2. 3. 2016 | Sabina Prantová, Martina Nová

Benátečtí neudrželi dvoubrankový náskok a prohráli v Mostě 4:2

4., středa 2. 3. 2016
Most - Benátky n.J. MST - BEN

Jako první skóre otevřel již v desáté minutě benátecký Václav Pletka po opětovné souhře s Černochem a Jonákem. V 28. minutě náskok Benátek navýšil Dominik Hrníčko, nicméně o několik málo vteřin později našel odpověď mostecký Havlíček. Domácí naprostý obrat dokonali ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Nejprve ve 46. minutě na 2:2 vyrovnal Hanzl, poté již ke konci základní hrací doby poslal poprvé v utkání do vedení Most Charousek a tříbodovou výhru 4:2, což je pro tým ze severozápadu Čech klíčové k udržení naděje na udržení, pečetil do prázdné brány Rod.

Most: Hanuljak – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Šesták – Doležal, Havlíček, Slavíček – Tauš, Alinč, Smolka – Nedrda, Kubinčák, Rod – Mical, Hanzl.
Benátky n.J.: Novotný – Kalina, Ulrych, Kurka, Kajínek, Říha, Pabiška, Jandejsek, Hubáček – Jonák, Černoch, Pletka – Havlas, Hrníčko, Dlouhý – Zachar, Král, Svoboda.
Branky a nahrávky: 28. Havlíček (Rod, Alinč), 46. Hanzl (Slavíček, Zeman), 56. Charousek (Zeman, Rod), 59. Rod (Strejček, Charousek) – 10. Pletka (Černoch, Jonák), 28. Hrníčko (Říha, Havlas). Rozhodčí: Würtherle – Krátký, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 279. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Do utkání vstoupili aktivněji mostečtí, hned v úvodu měli několik šancí za sebou. Následně došlo k prvnímu vyloučení utkání na straně Benátek. Mostu se v přesilovce ale příliš nedařilo, naopak hosté několikrát zaútočili ve čtyřech. Po skončení přesilovky domácího týmu si ji zahrály i Benátky, ale ani ony svou výhodu nezužitkovaly. Prosadily se až následně, když v 10. minutě otevřel stav utkání Václav Pletka. Most dostal vzápětí možnost vyrovnat, poté co Benátky opět faulovaly a šly do oslabení. Domácí měli několik šancí, ale přesto početní výhodu nevyužili. Most si v závěru třetiny sice vytvořil určitý tlak, ale přesto byl stav po první třetině 0:1.

Od začátku druhé třetiny se hrálo nahoru dolu. Ve veliké šanci vyrovnat se ocitl domácí Doležal, ale Novotný byl pozorný. Naopak to byly opět Benátky, které nejprve nastřelily tyč a poté už druhý gol v řadě přidal ve 28. minutě Dominik Hrníčko. Na to ale Most ihned odpověděl, když se v téže minutě prosadil Ondřej Havlíček. Následně došlo k šarvátce, za což šli domácí do oslabení. Benátky přesilovku ale nevyužily. Následně byl zase Most o něco aktivnější, přičemž nastřelil hostující břevno. Poté se ocitli ještě hosté v obrovské šanci, ale Hanuljak vytáhl zákrok dnešního zápasu, takže druhá třetina skončila 1:2.

Hned na začátku třetí třetiny došlo k vyloučení na domácí straně, ale vzápětí faulovali i hosté, takže hra pokračovala 4/4. Při zkrácené přesilovce si Most vytvořil tlak, ve kterém pokračoval i po skončení výhody a to se mu vyplatilo. Ve 46. minutě vyrovnal na 2:2 Martin Hanzl. Posléze došlo k dalšímu vyloučení na straně Benátek, ale tentokrát už Most neskoroval. Následně se hosté ocitli v situaci 2/1, ale také bez branky. Jenže poté se prosadili už jen domácí. V 56. minutě zvýšil na 3:2 Kamil Charousek. Hosté to posléze zkoušeli ještě v power play. Most ale dnešní vítězství pečetil do prázdné brány po střele Tomáše Roda.