10. 2. 2018 | Věra Novotná

Zubři poprvé v sezoně pokořeni!

48., sobota 10. 2. 2018
Benátky n.J. - Přerov BEN - PRE

Stejně jako všechny vzájemné duely byl napínavý i poslední zápas letošní sezony mezi Benátkami a Přerovem. Přerovští, kteří bojují o lepší postavení pro play-off, doháněli ztrátu od samého začátku. Srdnatá benátecká obrana však závěrečný nápor svého soupeře ubránila a i díky vynikajícímu výkonu Žajdlíka v bráně tak parta trenéra Kudrny mohla slavit. Před zraky domácích příznivců vydřela vítězství 3:2.

Benátky n.J.: Žajdlík – T. Hanousek, Husa, Jan Bednář, Kunst, Jandejsek, Mirochnikov – Psota, Bittner, Chrtek – Šír, Hrabík, Wiencek – R. Veselý, Nezbeda, Bělohorský – Burda.
Přerov: Klimeš – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Běhal, R. Černý, Pala, Gazda – Šlahař, T. Sýkora, Milan Procházka – Fryšara, Pšurný, Plášek – Goiš, Navrátil, F. Dvořák – Tomaník, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.
Branky a nahrávky: 4. Hrabík (Wiencek), 26. Bittner (Psota), 32. Psota (Chrtek, Bittner) – 8. Fryšara (Pala, Pšurný), 35. Malina (Milan Procházka, T. Sýkora). Rozhodčí: Veinfurter, Wagner – Krátký, Špringl. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Střely na branku: 23:43. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Komentář

Po úvodním hvizdu byli sice ve větším tlaku Přerovští, avšak byli to Benátečtí, kdo se jako první radoval ze vstřeleného hvizdu. Necelé čtyři minuty po začátku duelu dokázal dostat puk za přerovského brankáře Kryštof Hrabík, jenž dojížděl rychlý protiútok svých spoluhráčů a měl tak dost času na to, aby si našel volný puk a zavěsil za bezmocného Klimeše. O chvíli později mohl zařídit dvoubrankový náskok Chrtek, který se řítil zcela sám na přerovskou branku. Tváří v tvář Klimešovi ale neuspěl. Zubři tak měli šanci naplnit rčení „nedáš, dostaneš“ a touto nabídkou nepohrdli. Žajdlík sice ještě dokázal první střelu hostujících hokejistů vyrazit, na dorážku z hole Štěpána Fryšary byl ale krátký. Také Přerovští měli velkou šanci, kdy mohli strhnout vedení na svou stranu. Novotný však od modré mířil příliš přesně a za Žajdlíkem zazvonila tyč. Úvodní dvacetiminutovka již žádný gólový zásah nepřinesla, hokej ale přítomné diváky nudit rozhodně nemohl. K vidění byla spousta soubojů, šancí a vynikajících zákroků. Druhá třetina tak slibovala stejně napínavou podívanou.

Ze začátku prostředního dějství museli Benátečtí ubránit vyloučení Semena Mirochnikova a po úspěšně splněné misi znovu vyrazili kupředu. Matěj Psota spolu s Ladislavem Bittnerem zavezli puk do útočného pásma a druhý jmenovaný z vrcholu pravého kruhu napřáhl ke střele, po níž se puk otřel o horní tyčku přerovské branky a snesl se za Klimeše. Hosté se znovu pokusili o rychlou odpověď, v předbrankovém prostoru ale nebyli dostatečně důrazní a Benátečtí tak mohli po chvíli navýšit vedení na rozdíl dvou branek. Matěj Psota ukázal, jak důležité je neopustit výhodnou pozici po ztrátě kotouče a po zpětné přihrávce trefil z nelehké pozice odkrytou část přerovské branky. Zubři však našli odpověď. V přesilové hře se důrazně v blízkosti Žajdlíka prosadil Lubomír Malina. Rovněž závěr druhé dvacetiminutovky přinesl další šance. Z těch největších nutno zmínit akci domácího Nezbedy, jež skončila tyčkou. Na druhé straně se poté blýskl Žajdlík rychlým přesunem proti brejku hostí.

