20. 11. 2019 | Tomáš Nejedlo

S Frýdkem-Místkem opět promarněný dvoubrankový náskok

24., středa 20. 11. 2019
HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek BEN - JFM
Duely s Frýdkem-Místkem v letošní sezóně z pohledu benáteckého týmu provází velká smůla. V obou totiž Benátečtí hokejisté vedli v jejich průběhu o dvě branky a v obou nezvítězili. Na domácím ledě v rámci 24. kola to mrzí dvojnásob, neboť ve druhé třetině za stavu 4:2 měly Benátky zápas takříkajíc "na lopatě", přesto nakonec šťastnější hosté v závěru třetí části vyrovnali a v prodloužení Novotným rozhodli o dvou bodech ve svůj prospěch.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Buchtela, Havlín, Bukač, Kunst, Niko, Charvát, Had – Rychlovský, Chrtek, Průžek – R. Duda, Najman, A. Dlouhý – Jiruš, Šír, D. Špaček – Klapka, Šafařovský, Wiencek.
HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Haman, M. Adámek, Hrachovský, J. Adámek, J. Michálek, L. Kovář – Mikulík, Novotný, Kafka – Martynek, Przybyla, Eret – Klimša, Stuchlík, Tomi – Kvasnica, Kaukič, V. Nestrašil – Motloch.
Branky a nahrávky: 3. Wiencek (R. Duda, Průžek), 13. A. Dlouhý (Kunst, Šafařovský), 24. Průžek (Rychlovský, D. Špaček), 30. Rychlovský (Chrtek) – 12. J. Adámek (Martynek, Przybyla), 24. Tomi (Kafka, Haman), 39. Kaukič (Martynek, Hrachovský), 57. Przybyla (Martynek, Eret), 64. Novotný (Kafka, Haman). Rozhodčí: Micka, Souček - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:2 + navíc Šír 5 minut + 20 minut OK, Dlouhý (oba BEN) 10 minut OT - Stuchlík (FRM) 5 minut + 20 minut OK. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 20:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5 pp.

Komentář

Benátečtí začali po vzoru minulého domácího duelu s Porubou aktivně a v samém úvodu středečního zápasu se do samostatného úniku dostal kapitán Špaček, který však tísněn zakončoval do Malíkovy výstroje. Neuplynuly ani dvě minuty, když diváky zaujala pěstní výměna názorů domácího Šíra a hostujícího Stuchlíka, po níž oba hráči zamířili předčasně s vyšším trestem do kabin. Nutno podotknout, že vítězem této bitky byl benátecký Jan Šír. Krátce po této boxerské vložce putoval na trestnou lavici frýdecko-místecký Kaukič a Benátky svou první přesilovku záhy využily. Průžek přiťukl Dudovi, který krásně našel volného Petra Wienceka, jenž trefil odkrytou branku – 1:0.

Hostům se podařilo vyrovnat krátce před koncem dvanácté minuty první části hry. Zkušený Martynek chytře našel hokejku najíždějícího Jakuba Adámka a jeho střela mezi ruku a tělo Marka Schwarze znamenala remízový stav – 1:1. Jenže radost Slezanů z vyrovnání trvala jen devětadvacet vteřin. Odražený puk od zadního mantinelu si u levé tyčky našel Adam Dlouhý a vrátil benáteckým barvám opět vedení – 2:1. Po zbytek první třetiny už se nic zásadního nestalo.

Druhá třetina začala přesilovkou hostí, v níž paradoxně měli největší šanci Benátečtí. Buchtela na útočném výletě vybídl Jiruše, jehož střela minula cíl. Hra se rychle obrátila a náhle bylo vyrovnáno. Ještě v téže přesilovce Vojtěch Tomi procedil puk skrz Schwarzovu výstroj až za čáru – 2:2. Benátky ale podobně jako na minulý vyrovnávací gól reagovaly velice brzy. V povedené brejkové situaci Rychlovský našel najíždějícího Jiřího Průžka a ten prokázal, že je po návratu do benátecké sestavy ve výborné formě – Malík se proti jeho střele natahoval marně – 3:2.

