13. 9. 2020 | David Kubatík, Ondřej Nejedlo

V Porubě k bodům mnoho nechybělo

1., neděle 13. 9. 2020
Poruba - Benátky n.J. SAR - BEN
Jednoho z největších prvoligových favoritů zle potrápili. Ze Slezska se ale nakonec vrátili bez bodů. Benátečtí hokejisté předvedli na porubském ledě velmi dobrý výkon, který ale nebyl odměněn bodovým ziskem. Domácí vedli již po sedmadvaceti sekundách hry zásluhou Sikory. V polovině úvodní periody ovšem vyrovnal Hrabík. Rozhodnutí přišlo až ve třetí třetině, ve které byli hosté lepším týmem, domácí v ní dokonce vystřelili pouze třikrát na branku. Endálova přesná střela si ale našla cestu do sítě a utkání rozhodla. V poslední sekundě pečetil výhru Poruby do prázdné branky Kanko.
Poruba: Muštukovs - Teper, Žovinec, Voráček, Kozák, Urbanec, Slavík, Pastor - Sikora, Jáchym, Pořízek - Stloukal, Korkiakoski, Endál - Káňa, Hlinka, Kanko - Brodek, Hotěk, Toman.
Benátky n.J.: Žajdlík - Kolmann, Kovář, Krejčí, Aubrecht, Kunst, Bieniek - Dlouhý, Najman, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Wiencek, Hrabík, Rychlovský - Šafařovský, Cikhart.
Branky a nahrávky: 1. Sikora (Teper), 46. Endál (Pastor, Urbanec), 60. Kanko (Jáchym) - 10. Hrabík (Rychlovský, Dlouhý). Rozhodčí: Čech, Vrba - Dohnal, Otáhal. Vyloučení: 4:6, navíc Hotěk (POR) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 628. Střely na branku: 28:30.

Komentář

Porubští vlétli do zápasu doslova jako uragán a už po sedmadvaceti odehraných vteřinách rozjásali tribuny RT TORAX ARENY. Z pravého rohu nabil Teper Marku Sikorovi přesně na hůl a porubský útočník svou ranou málem propálil i síť Žajdlíkovy svatyně – 1:0. Tento raketový start domácí borce lehce uchlácholil a došlo z jejich strany k polevení. A přišel trest. V desáté minutě, čtyři vteřiny po konci porubského oslabení, přihrál Rychlovský Kryštofu Hrabíkovi a ten i s kouskem štěstí procpal puk za Muštukovsova záda – 1:1. Tato situace zapůsobila na Porubské jako takový budíček a znovu začali pomalu přebírat vůdčí roli na ledě. Do zaznění první sirény už si ale domácí fanoušci „GÓL“ nezakřičeli. A to ani v poslední minutě, kdy si Žajdlík musel připadat jako obránce hradu při nepřátelském dobývání.

Druhá část, na rozdíl od té první, žádný gól nepřinesla. A to i navzdory tomu, že si v ní domácí zahráli hned tři přesilové hry a připsali si v nich obrovské množství dobrých střeleckých pokusů. Naprostá většina z nich totiž ztroskotala na pevné zdi jménem Matěj Žajdlík. Gólman Benátek předváděl skvělé zákroky a jen díky tomuto muži zůstávalo na světelné tabuli skóre 1:1. Hosté naopak spoléhali na brejky. Nutno ale dodat, že porubská obrana fungovala dobře a nějaké větší problémy v Muštukovsově brankovišti nedopouštěla. Oba týmy se tak za nezměněného stavu odebraly do kabin k přípravě na třetí třetinu.

Herní převaha domácích pokračovala i v závěrečné části a brzy přinesla ovoce. Po necelých šesti minutách přistrčil Pastor puk Lukáši Endálovi, který se nerozpakoval a ranou z levého kruhu odčaroval Žajdlíkovu kletbu. Porubští tedy podruhé v zápase vedli a úkol pro další minuty byl jasný – udržet to a zvítězit. To se málem nepodařilo ve dvaapadesáté minutě. Střela Kováře ale naštěstí pro Porubany skončila na pravé tyči. Čas rychle ubíhal a třetí siréna se blížila. Valdemar Jiruš proto nenechal nic náhodě a poslal svůj tým do šesti. Toho nakonec využil Petr Kanko a ranou přes celé kluziště zvýšil v poslední vteřině na konečných 3:1.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi, že nám vyšel vstup do soutěže. Co se týče zápasu, tak to byly takové vlny, které udávaly převahu jednoho, nebo druhého týmu. Vítězství si moc vážíme, ale myslím, že je potřeba stále na hodně věcech pracovat. Už teď se musíme soustředit na následujícího soupeře a jet dál zápas od zápasu. Na závěr poděkování fanouškům v kotli, protože nám pomohli jak při obratu s Frýdkem, tak i v dnešních těžkých chvilkách.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Mrzí nás, že jsme prohráli, protože dneska jsme ukázali parádní výkon a sahali jsem po třech bodech. Také nás mrzí neproměněné šance a nevyužití přesilových her. Za dnešní výkon se ale nemusíme vůbec stydět, měli jsem dvě malá zaváhání, které soupeř dokázal potrestat. Na konci se už od nás štěstí odklonilo a já už jenom gratuluji soupeři k výhře.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. TRE Třebíč 4 16:6 12
2. VRC Vrchlabí 4 14:8 10
3. SLA Slavia 4 22:13 9
4. LTM Litoměřice 4 15:12 9
5. SUM Šumperk 4 11:9 8
6. SOK Sokolov 4 10:12 7
7. POR Poruba 4 9:12 7
8. VSE Vsetín 3 13:6 6
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!


05.03.2021

Zápas proti Litoměřicím

Předposlední zápas základní části druhé nejvyšší soutěže proti týmu HC Stadion Litoměřice bude sehrán na litoměřickém ledě.