13. 11. 2019 | Jan Burda, Tomáš Nejedlo

Benátky zaskočily také Chomutov a berou dva body

21., středa 13. 11. 2019
Piráti Chomutov - HC Benátky nad Jizerou CHM - BEN
Reprezentační přestávka, zdá se, benáteckým hokejistům svědčila. Po několika dnech zápasového volna totiž svěřenci trenérů Jiruše, Nečase a Stejskala vyjeli do boje o body do tabulky Chance ligy a hned zaskočili favorizovaného soupeře. V Chomutově sice hosté po trefě Rudovského brzy prohrávali, ale nesložili zbraně a odměnou jim bylo přesilovkové vyrovnání Rychlovského ve druhé třetině. Výborně chytající Marek Schwarz pak několikrát podržel svůj tým a duel, který nakonec dospěl do prodloužení, rozhodl unikající Petr Wiencek, jenž ač faulován, blafákem zajistil Benáteckým velmi cenné dva body. Na ně budou chtít Benátky jistě navázat, když v sobotu přivítají dalšího soupeře z vrchu tabulky - Porubu.
Piráti Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, Štochl, Lang, Tejnor, Pařízek, Seemann – Stloukal, Llewellyn, Hlava – Klíma, Suchý, J. Černý – Tomica (C), Doktor, Rudovský (A) – Chrpa (A), Vrhel, J. Svoboda.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Buchtela, Havlín, Bukač, Kovář, Niko, Had – Průžek (A), Šír (A), R. Duda – Klapka, Najman, Rychlovský – D. Špaček (C), Chrtek, Jiruš – Wiencek, Šafařovský, Šeliga.
Branky a nahrávky: 5. Rudovský (Tomica, Doktor) – 32. Rychlovský (D. Špaček, R. Duda), 62. Wiencek (Jiruš). Rozhodčí: Grech, Zubzanda - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1841. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2 pp.

Aktivní vstup Pirátů do utkání zužitkoval Jan Rudovský, který po vhazování dostal přihrávku od Marka Tomici před branku, kde neměl osamocený problém s brankářem Markem Schwarzem a stahovačkou poslal puk do odkryté klece – 1:0.

Už ve třinácté minutě si mohl Jan Rudovský připsat i druhý gólový zářez, ale kotouč se po jeho tvrdé střele došoural jen k brankové čáře, kde jej obránci odklidili do bezpečí. Necelé tři minuty před koncem prvního dějství mohli jít Piráti do vedení o dvě branky, ale Darby Llewellyn samostatný únik zakončený blafákem neproměnil.

Ve 26. minutě získali domácí výhodu dvojnásobné přesilovky, během níž si vytvořili několik střeleckých příležitostí, ale žádná neskončila gólem. Zhruba v polovině zápasu hosté vyrovnali zásluhou Jakuba Rychlovského, který přesnou ranou mezi tyčku a beton překonal přesouvajícího se Dominika Pavláta – 1:1. Vzápětí mohl strhnout vedení na stranu Chomutova Filip Suchý, jenž se zjevil sám před bránou, Marek Schwarz pohotovým zákrokem jeho šanci zneškodnil.

Na začátku třetí periody ujel po nedorozumění v domácí obraně Jiří Průžek, ovšem jeho pokus orazítkoval jen levou tyč. O tři minuty později byl k vidění další samostatný únik, jenže Petr Stloukal netrefil branku.

Ve 49. minutě nepřekonal brankáře hostů ani Nicolas Hlava rychlým únikem z pravého křídla. V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo, tudíž přišlo na řadu prodloužení. V něm Piráti inkasovali z hole Petra Wienceka, který ujel domácí obraně a blafákem překonal Dominika Pavláta – 1:2 pp.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Budu stručný: chyběl nám důraz, nešly nám přesilovky a měli jsme špatné zakončení. Jediné, co jsme měli, byl vynikající gólman v brance.“

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „V první třetině jsme se hledali. Nebyli jsme tak kompaktní a sehraní, měli jsme malá okénka v defenzivě. I tak jsme první třetinu ustáli, od druhé už jsme byli rovnocenným soupeřem. Důležitý faktor bylo ubránění dvou přesilovek soupeře pět na tři. To bylo rozhodující. Bodů si nesmírně vážíme.“