Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
ON-LINE: 8. kolo - HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice, středa 26. září od 17:30 hodin!
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Na jakém místě se budou Benátečtí nacházet po 1. čtvrtině soutěže?

Celkem hlasovalo 227 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Zápas

  52.kolo, 24.02.2018 17:00
HC Benátky nad Jizerou2
HC Slavia Praha5

Benátečtí na konec sezony padli

Benátky n.J. - Slavia

Benátečtí přivítali ve svém posledním hracím kole celek Slavie Praha. Před domácími příznivci do zápasu vstoupili nejlépe, jak mohli, totiž využitou přesilovou hrou. Na konci první dvacetiminutovky však odcházeli do kabin šťastnější hráči Slavie, kteří se ujali vedení patnáct sekund před první sirénou. Benátečtí byli herně vyrovnaným soupeřem Pražanů, avšak v produktivitě znovu zaostali a při několika vyložených šancích si vybrali velký kopec smůly. Sezonu 2017/2018 zakončili porážkou 2:5.


 Třetiny: 1:2, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 3. Hrabík (Husa, Jeník), 55. Jeník (Šír, Hrabík) – 7. M. Ondráček (Kasík), 20. Kubica (M. Ondráček), 34. Račuk (Kolařík), 45. Jankovský (Šafránek, L. Krejčík), 58. Nedvídek. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Toman, Votrubec. Vyloučení: 5:5, navíc Maier 10min OT + do konce utkání, Jeník 5min + do konce utkání, Husa 10min OT, Bělohorský trest ve hře (všichni BEN). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 264. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
Benátky n.J.: Stezka (58. Stejskal) – Niko, Husa, Kunst, Maier, Jandejsek, Mirochnikov – Jeník, Bittner, Hrníčko – Wiencek, Chrtek, R. Veselý – Bělohorský, Hrabík, Šír.
Slavia: Polívka – J. Holý, Kasík, Štibingr, Ryzák, Valík, Kolařík – Z. Doležal, Šagát, Račuk – M. Kadlec, Nedvídek, L. Krejčík – M. Ondráček, Kubica, J. Doležal – Šmerha, Šafránek, Jankovský.

  Komentář zápasu:
Věra Novotná • 

Před začátkem zápasu věnovali všichni přítomni tichou vzpomínku bývalému trenérovi Milanovi Černému, který podlehl dlouhé nemoci.

Poté se již rozjelo poslední kolo WSM ligy, do něhož Benátečtí vstoupili nejlépe, jak mohli, totiž využitou přesilovou hru, kterou získali po krvavém faulu na Jána Nika. Od modré vypálil obránce Husa a Kryštof Hrabík měl svou hokejku na správném místě. Hrabíkova teč změnila směr puku a Polívka tak poprvé lovil puk zpoza svých zad. Čtyřminutová přesilovka domácích pokračovala, avšak další zásah již svěřenci trenéra Kudrny nepřidali. V sedmé minutě bylo vyrovnáno. Po rychlém brejku se dostal puk na hůl Martina Ondráčka a ten chladnokrevně zavěsil pod Stezkovo břevno. Domácí mohli mít znovu důvod k radosti, avšak střelu Bělohorského ze slibné pozice dokázal Polívka zlikvidovat a následně si poradil i s následným závarem před brankovištěm. Hra se přelévala nahoru a dolů a na své si tak přišly oba tábory příznivců. Důvod k větší radosti po dvaceti minutách však měli fanoušci Pražanů, kteří šli do vedení patnáct sekund před koncem třetiny. Tehdy se s pomocí pravé tyčky prosadil Zdeněk Kubica.

Při startu druhé třetiny se do obrovské šance dostal benátecký kapitán Bittner, který dorážel střelu Jana Jeníka. Kotouč však trefil pouze brusle hostujícího útočníka, jenž puku zabránil v přejití brankové čáry. Domácí i díky této akci šlápli na pomyslný pedál od plynu a dostávali se před branku Pražanů. Obrana v čele s brankářem Polívkou ale byla pozorná a poradila si jak s dotírajícím Bělohorským, tak s dobře postaveným Bittnerem. Ve 24. minutě zápas skončil pro Petra Wienceka, který narazil do protihráče a těžce se sbíral z ledu. Do zápasu již poté nezasáhl. I po této vynucené pauze ale hra neztratila na tempu. O vyrovnání se snažili Šír společně s Jeníkem, avšak Polívka byl pozorný. Na druhé straně se naopak musel předvést Stezka proti dotírajícím útočníkům Slavie. Sešívaní se ale gólu dočkali a to při vlastním oslabení. Domácí nechali trestuhodně volného Marka Račuka, jenž vykoupal Stezku a pohodlně zavěsil. V poslední pětiminutovce si sice domácí dokázali vytvořit tlak, vytouženého kontaktního gólu se však nedočkali.

Třetí třetina přinesla hned dvojnásobnou přesilovku Benáteckých, kteří se sice usadili ve svém útočném pásmu, ale nedokázali zasypat Polívku dostatečným množstvím střel. Později se potvrdilo ono hokejové pravidlo, podle kterého nevyužití výhody pět na tři znamená prohru. Jakmile byli totiž Slavisté v pěti, udeřili! Ve středu hřiště si sebral puk Václav Jankovský a vymetl horní růžek Stezkovy branky. Z protiakce byl blízko své druhé brance Hrabík, který uháněl sám na Polívku. Gólu se však nedočkal a úspěšní nebyli ani jeho spoluhráči Mirochnikov s Chrtkem. Na druhé straně zkusili své štěstí Doležal s Jankovským, avšak Doležal trefil držadlo Stezkovy hole a Jankovský nenašel mezírku mezi betony benáteckého gólmana. A tak znovu udeřili Benátečtí a mohli se radovat. Střela Jana Jeníka totiž prošla mezi betony brankáře Polívky. Konec zápasu ale domácí nezvládli. Patrik Maier totiž obdržel trest do konce utkání za nesportovní chování a Pražané jeho vyloučení dokázali využít. Při přesilové hře přizvedl puk nad Stezkův beton Lukáš Nedvídek a stanovil konečné skóre na 5:2 z pohledu hostů. Na poslední dvě minuty přepustil Stezka své místo mezi třemi tyčemi svému kolegovi Jiřímu Stejskalovi, jenž ukončil svou bohatou kariéru proti svému mateřskému klubu.

Ohlasy po zápase:

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): "Chtěli jsme v posledním utkání zvítězit. Povedla se nám první třetina, kde jsme měli několik příležitostí, ale dostali jsme druhý gól, který byl z kategorie laciných. Poté přišel třetí při naší přesilovce. To byly podle mého názoru dva góly, které nám hodně uškodily. Měli jsme několik neproměněných příležitostí, soupeři se podařilo nám odskočit a zápas si pohlídal. V závěru jsme měli již hodně vyloučení a nebyl tedy prostor na vyrovnání."

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Jsme rádi, že jsme dnešní zápas vyhráli, protože už to byla taková příprava na play-off. Naším cílem bylo získat minimálně bod, který jsme potřebovali pro upevnění se na čtvrté příčce. Hlavně jsme také chtěli, aby se nikomu nic nestalo a my se mohli plně věnovat přípravě na vyřazovací část, která začíná už v úterý.

Tisk reportáže | Fotografie ze zápasu

Související články

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist