23. 2. 2022 | Natálie Poláčková, Tomáš Nejedlo

Z jedenáctigólové přestřelky vyšla vítězně jihlavská Dukla

48., středa 23. 2. 2022
Dukla - Benátky n.J. JIH - BEN
Hned jedenáct branek padlo v utkání 48. kola na jihlavském ledě, kde byli hosty hokejisté Benátek. Už první desetiminutovka, v níž padly hned čtyři góly, naznačila, že se bude jednat o ofenzivní duel, což se ostatně potvrdilo. Dohromady padlo jedenáct gólů, a ačkoliv Benátky držely naději po druhé části hry, když prohrávaly jen o gól, po třech přesilovkových trefách Dukly jejich šance definitivně pohasla, a tak po porážce 4:7 jely bez bodů. Další duel sehrají Středočeši v sobotu na domácím ledě, přijedou Valaši ze Vsetína.
Dukla: Wolf – Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Matějíček, Kachyňa, Zeleňák, Eliáš – Čachotský (A), Skořepa (C), Peš – Harkabus (A), Zadražil, Helt – Cachnín, Juda, Illéš – Havránek, Menšík, Seman
Benátky n.J.: Žajdlík – Kolmann (C), Hampl, Kollert, Bukač, Patzelt, Kunst – Špaček (A), Dušek, Gajda – Wiencek, Jansa, Dlouhý (A) – Vomáčka, Kalaj, Pabiška – Cikhart, Křepelka
Branky a nahrávky: 3. Eliáš (Havránek, Seman), 7. Helt (Zeleňák, Zadražil), 11. Kowalczyk (Skořepa, Peš), 12. Harkabus (Zadražil, Helt), 44. Skořepa (Mareš, Seman), 47. Cachnín (Peš, Helt), 58. Illéš (Zadražil, Menšík) – 6. Pabiška (Kolmann, Dlouhý), 9. Gajda (Dušek, Špaček), 28. Jansa (Kolmann), 60. Wiencek (Cikhart, Hampl). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:6, navíc Kollert (BEN) 5 + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 683. Střely na branku: 40:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4.

První třetina přinesla hned šest branek. Úvodní z nich vstřelil domácí obránce Filip Eliáš a dostal tak Duklu do vedení. V 9. minutě srovnával stav na 1:1 hostující Lukáš Pabiška . Netrvalo ale dlouho a v čase 6:37 se přesně trefil Filip Helt. O dvě minuty později už byl ovšem stav utkání znovu srovnaný, když Wolfa prostřelil Petr Gajda. Pak už ale následovaly dvě gólové akce jihlavské Dukly. V 11. minutě se při brejku střelecky prosadil Daniel Kowalczyk. Trvalo pouze 43 vteřin a náskok červenožlutých navýšil útočník s číslem 71, Tomáš Harkabus. Následovalo několik šancí, hlavně na straně Dukly, ale ani jedna nebyla využitá.

Druhá perioda přinesla možná překvapivě pouze jednu branku a to na straně hostujícího celku z Benátek. V čase 27:16 se při samostatném úniku po kličce prosadil Filip Jansa. Tím snížil vedení Dukly na 4:3. Ani dvě vyloučení ve druhé třetině nepomohla k tomu, aby jeden z týmů vstřelil další branku. A to ani po několika velkých šancích. Tu největší měla Dukla, ale benátský Žajdlík byl proti této střele úspěšný.

Poslední dvacetiminutovka zápasu přinesla opět střeleckou podívanou. Dukla ve 44. minutě po teči Josefa Skořepy dala již svůj pátý gól. Opět trvalo pouze tři a půl minuty a za Jihlavu se prosadil talentovaný útočník s číslem 8, Richard Cachnín, kterému přihrál Hynek Peš, který si tak připsal svůj druhý bod ve svém prvním utkání za A-tým. Poslední branku jihlavského celku vsítil Jakub Illéš, čímž dal sedmou a zároveň poslední branku Dukly. Skóre ještě 17 vteřin před koncem upravil hostující Petr Wiencek a zápas tak skončil konečným výsledkem – 7:4.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Děkujeme za gratulaci. Z naší strany jsou pozitivem tři body. Se vším respektem k soupeři, který po nás dvě třetiny chodil a bruslil, tak hra byla místy paskvilem na ledě. Ať už v rozehrávce nebo v zakončení či přihrávkou. Což samozřejmě dvě kola před play-off není ideální. Sportovní forma by měla gradovat, abychom do vyřazovací části šli s co nejlepší výkonností. To se nám ale momentálně vůbec nedaří. Ve třetí třetině uklidnilo zápas pětiminutové vyloučení Benátek. Povedly se nám dát dva góly, ale na druhou stranu jsme dva góly v oslabeních dostali. V posledních zápasech je to takový kolovrátek. V minulém utkání proti Přerovu to bylo podobné. Můžeme být spokojení jen s body a v posledních dvou zápasech nemáme kam uhnout. Musíme se připravit na play-off, abychom do něj dobře vstoupili a abychom v něm zase nečuměli.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Ještě než začala tisková konference, tak jsem řekl kolegovi, že není lehké v naší situaci motivovat hráče. Víme, že padáme do druhé ligy. Myslím si, že jsme byli Dukle dvě třetiny zdatným soupeřem. Dukla má silný tým. My hrajeme o čest a o sport. To se nám dařilo, bohužel třetí třetinu už byl zápas nad naše síly. V podstatě jsme deset minut hráli oslabení a navíc jsme měli den předem těžké utkání s Prostějovem, kdy jsme se taky vydali. Chceme soutěž dohrát se ctí a tentokrát gratulujeme soupeři.