29. 1. 2018 | Věra Novotná

Karlovy Vary nevyzrály na Žajdlíka, který pomohl Benáteckým k vítězství 2:0

44., pondělí 29. 1. 2018
Benátky n.J. - Karlovy Vary BEN - KVA

Karlovarští Benátecké ve všech vzájemných zápasech přehráli vysokým rozdílem. To ale neplatilo ve 44. kole, kdy oba celky sehrály velmi vyrovnanou partii. Skóre se poprvé měnilo v prostředním dějství, kdy hokejisté Benátek podtrhli svou aktivitu vstřelenou brankou. Nástup hostí poté zvládly obranné šiky a celé partě trenéra Kudrny bylo odměnou dvoubrankové vedení ihned zkraje třetí třetiny. Díky čistému kontu Matěje Žajdlíka a dvěma vstřeleným brankám si benátečtí mladíci připsali skalp jednoho z nejlepších týmů WSM ligy a radovali se z konečného vítězství 2:0.

Benátky n.J.: Žajdlík – T. Hanousek, Havlín, Jandejsek, Maier, Niko, Kunst – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Chrtek, Z. Král – Šír, Hrabík, Wiencek – Průžek, Nezbeda, Bělohorský.
Karlovy Vary: F. Novotný – Krejčí, Plutnar, Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič, Šenkeřík – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gorčík, Skuhravý, Vrdlovec – O. Beránek, Tuominen, Vachovec – Šik.
Branky a nahrávky: 30. Chrtek (R. Veselý), 41. R. Veselý (Chrtek). Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 214. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Komentář

Velkou bitvu o každý kus ledu odstartovali Karlovarští, konkrétně Flek, který prověřil Žajdlíka dvěma rychlými střelami. Na druhé straně poté musel proti Jandejskově pumelici od modré zasahovat i Filip Novotný v dresu Energie. Při první přesilové hře hostujícího celku začali Benátečtí znovu navyšovat svou statistiku v počtu zablokovaných střel. Do pokusů, které létaly z holí Energetiků, dnes padali naprosto všichni domácí hráči. Přesto se ale Karlovarští k ohrožení benátecké branky dostali. Ani Tuominen a ani Vachovec ale mladého benáteckého gólmana z bezprostřední blízkosti nepřekonali. Šance následně střídala šanci. Velmi nebezpečnou se pro Novotného stala střílená přihrávka do předbrankového prostoru, kterou ale nikdo z benáteckých hráčů nedokázal usměrnit. Na druhé straně se poté znovu musel mít na pozoru Žajdlík, na nějž zkusil vyzrát Tomáš Rachůnek. V poslední pětiminutovce byli Karlovarští opět v přesile. K vážnější akci se ale dostali až dvě sekundy před vypršením domácího trestu poté, co Vrdlovec švihl zápěstím a Žajdlík musel puk krotit na své hrudi. Následně se mohli hnát dopředu domácí a Chrtek neměl daleko k radosti. Jeho střela nadělala Novotnému problémy, avšak ex-benátecký gólman ukázal, že práce s holí ve vzduchu mu není cizí. Puk natřikrát dokázal zkrotit a zařídil tak bezbrankový stav po dvaceti minutách.

V prostředním dějství hosté zvýšili svou aktivitu a benátečtí museli několikrát předvést skvělou práci ve svém obranném pásmu. Tlak Karlovarských ale zastavilo jejich vyloučení. V přesilové hře mohli jít Benátečtí do vedení. Petr Wiencek již číhal se svou hokejkou na teč, kterou by puk poslal mezi betony karlovarského gólmana, avšak Novotný mezeru utěsnil včas. Následně se individuálně prosadil i Matěj Psota, po jehož pokusu už někteří diváci viděli puk v síti. Na gól si ale příznivci domácích museli ještě chvíli počkat. Ve 30. minutě se o první změnu skóre zasloužil Ondřej Chrtek, jenž si počkal za obranou na pas Radka Veselého a tváří v tvář Novotnému uspěl. Puk prolétl nad lapačkou karlovarského brankáře a zastavil se o síťku. O chvíli později mohlo být s hosty ještě hůře, avšak Veselý Novotného z druhé vlny nepokořil. V závěru druhé dvacetiminutovky měli Karlovarští k dispozici přesilovou hru, v níž již zvedali ruce nad hlavu. Rozhodčí ale po poradě branku neuznali pro přihrávku rukou a tak mohli Benátečtí odcházet do kabin s jednogólovým vedením v zádech.

Svůj náskok navýšili domácí ihned z kraje třetí třetiny. Ondřej Chrtek vyhrál vhazování a poslal puk za sebe. Radek Veselý u sebe kotouč dlouho nedržel a poslal jej směrem na Novotného, jenž tentokrát nestačil zaklapnout betony dostatečně rychle a podruhé tak lovil puk zpoza svých zad. Benátečtí nepolevovali a vytvářeli si další šance. Jednu z největších měl Psota, který po Hrníčkově střele chtěl dorážet volně ležící puk. Jeho záměr mu ale překazil Filip Novotný, který se vrhl ke své tyčce a kotouč přikryl. Štěstí stálo také při Žajdlíkovi, když Stloukal srazil kotouč ze vzduchu a ten se zastavil o tyčku benátecké branky. Hra se následně znovu přelévala ze strany na stranu a bylo jasné, že hosté nepoleví do poslední možné chvíle. Hned několikrát zatlačili Benátecké před Žajdlíka a připravili domácím příznivcům perné chvíle. Parta trenéra Kudrny ale společnými silami udržela dvoubrankový náskok a poprvé v sezoně obrala Karlovy Vary o tři body.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): V předchozích utkáních nás Vary přehrály a já jsem rád, že jsme jim dnes dokázali vrátit předešlé prohry. Řekli jsme si, že budeme silní v předbrankovém prostoru, měli jsme pokryté všechny dorážky, gólman toho spoustu pochytal. Celý tým dnes skvěle pracoval v obraně a to byl základ dnešního vítězství. Všechny kluky, v čele s gólmanem, bych chtěl pochválit, protože strašně tvrdě makali a byli obětaví. Máme z toho obrovskou radost.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že domácí dnes zaslouženě vyhráli. Měli lepší pohyb, byli bojovnější, výborně bránili, chtěli více vyhrát. Jejich výkon byl završený výborným gólmanem. Podcenili jsme začátek utkání. Když jsme ve druhé polovině zápasu chtěli přidat, už to bohužel nešlo. Jak jsem již řekl, domácí byli houževnatější, a tak zaslouženě vyhráli.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
12.08.2020

Hampl za moře

V příští sezóně nebude oblékat benátecký dres osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Jeho novým působištěm se stane tým Saint John Sea Dogs (QMJHL). Více se můžete dočíst https://liberecky.denik.cz/hokej_region/obrance-jan-hampl-miri-do-severni-ameriky-20200720.html


11.08.2020

Pravidla otevření ZS

Pravidla otevření zimního stadionu naleznete zde.


03.08.2020

Se Salzburgem zrušeno

Přípravné utkání proti Salzburgu, které se mělo konat 14.8. v Liberci, bylo hostujícím týmem zrušeno.