristek, Kadeřábek, Jakeš, Kocman, Mařík, Kounovský, Oulík, Kadeřábek, Skořepa, Kučera
Branky a nahrávky: 11.Beránek (Svoboda), 26. Valko (Král, Plodek), 28. Valko (Plodek, Král), 31. Dvořák (Vondrlík), 42. Vyskočil (Vála) - 51. Gajda (Kocman, Mařík), 54. Mařík (Kocman)
2044

Vrchlabí hostilo v sobotu 4. listopadu tým Benátek, který místní fanoušci za druhého největšího soupeře v lize. Ti kteří se vměstnali do nabité DD Elektromont Arény, určitě zažili krásný hokejový zážitek umocněný výhrou svého mužstva. Hrstka benáteckých fandů si mohla zakříčet "Gól" až v posledním dějství, kdy jejich tým korigoval výsledek utkání. Na domácích byla vidět snaha po vstřelení prvního gólu. To se jim podařilo v početní výhodě, kdy přesně mířil Milan Beránek. Asistoval mu Jiří Svoboda. První třetina byla vyrovnaná a tak se rýsovalo vyrovnané utkání s otevřeným koncem.

To ale dostalo vážné trhliny v první polovině druhého dějství. Kdy Vrchlabí zvýšilo své vedení na pro Benátky hrozivých 4:0. Ve 26. a následně pak o dvě minuty později zářil útok Valko - Král - Plodek. Prvně jmenovaný se postaral o druhý i třetí gól Vrchlabí po nahrávkách svých parťáku z útoku. Další přesný zásah přišel v minutě s pořadovým číslem 31. přidal čtvrtý gól Petr Dvořák. Benátky doplatily na zbytečné vyloučení. Nahrával Jan Vondrlík. V čase 31:25 byl Ševčík úmyslně napaden benátským hráčem a následně se strhla bitka, za kterou bylo potrestáno celkem šest hráčů. Na každé straně po třech ( Ševčík, Vála, Musil / Kadeřábek, Skořepa, Kocman). Do konce třetiny se domácím, ani hostům nepodařilo proměnit žádnou z šancí a skóre po 40.minutách vyznívalo jednoznačně ve prospěch Vrchlabí 4:0.

Třetí třetina byla zahájena přesilovou hrou 4 na 3, ve které skóroval Tomáš Vyskočil po přesné přihrávce Aleše Vály. Benátky prohrávaly vysoko 5:0. S tímto výsledkem se však hosté nehodlali smířit a dále se pokoušeli střelecky prosadit. Ševčíkovi se čisté konto podařilo udržet až do 51. minuty, kdy ho po nátlakové akci překonal Milan Gejda za asistencí Martina Kocmana a Martina Maříka. Podruhé kotel Benátek rozjásal v čase 53:39 Martin Mařík s pomocí Martina Kocmana, když vstřeloval poslední branku dnešního utkání a snižoval tak konečnou prohru hostů o tři góly. Vrchlabští hokejisté vyhráli přesvědčivě 5:2 a udrželi si prvenství ve skupině Střed.

Za poskytnuté fotografie děkujeme Petrovi Krausovi.