Přerovští neměli ve třetí třetině co ztratit a vydali se za vyrovnáním pěkně od podlahy. Ani Benátečtí však nepolevili ve svých útočných snahách a i díky přesilovým hrám na obou stranách byla k vidění velmi atraktivní podívaná. Své umění vytáhli oba brankáři. Na jedné straně Klimeš zlikvidoval pokus Matěje Psoty z bezprostřední blízkosti, na druhé straně se vytáhl Žajdlík při přesilové hře. Posledních deset minut zápasu cítili Přerovští šanci na vyrovnání utkání, avšak Benátečtí nechali na ledě naprosto vše. Co nezastavily obětavé pády všech na ledové ploše, pochytal Matěj Žajdlík mezi třemi tyčemi. I přes větší přerovskou agresivitu se Zubři nedočkali vytouženého vyrovnání, ačkoliv k němu měli v několika případech velmi blízko. Mladíci v benáteckých barvách ustáli i závěrečnou hru bez brankáře a poprvé obrali Zubry o tři body.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): My jsme dnes měli k dispozici jen tři pětky a jednoho útočníka do pole navíc. Náš celek je zkrátka velmi mladý a já jsem za kluky hrozně rád, protože dnes předvedli fantastický výkon a je to pro nás velká odměna. Kluci sbírají mnoho herních zkušeností a právě takové vítězství nad silným týmem jim pomůže do dalších období v jejich kariérách. Dnes jim patří obrovská pochvala.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Náš výkon byl špatný. Nehráli jsme naši hru, neměli jsme tlak do branky. I když jsme soupeře přestříleli, v koncovce jsme byli neproduktivní. V neúplném složení, které momentálně máme, jsme se nedokázali prosadit. Utkání jsme se ještě snažili ve třetí třetině nějakým způsobem zvrátit, nicméně za náš předvedený výkon jsme si body nezasloužili.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 3 18:5 8
2. SOK Sokolov 3 16:9 7
3. JIH Jihlava 3 9:7 6
4. VSE Vsetín 3 10:6 5
5. HAV Havířov 3 8:5 5
6. SLA Slavia 3 8:7 5
7. KOL Kolín 3 9:11 5
8. LTM Litoměřice 3 14:18 5
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
12.09.2020

Novou posilou Hrabík

Benátečtí mohou využít služeb dvacetiletého útočníka Kryštofa Hrabíka. Hrabík hrál v uplynulé sezóně v zámoří v týmu Tri-City Americans (WHL), v němž byl dokonce kapitánem. Sehrál v něm 42 zápasů a získal 31 kanadských bodů (14+17). V letošní sezóně by měl posléze nastupovat na farmě San Jose Sharks v týmu San Jose Barracuda (AHL). Bývalý mládežnický reprezentant a účastník MS do 18 i 20 let už má s benáteckým dresem zkušenosti. Ve 2 sezónách odehrál za Benátky 71 zápasů a nasbíral 27 kanadských bodů (10+17).


12.09.2020

Přichází Krejčí

Novou posilou do obrany se stal jedenadvacetiletý Petr Krejčí, který přichází na čtyřměsíční hostování z prvoligového týmu LHK Jestřábi Prostějov. Krejčí v minulé sezóně nastoupil v Prostějově do 48 mistrovských zápasů, v nichž získal 10 kanadských bodů (1+9).


10.09.2020

Novým útočníkem Maršoun

Novým členem benáteckého mužstva se stal dvaadvacetiletý útočník Petr Maršoun. Kmenový hráč extraligového klubu BK Mladá Boleslav bude ve druhé nejvyšší soutěži oblékat benátecký dres. Maršoun v sezóně 2019/20 hrál za prvoligové Ústí nad Labem, kde sehrál 42 mistrovských zápasů, v nichž získal velmi dobrých 28 kanadských bodů (12+16). V extraligové Mladé Boleslavi nastoupil do 1 utkání, bez bodového zápisu. Závěr sezóny strávil v prvoligové Proubě. Zde nastoupil do 8 mistrovských utkání a zaznamenal 2 kanadské body (1+1).