12. 1. 2011 | Lukáš Sekerka, Tomáš Nejedlo

Z Třebíče po nájezdech alespoň s bodem

36., středa 12. 1. 2011
Třebíč - Benátky n.J. TRE - BEN
Z horkého třebíčského ledu vezou Benátečtí jeden bod, když po první polovině zápasu sahali i po třech, avšak v závěru třetí třetiny byli rádi za vyrovnání. Třebíč se rozjížděla pomaleji, doháněla dvougólové manko, ve třetí dvacetiminutovce ale již dominovala, bod pro Benátky zachraňoval Vantuch. V nájezdech pečetil vítězství Třebíče Nahodil, benátečtí střelci se neprosadili. Bodově oba dnešní soupeři srovnali krok, díky lepšímu skóre i vzájemným zápasům jsou Benátky o příčku výš.
Třebíč: Fiala - Ostrčil, Malinský, Bulička, Sláma, Kania, Dudáš, R. Kadela, Hrbáček - Laš, Dolníček, Ostřížek - Burian, Nahodil, Vondráček - Čech, Zahradník, Přibyl - Okál, Dočekal, E. Kadela.
Benátky n.J.: Vošvrda - Kolmann, Štich, Bendik, Kajínek, Ulrych, Vála, Tondr - Klimt, Urban, Krejčík - Kica, Skořepa, Vantuch - Kopic, Jech, Bárta - Nevyhoštěný, Pabiška, Hudíček - Liška.
Branky a nahrávky: 36. Přibyl (Zahradník, Čech), 42. Vondráček (Sláma), 51. Zahradník (Kania), rozhodující nájezd Nahodil - 6. Kopic (Vantuch, Jech), 28. Kajínek (Kolmann), 56. Vantuch. . Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1230. Střely na branku: 36:39.

Třebíč nastoupila do utkání bez nemocného Petra Obdržálka. V úvodu utkání byli aktivnější hostující hráči. Hned v úvodní minutě byl nešťastně nastřelen vlastním spoluhráčem Lukáš Krejčík, který se za pomoci spoluhráčů a lékaře odporoučel do kabiny. První větší šanci zápasu měl Petr Kica, ale z blízka přestřelil branku Radka Fialy. O necelou minutu později se hosté již radovali z branky, když se po přihrávce Lukáše Vantucha nemýlil Miroslav Kopic, který vstřelil krásnou branku a nedal domácímu brankáři sebemenší šanci - 0:1.

O malou chvíli později měli domácí hráči k dispozici přesilovou hru. Prvním vyloučeným v dnešním utkání byl Tomáš Liška. V přesilové hře se do ideální střelecké pozice dostal Ondřej Malinský, ale jeho střela z prostoru mezi kruhy šla nad. Hned na to byl vyloučen domácí David Dolníček a hrálo se ve čtyřech hráčích na obou stranách. Těsně před návratem benátského hráče prošel hostující obranou jako nůž máslem David Ostřížek, ale jeho střela jen o centimetry minula levý horní roh hostující branky.

Během první třetiny se několikrát na ledě velmi přiostřilo, ale rozhodčí Úlehla hru spíše pouštěl. Velkou šanci pohnout s průběžným stavem měl Josef Skořepa, který ujel domácímu obránci, ale na výborného třebíčského brankáře si nepřišel a stav utkání zůstal nezměněný. V závěru prvního dějství měli domácí další početní převahu, ale přítomní diváci se branky nedočkali. Do kabin se šlo lépe hostujícím hráčům.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí borci. Hned v úvodu měli k dispozici přesilovou hru. V početní převaze nebezpečně pálil Radim Ostrčil od modré, ale hostující brankář Tomáš Vošvrda se překonat nenechal. V dalším průběhu dostal ideální pas od Lukáše Nahodila mezi kruhy Vilém Burian, ale jeho střela byla přizvednuta a skončila v ochranné síti za brankou. Největší šanci v početní převaze měl opět po Nahodilově přihrávce pro změnu David Dolníček, ale jeho tvrdá střela z první minula cíl.

Poté zaúřadoval hlavní rozhodčí Úlehla, který vyloučil hned dva domácí hráče najednou a hosté měli dlouhou přesilovou hru pět na tři. Domácí hráči se srdnatě bránili, ale v samotném závěru nakonec inkasovali. Střelcem branky byl David Kajínek, který se prosadil tvrdou střelou od modré, která zapadla pod horní tyčku domácí branky - 0:2.

Poté byl vyloučen ještě Martin Dudáš, ale domácí se ubránili a hnali se do útoku. Po ošklivém zákroku na Davida Ostřížka dokonce vyloučil hlavní rozhodčí hostujícího hráče. V přesilové hře se tvrdou střelou z prostoru kruhu prosadil Milan Přibyl, který nekompromisně propálil hostujícího brankáře a snížil na rozdíl jediné branky - 1:2. Čtyři vteřiny před koncem prostředního dějství měli domácí vhazování v útočném pásmu, které jeden z domácích vyhrál na hůl Martina Dudáše, který tvrdě vystřelil, ale jeho střela byla naštěstí pro hostujícího brankáře zblokovaná.

