2. 10. 2019 | Robert Schedling, Tomáš Nejedlo

Kolaps ve třetí třetině znamenal porážku i ve Frýdku-Místku

9., středa 2. 10. 2019
HC Frýdek-Místek - HC Benátky nad Jizerou JFM - BEN
Prohra, která hodně mrzí. Tak by se určitě dal zhodnotit zápas 9. kola Chance ligy, který měli benátečtí hokejisté na ledě Frýdku-Místku velmi dobře rozehraný. Na úvodní gól Rychlovského sice ještě Kaukič reagoval vyrovnáním, v závěru druhé části hry však Duda s Musilem poslali Benátky do dvoubrankového vedení! Jenže na počátku třetí části hry inkasovali hosté během dvou minut tři góly a málo vídaný kolaps je bohužel stál zápas... Z takového šoku už se Středočeši nevzpamatovali, poté ještě od Hamana dostali pečeť do prázdné branky a s hořkou porážkou 3:5 se tak vraceli na dalekou cestu domů. Další soupeř ze severu Moravy čeká Jirušovy svěřence v sobotu doma, to přijede Havířov.
HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Loubal) – Kudla, Haman, Zahradníček, J. Adámek, L. Kovář, Hrachovský, J. Michálek – D. Květoň, Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Kvasnica, Stuchlík, Klimša (A) – Motloch, Kaukič, Przybyla.
HC Benátky nad Jizerou: Kašpar (Hrstka) – Kunst (A), Kolmann (C), Havlín, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek – Šír (A), A. Musil, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – A. Dlouhý, Chrtek, Klapka – Wiencek, Šafařovský, Šeliga.
Branky a nahrávky: 24. Kaukič (Przybyla, Motloch), 44. Mikulík (L. Kovář), 44. D. Květoň (Novotný, J. Michálek), 46. Motloch (Kvasnica, Zahradníček), 58. Haman (Klimša, Kaukič) – 13. Rychlovský (Kolmann, Kunst), 38. R. Duda (A. Musil, Buchtela), 40. A. Musil (R. Duda, Kolmann). Rozhodčí: Kopeček, Koziol – Zídek, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3.

Rysi famózním závěrem ve třetí třetině dokázali udržet domácí neporazitelnost. O jejich bodovém zisku rozhodla hlavně pasáž mezi 44. a 46. minutou, ve které domácí hokejisté dokázali třikrát překonat hostujícího gólmana Kašpara, čímž smazali nepříznivé manko z 1:3 na 4:3. Pod dohledem hlavního trenéra třineckých Ocelářů Václava Varadi, tak rysi porazili nakonec hokejisty z Benátek nad Jizerou 5:3.

Hosté na sever Moravy dorazili nejen se zkušeným forvardem Radkem Dudou, ale také i s jeho parťákem z útočné lajny Adamem Musilem, který má rovněž extraligové zkušenosti, a to z partnerského Liberce. Oba hostující hráči se nakonec postarali rovným dílem o dva kanadské body svého celku a právě díky nim si Benátky držely po dvou odehraných třetinách nadějný náskok 1:3.

"Ten začátek zápasu byl z naší strany takový ospalý až mdlý. Gól jsme inkasovali ale z ojedinělého tlaku hostů, kdy my jsme své šance neproměnili a naopak branku dostali. To tým trochu srazí. Naopak druhá třetina byla z naší strany paradoxně asi nejlepší. Kluci si vypracovali spoustu šancí, jenže do zápasu nás nepustily hrubé individuální chyby, po kterých jsme inkasovali. I za nepříznivého stavu 1:3 jsem ale stále věřil, že s tím zápasem můžeme stále něco udělat," prozradil po utkání frýdecko-místecký trenér Vlastimil Wojnar.

Frýdku-Místku se třetí část zápasu náramně povedla. V čase 43:25 vykřesal jiskřičku naděje ranou nad gólmanova ramena Milan Mikulík. Ze hry pak uběhlo dalších čtyřiatřicet vteřin a bylo srovnáno! Tečovanou ranou překonal brankáře Kašpara David Květoň. Aby bylo dílo zkázy pro hostující celek dokonáno až do konce, tak se za dalších 77 sekund trefil přesně Lukáš Motloch a na světelné tabuli rázem svítil příznivý stav pro domácí rysy 4:3. "Kluci jasně ukázali, že síla v tomhle týmu je," pochvaloval si Wojnar. "Střídačka ožila, byla na ní hodně pozitivní atmosféra," těšilo domácího kouče.

Hosté pak v samém závěru zkusili ještě hru bez brankáře, ve které neuspěli, ba naopak. Zasloužené vítězství pečetil ranou do prázdné branky Filip Haman - 5:3.

Vlastimil Wojnar (trenér Frýdku-Místku): Řeknu to takhle. V této soutěži jsou snad všichni soupeři hodně vyrovnaní. Nevidím tady vyloženě extra silného soupeře, každý může porazit každého. I proto jsme rádi, že sbíráme body v domácích zápasech, ale jsme si rovněž vědomi, že už potřebujeme získat nějaké body z venku. Třeba v Ústí jsme měli bodovat. Teď nás čeká utkání na Slavii, kde jsme vloni dokázali uspět. Musíme si věřit a doufat, že si přivezeme body i tentokráte, což by nás pak mohlo v tabulce posunout výše.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Odehráli jsme dobrých čtyřicet minut, ale utkání trvá šedesát. Špatný vstup do třetí třetiny nás stál celý zápas.