6. 10. 2021 | Tomáš Nejedlo

Výhra z Ústí nepotvrzena, Havířov u Jizery uspěl

8., středa 6. 10. 2021
Benátky n.J. - Havířov BEN - HAV
Přestože benátečtí hokejisté brzy vedli po trefě Daniela Špačka, nakonec nezískali z veledůležitého souboje ze spodku tabulky ani bod... Vstup do druhé části hry totiž vyšel Havířovu, Pechanec srovnal a Bednář ještě do konce druhé třetiny obrátil skóre. Třetí trefa Dostálka pak definitivně zhatila šance domácích na body, a ty se tak stěhovaly do Havířova. Další kolo čeká Benátecké na ledě Frýdku-Místku.
Benátky n.J.: Žajdlík (D, Král) – Kolmann, J. Šedivý, Bukač, Aubrecht, Štibingr, Kunst, Žůrek – A. Dlouhý, J. Šír, Rychlovský – Klapka, Čederle, Dan. Špaček – Pabiška, Dušek, Jiruš – Vomáčka, Jansa, Wiencek.
Havířov: Štipčák (Fučík) – F. Kočí, Lytvynov, M. Hlaváč, Chroboček, Mrowiec, Valenta, Korím – L. Bednář, Pechanec, Maruna – Dostálek, Hudeček, J. Doktor – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Krupa, Stuchlík, Mrva.
Branky a nahrávky: 5. Dan. Špaček (Čederle) – 21. Pechanec (Š. Kratochvil), 34. L. Bednář (Pechanec, Maruna), 46. Dostálek (Hudeček, J. Doktor). Rozhodčí: Bejček, Čáp - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 183. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Komentář

Vstup do utkání vyšel domácím hokejistům na výbornou. Časomíra odkrojila jen něco málo přes čtyři minuty a už se poprvé měnilo skóre. Daniel Špaček napřáhl po přihrávce Čederleho a překonal Štipčáka - 1:0. Domácí v první třetině, dá se říci, kontrolovali hru a byli aktivnějším týmem, jenže náznaky šancí nedokázali dotáhnout do zdárného konce, i když v některých momentech jim chybělo i to potřebné štěstí. Každopádně hosté v závěru první části zahrozili Dostálkem, avšak do kabin se šlo za stavu 1:0.

Do druhé části hry si hosté odnášeli přesilovku, krátce po jejím skončení se pak radovali z vyrovnání. Volný puk si vypátral Antonín Pechanec a střelou mezi výstroj Žajdlíka srovnal gólový účet - 1:1. Odpověď měl na své holi zkušený Pabiška, jenže těsně minul a začalo benátecké trápení. Ve 27. minutě střílel z hranice kruhu mimo Adam Klapka a stejný hráč o pět minut později minul zcela prázdnou havířovskou branku! Tento moment byl patrně klíčový pro celý vývoj utkání, neboť za minutu se AZet radoval z gólu - vyražený puk vrátil Lukáš Bednář do sítě - 1:2.

Ve třetí části hry Benátečtí samozřejmě chtěli s utkáním něco udělat, jenže ve 46. minutě inkasovali potřetí, když Vlastimil Dostálek procedil puk mezi Žajdlíkovými betony a už to bylo o dvě branky - 1:3. Po další průběh utkání už si domácí žádný tlak nevypracovali, a tak Havířovští slavili úspěch a velmi důležitý zápas Benátky promarnily...

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání jsme si prohráli sami. Na jeden gól se vyhrává málokdy. Vytvořené šance, kterých nebylo málo, neproměníme. K tomu musíme připočíst nevyužité přesilové hry, tak jak chceme pomýšlet na body? Zbytečně si sami komplikujeme sezónu.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Jsou to pro nás veledůležité body. Věřili jsme, že to konečně urveme a ukončíme tu sérii porážek. Na druhou stranu jsme si byli vědomi, té hrozby, kdyby to nevyšlo. V první třetině měli domácí lepší pohyb a šli do vedení. Velmi důležité pro nás bylo, že jsme hned v první minutě druhé třetiny vyrovnali. Zvedli jsme se, zvýšili aktivitu a výsledkem byl náš druhý gól. Ve třetí třetině jsme hráli zodpovědně s minimem chyb a dovedli zápas k výhře. Ta je pro nás velmi důležitá a chceme na ni navázat i v dalších utkáních.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2022/2023 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!