20. 12. 2017 | Věra Novotná

Závěrečný sprint nestačil, Benátky padly s Prostějovem

32., středa 20. 12. 2017
Benátky n.J. - Prostějov BEN - PRO

Na domácím ledě vlétli Benátečtí na Prostějov ve velkém stylu, diváci se ale v první třetině gólu nedočkali. Prostřední dějství přineslo úvodní branku z dílny Prostějova, na níž ještě domácí zvládli najít odpověď. Poté již ale Jestřábi dominovali a vytvořili si ve zbytku druhé dvacetiminutovky pohodlný náskok. Domácí ještě v závěrečném sprintu utkání zdramatizovali, k vítězství ale nedošli. Po prohraném zápase s Prostějovem poměrem 4:6 si zapsali již desátou prohru v řadě.

Benátky n.J.: Stezka - Jan Bednář, T. Hanousek, Kunst, Husa, Tržický, Mirochnikov, Jandejsek – Jašek, J. Mikyska, Z. Král – Bittner, Chrtek, R. Veselý – Hrníčko, Kuťák, Bělohorský – Nezbeda, Janele, Wiencek.
Prostějov: Neužil – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Mikliš, Žovinec, Horyna – Nouza, Divíšek, L. Luňák – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Prokeš, Voženílek, Fiala – Nestrašil, V. Meidl, Zabloudil.
Branky a nahrávky: 27. J. Mikyska (Jašek, Z. Král), 55. Jašek (Z. Král, J. Mikyska), 56. J. Mikyska (R. Veselý, T. Hanousek), 60. Z. Král (Bittner, Jašek) – 25. M. Drtina (Rudovský, Nouza), 30. Zabloudil (M. Drtina, Prokeš), 31. Rudovský (Rašner, Venkrbec), 35. Divíšek (Venkrbec, M. Drtina), 54. L. Luňák (Divíšek, Nouza), 56. Dvořáček (Venkrbec, Rudovský). Rozhodčí: Luczków, Škrobák – Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 195. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:6.

Komentář

Benátečtí nasadili od úvodního hvizdu obrovské tempo. Neužila prověřili postupně Kunst, Král i Chrtek, který po samostatném úniku nepřeměnil své bekhendové zakončení v gólovou tečku. Také Hrníčko zkusil z vrcholu kruhů své štěstí, úspěšný však nebyl. Stezka ve druhé brance musel naopak předvést svou pozornost proti střele Koláře, kterou ztlumil na své hrudi. Následně to byli opět domácí, kteří se hrnuli do útoku. Na dlouhou dobu se usadili v pásmu Jestřábů a tento tlak mohl vést i k úvodní brance. Chrtek se však nedokázal zorientovat včas, aby trefil volně ležící puk na brankovišti. Na druhé straně kluziště poté neuspěl se svou tečí Rudovský, a ani Kolář nadvakrát střelou od modré nestrhl vedení na stranu Prostějova. K vidění byla také hra čtyř hráčů proti čtyřem, většího prostoru ale ani jeden z celků nedokázal využít. Domácím příznivcům zatrnulo také při pokusu Voženílka, jenž se řítil sám na bránu. V poslední chvíli mu však obránce Husa čistě odebral puk. V posledních pěti minutách bylo Jestřábů rovněž plné hřiště, Stezka ale své brankoviště ubránil a udržel skóre na bezbrankové remíze.