Do třetí třetiny domácí hráči doslova vlétli. Svého soupeře zatlačili a cpali se do prostoru před hostující brankou. Za snahu byli brzy odměněni brankou, kdy střelu Lukáše Slámy perfektně tečoval Tomáš Vondráček a puk zapadl přesně do levého horního růžku Vošvrdovy branky - 2:2.

Domácí branka ještě víc nabudila a navíc ožilo i třebíčské publikum, které místy vytvořilo velmi bouřlivou atmosféru. Hostující brankář měl plné ruce práce když střílel Radim Ostrčil a o chvíli později i Martin Dudáš, jehož střela nadělala benátskému brankáři mnoho starostí. Tvrdě a zároveň nepříjemně pálil i Vilém Burian, který zachytil špatnou rozehrávku hostujících obránců, ale Vošvrda držel i nadále nerozhodný stav. Na druhé straně pěkně tečoval střílený pas Tomáše Urbana jeho parťák z útoku Michal Bárta, ale puk minul domácí svatyni.

V polovině posledního dějství nepochopitelně vyloučil v dnešním utkání velmi nepřesný rozhodčí Úlehla domácího Zdeňka Okála, který byl pěknou chvíli masírovaný u mantinelu Miroslavem Kopicem. O malou chvíli později se při signalizovaném trestu dostal do střelecké pozice Jakub Kania, jehož pokus hostující brankář vyrazil, hosté poté přestali hrát a dokonale toho využil Petr Zahradník, jenž vstřelil vedoucí branku domácích - 3:2.

V dalším průběhu se dostal za hostujícího obránce Petr Zahradník, který ujel Davidu Kajínkovi, který ho evidentně fauloval a domácí forvard skončil v brance. K údivu všech hlavní rozhodčí tento nedovolený zákrok nechal neposouzený a hrálo se dál. O malý moment později chybovala hostující obrana a Vilém Burian uháněl s Lukášem Nahodilem pouze na brankáře. Prvně jmenovaný volil místo přihrávky individuální akci, ale na hostujícího brankáře si nepřišel.

O necelou minutu později byl sporně vyloučen Martin Čech. Hostující hráči si s přesilovou hrou poradili opravdu bravurně a zanedlouho ji využili. Střelcem branky byl Lukáš Vantuch, který se prosadil přesnou střelou od modré. Výbornou práci na hranici brankoviště odvedl Tomáš Urban, který výborně clonil a rázem bylo srovnáno - 3:3.

V závěru se domácí tlačili do zakončení a chtěli rozhodnout co nejdříve. Hostující brankář zneškodnil několik nebezpečných střel a do konce třetí třetiny neinkasoval.

Na řadu tedy muselo přijít prodloužení, kde nejprve zahrozil Jan Bendik, ale s jeho střílenou přihrávkou si domácí brankář poradil. Na druhé straně střílel Jakub Kania těsně vedle. Necelou minutu a půl před koncem byl vyloučen hostující Tomáš Urban a domácí hráli přesilovou hru čtyři na tři. V početní převaze se domácím hráčům podařilo benátskou trojku vykombinovat, ale Davidu Dolníčkovi, který stál na konci pohledné kombinace, střela vůbec nesedla a na řadu musely přijít trestná střílení.

Jako první se rozjel hostující Michal Bárta, ale v souboji s Radkem Fialou trefil pouze břevno domácí branky. Za domácí se jako první rozjel David Ostřížek, který se svojí střelou vyprášil pouze betony hostujícího gólmana. Z hostujících hráčů šel jako druhý na řadu Josef Skořepa, ale domácí brankář jej perfektně vybruslil a i nadále přetrvával stav 0:0. Ten změnil až domácí Lukáš Nahodil, který zavěsil přesně pod břevno hostující branky a dostal domácí do vedení. Jako poslední se rozjel Lukáš Vantuch a musel dát, ale to se mu díky kouzelníkovi v domácí brance nepodařilo a domácí zaslouženě zvítězili - 4:3.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): Utkání se nám nehodnotí příliš dobře. Ztratili jsme tu body. Utkání jsme měli velmi dobře rozehrané. Hned v prvním utkání se zranil Krejčík a hned na to Štich. V dalším průběhu se Kicovi obnovilo zranění. Byl to velmi citelný zásah do sestavy. Vedli jsme 2:0 a myslím si, že jsme domácí do tlaku nepustili. Nevyužili jsme šance a domácí dali poté kontaktní branku. Po dvou našich chybách se dostali do vedení. S trochou štěstí jsme vyrovnali a domácí nakonec nájezdy vyhráli.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Myslím si, že jsme nehráli špatně první třetinu. Snažili jsme se hrát aktivně. Hosté využili naší jedné individuální chyby. Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak díky vyloučeným. Luxusní přesilovku pět na tři jsme dlouho bránili a nakonec Liberec dal branku. Ve třetí třetině jsme hráli vynikající zápas. Musím hráčům poděkovat, protože vrhnuli všechny síly do útoku. Je škoda, že Vilda Burian ze samostatného nájezdu branku nevstřelil, to byl klíč ke třem bodům. V této situaci a vzhledem k sestavě Benátek jsou dva body zlaté. Hráči si zaslouží poděkování. Petr Obdržálek nehrál kvůli tomu, že dostal teplotu, měl 38 hodinu před zápasem, tak nepřipadalo, že ho pustíme do hry.