Ve stále pokračující 24. minutě mohlo být v benáteckém táboře ještě veseleji. Výpad Radka Dudy dokázal Malík zastavit doslova na brankové čáře. Přesto domácí navýšili skóre. Chrtek přenechal chytře puk Jakubu Rychlovskému, ten si vybruslil a střelou pod víko nedal Malíkovi šanci – 4:2. Neproměněná tutovka Buchtely či tyčka Šafařovského pak domácí mrzely, když v předposlední minutě druhé části hry v přesilovce vrátil hosty do zápasu skórující Lukáš Kaukič, kterého ideálně našel pas opět nahrávajícího Rostislava Martynka – 4:3.

Hra byla ve třetí části, řekněme po deset minut, velmi otevřená s náznaky šancí na obou stranách, byť střelecky aktivnější byli spíše hosté. Na vyloženou příležitost se ale čekalo až do úvodu 53. minuty, kdy si za benáteckou obranu nabruslil Štěpán Novotný a v tento kritický moment podržel domácí celek Marek Schwarz. Aktivita se hostům vyplatila a v závěru 57. minuty slavili vyrovnání. Dan Przybyla byl volný na brankovišti a i se štěstím odrazem od brankové konstrukce slavil gól – 4:4.

Prodloužení rozhodly dva momenty – nejprve přísné vyloučení matadora Dudy a následná přesilovka Rysů, kteří díky ní slavili bod navíc. V 64. minutě byl na brankovišti úspěšný Štěpán Novotný a jeho důraz znamenal prémiový bod hostujícího celku – 4:5 po prodl.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že se hrál oboustranně pohledný hokej, který měl nasazení a kvalitu. Padlo hodně branek. Góly jsme dostali v přesilových hrách soupeře, které jsme špatně ubránili. Soupeř byl hodně kvalitní. Naši kluci hráli hodně slušně celých šedesát minut. K prodloužení se nebudu vyjadřovat.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Byl to strašně těžký a kvalitní zápas. Jezdilo se nahoru-dolů. Bylo vidět, že za Benátky hrálo osm juniorů, kteří jsou nabruslení. Neustále jsme dotahovali, o to více si cením toho, že jsme vyhráli v prodloužení. Myslím si, že od stavu 2:4 jsme byli o malinko lepším týmem. Ve třetí třetině už byla naše převaha markantní a gól visel ve vzduchu. Naštěstí se nám ho podařilo vsítit. V prodloužení kluci perfektně sehráli přesilovou hru čtyři na tři. Jsou to strašně cenné dva body.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 45 132:105 78
10. PRO Prostějov 47 156:146 72
11. TRE Třebíč 45 125:126 70
12. FRM Frýdek-Místek 43 147:123 69
13. BEN Benátky n/J 45 118:153 54
14. UNL Ústí n/L 47 124:191 40
15. KAD Kadaň 46 103:187 36
16. SOK Sokolov 46 119:190 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.01.2020

Tři nováčkové

Na benáteckou soupisku byli dopsáni tři mladí útočníci - osmnáctiletý Benjamin Vomáčka, šestnáctiletý Petr Gajda a stejně starý německý mládežnický reprezentant Bennet Rossmy. Všichni jsou hráči liberecké juniorky. Poslední dva jmenovaní nastupují i za dorost.


29.01.2020

Novým hráčem Jansa

V utkání na kadaňském ledě si odbyl premiéru v benáteckých barvách sedmnáctiletý útočník Filip Jansa. Ten v letošní sezóně nastupuje za libereckou juniorku, kde ve 34 utkáních zaznamenal 26 kanadských bodů (10+16). Poprvé oblékl benátecký dres také o rok mladší obránce Jakub Šedivý.


23.01.2020

Na soupisce Měchura

Na benáteckou soupisku přibylo jméno šestnáctiletého útočníka Adama Měchury. Ten v letošní sezóně nastupoval v libereckém dorostu (6 zápasů, 8 kanadských bodů, 5+3). Více utkání sehrál v liberekém juniorském týmu (17 zápasů, 7 kanadských bodů, 5+2). Je mládežnickým reprezentantem do 17 let. V tomto výběru letos odehrál 16 zápasů a získal 6 kanadských bodů (1+5).