Prostřední dějství začalo zvýšenou aktivitou Prostějova v podobě pokusu Dvořáčka, jenž se snažil najít mezírku mezi betony benáteckého gólmana. Následně dostali Jestřábi výhodu jednoho muže v poli, v níž měli hned několik šancí. Gólovou byla ale až střela Marka Drtiny, která se zastavila až o síťku Stezkovy branky. Vedení ale Prostějovu vydrželo jen dvě minuty. Jašek svým pasem našel přesně Josefa Mikysku, jenž poslal puk k pravé tyči prostějovské branky. O pár minut později ale přišla gólová pětiminutovka Jestřábů, díky níž soupeři odskočili o tři branky. Nejprve bez větších problémů dorazil puk ležící na brankovišti Matěj Zabloudil, o minutu později zvyšovat na 3:1 z pohledu hostů Jan Rudovský, jehož přesně našel pas Alexe Raška. Stezka předvedl sice ukázkový rozklek, na Rudovského střelu byl ale krátký. Čtvrtá branka hostů se zrodila při početní výhodě 5na3. Na konci celé kombinační akce stál Tomáš Divíšek, kterému nezbývalo nic jiného, než trefit prázdnou bránu.

Hned zkraje třetí třetiny všem domácím příznivcům zatrnulo poté, kdy zůstal Josef Mikyska ležet na ledové ploše po střetu s jedním z Prostějovských. Dobrou zprávou pro benátecký celek byl jeho brzký návrat, což ale dost nesportovně ocenili příznivci hostí. Lehký zápas rozhodně nezažíval ani obránce Jakub Husa, který byl rovněž terčem hostujícího kotle, kdykoliv se ocitl na ledové ploše. V první polovině posledního dějství srazila benáteckou snahu o korigování skóre vlastní nedisciplinovanost. Prostějovské šance v dvojnásobné přesilovce hatil Stezka doslova s nasazením vlastního života. S góly se roztrhl pytel v posledních deseti minutách. Nejprve využil špatné rozehrávky Benáteckých Tomáš Nouza, jenž zcela nezištně poslal puk na hůl Lukáše Luňáka, který neměl problém trefit odkrytou část benátecké branky. Střelecky se probudili také domácí. První lajna ve složení Jašek-Mikyska-Král zvládla dva góly během minuty. Nejprve využil nepozornosti prostějovské obrany Lukáš Jašek, který byl následně i asistentem u druhé situace. Neužil si sice poradil jak se střelou, tak i první dorážkou, na druhou z hole Josefa Mikysky již ale odpověď nenašel. Jestřábi však žádné překvapení nehodlali připustit. S přispěním horní tyčky dostal puk za Stezkova záda David Dvořáček. Poslední gólové slovo měli znovu Benátečtí, konkrétně nejproduktivnější hráč Zdeněk Král. Po rychlé kombinaci právě on poslal puk nad beton přesouvajícího se Neužila. Na zdramatizování zápasu již ale bylo z pohledu domácích pozdě.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme byli hodně aktivní a měli šance. Škoda, že jsme je nevyužili. Soupeř nám ve druhé třetině odskočil a pak už to bylo těžké. Je to strašná škoda, dnes jsme věřili, že utkání můžeme vyhrát. Je škoda, že děláme hloupé chyby a pouštíme soupeře do velkého vedení, které se potom špatně dohání. Šest obdržených gólů je moc.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Do utkání jsme nevstoupili dobře, prvních sedm minut bylo z naší strany špatných. Zbylou část první třetiny a celou druhou třetinu jsme hráli velice dobře, vlastně až do stavu 5:1. V naší přesilovce jsme udělali nějaké chyby a mladý domácí tým jsme tak pustili trošku do hry. Se závěrem utkání nejsem spokojený.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 40 110:91 67
10. PRO Prostějov 42 129:135 60
11. FRM Frýdek-Místek 39 126:111 59
12. TRE Třebíč 40 109:114 59
13. BEN Benátky n/J 39 106:131 50
14. UNL Ústí n/L 42 114:168 39
15. KAD Kadaň 41 89:174 27
16. SOK Sokolov 41 110:166 25
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
17.01.2020

Změna termínu

Benátečtí hokejisté se v pondělí 20. ledna nepředstaví na ledě týmu SK Horácká Slavia Třebíč. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 24. ledna 2020.


14.01.2020

Foto proti Sokolovu

Foto z domácího utkání proti Sokolovu naleznete zde.


09.01.2020

Foto proti Kadani

Foto z domácího vítězného utkání proti Kadani naleznete zde.