23. 10. 2022 | Tomáš Nejedlo

Z ledu vedoucí Příbrami s porážku se vztyčenými hlavami

10., neděle 23. 10. 2022
Příbram - Benátky n.J. PRI - BEN
Ačkoliv benátečtí hokejisté na ledě velkého favorita z Příbrami padli nakonec 3:5 a připsali si pátou porážku v řadě, prohráli tentokrát patrně po nejlepším letošním výkonu v sezóně a jen málo chybělo, aby favorita obrali alespoň o bod. Třikrát dokázali Benátečtí dorovnat náskok soupeře, který vždy trefil vytáhlý Tomáš Urban. Postupně se v benáteckých barvách trefili Bříška, Král a Zumr. Ještě ve druhé třetině Kamil Bříška neproměnil samostatný únik a v 58. minutě bohužel ani nařízené trestné střílení za faul Kafky na Šafránka. V následné power-play domácí pečetili svou výhru, avšak Benátky se na ledě prvního celku nemají rozhodně za co stydět. Ten je na čase zabrat, zvítězit ve středu ve Slaném s Řisuty.
Příbram: Šorf (Jiroušek) – Saňa (A), Zdeněk, Jelínek, Vinš, Zedek, Havlín, Patzelt – Eret, Káník, Šinágl, Urban, Brzák, Gengel (C), Procházka, Pinkas, Kafka, Hasman, Matějka
Benátky n.J.: Sejpal (Šuhájek) – Haspeklo, Mašek, Klatt, Antoš, Klodner, M. Tondr - Bříška, L. Tondr, Zumr - Šíma, Šafránek, Dvořák - Král, Havlas, Stehlík - Hejňák, Kusý, Husák.
Branky a nahrávky: 13. Urban (Šinágl, Kafka), 25. Urban (Saňa, Gengel), 32. Urban (Šinágl, Kafka), 44. Procházka (Patzelt), 60. Kafka (Gengel, Urban) – 16. Bříška (Zumr, Klodner), 30. Král (Klodner, Stehlík), 38. Zumr (Šafránek, Bříška). Rozhodčí: Kosnar - Maňák, Teršíp. Vyloučení: 1:3 + navíc Brzák, Kaňák (oba PRI) - M. Tondr (BEN) všichni 5 + 20 min OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 455. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Benátečtí sehráli na ledě vedoucího týmu vyrovnanou partii, byli favoritu více než vyrovnaným soupeřem, leč body po dobrém a bojovném výkonu brali domácí. Dá se říci, že klíčová pro hru Příbrami byla jejich první formace složená ze zkušených borců Gengel, Urban a Kafka, kteří jsou na druholigové poměry nadstandardními hráči. V plné parádě se to ukázalo už při první přesilovce domácího Baníku, v níž dostal nabito Tomáš Urban, svou dlouhou hokejkou plácl do puku a ten skončil až za Sejpalovými zády - 1:0. Benátečtí přispěchali s odpovědí za tři minuty a byl to také první útok, kdo zařídil smírný stav. Kamil Bříška se vymanil zpoza branky a u tyčky v nedbalkách nachytal brankáře Šorfa - 1:1.

Ve 25. minutě to byl opět někdejší benátecký útočník Tomáš Urban, který u Jizery pamatuje prvoligové časy, když tečoval mimo Sejpalův dosah střelu od modré čáry - 2:1. V polovině utkání Benátky znovu srovnaly, Klodnerovu střelu od modré čáry tečoval Petr Král a kotouč skončil v brance - 2:2. Krátce nato domácí trefili tyčku a prakticky z brejku jel zcela sám na kasu Kamil Bříška, ale kličkovaná mu ke gólové tečce nevyšla. A tak trestala Příbram třetím gólem. Přesilovku využil k dokonání hattricku Tomáš Urban, který nechytatelně pod víko překonal Sejpala potřetí - 3:2.

I na třetí gól Baníku našli hosté odpověď. Stalo se tak v dlouhé přesilovce při vyloučení domácího Káníka na pět minut, když v přerušené hře zbytečně sekl či píchl do obránce Klodnera. Dominik Zumr vyjel zpoza branky a našel snad milimetrové místo mezi Šorfovým ramenem a horní tyčkou - 3:3. Jenže domácí po startu třetí části si opět vzali vedení zpět. Jakub Procházka z brejku trefil odkrytou část branky - 4:3. Na tuto trefu už hosté neodpověděli, i když v čase 58:16 byl Kafkou zahákován Šafránek a sudí Kosnar nařídil trestné střílení. Kamil Bříška však v kličce podobně jako ve druhé třetině neuspěl a ani v power-play se štěstíčko k hostům neobrátilo, když Šafránek dvakrát nastřelil vlastního spoluhráče a Petr Kafka pak do prázdné pečetil výhru Příbrami - 5:3.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Odvedli jsme týmový, slušný výkon. Zasloužili jsme si získat bod nebo dva. Hráli jsme dobře, bohužel jsme nebodovali.