19. 9. 2009 | Václav Mohelník, Václav Mohelník, Tomáš Nejedlo

Zkušený Chomutov překvapení nepřipustil

3., sobota 19. 9. 2009
Chomutov - Benátky n.J. CHM - BEN
Los prvoligové soutěže přiřkl Benáteckým do třetího kola soupeře z kategorie těch nejzdatnějších. Středočeši totiž zajížděli do Chomutova, na led aspiranta na výhru v soutěži. Na severu Čech Benátky předvedly výkon, za který se rozhodně stydět nemusí. Favorita totiž výrazně potrápily a nakonec po velkém boji podlehly 0:2. O domácí branky se postarali Milan Kraft a František Bombic. V zápase byla k vidění také dvě trestná střílení. Domácí Trochta a po něm ani hostující Vantuch však neskórovali.
Chomutov: Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malínský, Grof, Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Skořepa, Trochta, Fiala - Eiselt, Mikšovic, Jíra - Tauš, Domin, Míka
Benátky n.J.: Stejskal (Nedvídek) - Hrach, Hobza, Kajínek, Lukáč, Mrkvička, Kolmann, Pavlů, Drábek - Hudíček, Skořepa, Weiss - Kudrna, Kazatel, Dušek - Jech, Urban, Bárta - Kica, Krupka, Vantuch
Branky a nahrávky: 21. Kraft, 39. Bombic (Procházka, Kraft). Rozhodčí: Jílek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:8, navíc Domin (CHM) 5 min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1372. Střely na branku: 39:28.

Do první třetiny vlétli lépe domácí, důkazem toho byl trest pro hosty již v druhé minutě utkání. V přesilovce šlo několik střel na hostujícího golmana, ale ani jedna neproklouzla do branky. Jen si hosté odpykali první trest, tak na trestnou lavici musel druhý hráč. Tentokrát byl hříšníkem hostující Kica. Hosté tuto přesilovku tentokrát bez jakéhokoliv problému ubránili. Následné minuty nepřinesly na hřišti nic důležitého, jak na jedné, tak na druhé straně. Jelikož až na pár výjimek, měli brankáři „volno“. Důležitá situace nastala v polovině jedenácté minuty, kdy domácí útočník Petr Domin dostal za faul loktem dvě minuty. Následně byl trest rozhodčími přehodnocen, a domácí útočník inkasoval trest 5 minut + osobní trest do konce utkání. Poté, co ledaři upravili ledovou plochu, po nánosu krve, tak začala dlouhá přesilová hra hostů. Benátští se ale v prvních minutách přesilové hry příliš nevyznamenali, jelikož ani jednou nevystřelili na domácího brankáře Hanuljaka. Největší příležitost přišla až po čtyřech minutách, kdy hostující Pavlů byl sám před brankářem, ale Hanuljak své mužstvo podržel. V tentýž čas byl vyloučen domácí útočník Radek Duda za přísné hákování a domácí šli do tří. Hosté padesáti sekundovou výhodu 5 proti 3 ovšem nevyužili. Poslední šanci v úvodní třetině měl na své holi zmiňovaný Radek Duda, když puk zavezl před branku, nahrál Bombicovi, ale jeho střela byla tečovaná nad. Úvodní třetina skončila smírně 0:0.

V úvodu druhé třetiny šli do vedení domácí. Hned po úvodním buly ve střední třetině, které získali hosté, udělali velikánkou hrubku hostující obránci, když puk nechali před brankářem. V té chvíli nezaváhal chomutovský útočník Milan Kraft, a v čase 20:12 střelou z první prostřelil brankáře Stejskala - 1:0. Po vstřeleném gólu se hra znovu přiostřila, a následkem toho bylo vyloučení hostujícího Krupky. Nejaktivnější v této přesilové hře byl Radek Duda, když nejprve nahrával Lukášovi Pulpánovi a následně střílel sám. Pouhých osm sekund byli hosté v pěti, když rozhodčí znovu vylučoval. V polovině utkání měli hosté znovu velkou možnost skórovat. To když byl nejprve vyloučen domácí David Všetečka, a za minutu a půl i Martin Trochta. Největší šanci promarnil ve dvojnásobné početní výhodě hostující Weiss, když promáchl přihrávku Vantucha. V polovině čtyřiatřicáté minuty ujel hostující obraně domácí útočním Trochta, následně byl faulován a bylo nařízené trestné střílení. To prováděl sám faulovaný, ale brankáře Stejskala nepřekonal. V čase 37:23 byl vyloučen hostující Urban, za zdržování hry. V přesilové hře potom chomutovští trestali podruhé. V čase 38:15 skóroval František Bombic. Situace jako vystřižená z učebnice. Milan Kraft přihrál samotnému Milanu Procházkovi, který následnou přihrávkou před branku našel již zmíněného Bombice, který neměl problém trefit prázdnou branku - 2:0 .

Třetí třetina začala zakázaným uvolněním hostů, a nebezpečnou střelou domácího útočníka Zdeňka Skořepy. V následné přesilovce hostů, měl obrovskou příležitost hostující Vantuch, ale stojícího, ležícího brankaře domácích nepřekonal. V této situaci byl v brankovišti domácích pořádný poprask, když se postupně do akce zapojilo hned pět hráčů přepadávajících přes sebe. Velká šance domácích přišla v sedmačtyřicáté minutě, kdy Procházka trefil pouze před sebou stojícího brankaře. O dalších pár sekund později měl další šanci opět Procházka, ale bezchybného brankaře Stejskala nepřekonal. V padesáté minutě po faulu domácího obránce Révaye, měly Benátky další velkou šanci, jelikož rozhodčí nařídil trestné střílení, to ovšem Vantuch neproměnil. V polovině jednapadesáté minuty se dostali do křížku domácí duo Duda, Procházka s hostujícím Weissem, který zbytečně atakoval Hanuljaka v brankovišti. Domácí hráli v oslabení, které bez menších problémů ubránili. Na začátku osmapadesáté minuty si hosté vzali oddechový čas. Následně zůstal hostující brankář Stejskal na střídačce. V Power-play ovšem fauloval hostující Pavlů, a bylo po nadějích.