3. 1. 2022 | Adam Bagar, Tomáš Nejedlo

Jeden gól byl v záchranářském souboji s Porubou málo

33., pondělí 3. 1. 2022
Benátky n.J. - Poruba BEN - SAR
Málo platný byl drtivý počet střel na porubského brankáře Brízgalu ve velmi důležitém souboji o záchranu v Chance lize. Benátečtí hokejisté v něm podlehli Porubě nakonec 1:4, když rozhodnutí padlo ve třetí třetině. Tam do klíčového dvougólového náskoku hosté odskočili druhým zásahem Gumana a Jenyšův gól klid Ostravanů ještě umocnil. Přesilovkový gól veterána Dudy stačil už jen na zmírnění porážky, definitivní podobu výsledku dali hosté při power-play. Nyní čeká Benátecké venkovní dvojzápas, když nejprve budou hosty v Přerově a následně pak ve Vrchlabí.
Benátky n.J.: J. Pavelka (Žajdlík) – Žůrek, Kolmann, Kunst, Aubrecht, Bukač, F. Kovář, Patzelt – J. Šír, A. Najman, Rychlovský – R. Duda, Čederle, Daniel Špaček – Pabiška, Dušek, A. Dlouhý – E. Čermák, Jansa, Vomáčka.
Poruba: Brízgala (Muštukovs) – Husa, Szathmáry, Žovinec, Slavík, M. Houdek, Urbanec – Hrníčko, Vachovec, Stloukal – Gřeš, Korkiakoski, Jenyš – Réway, Hajný, Guman – Brodek, Bitten, Carter.
Branky a nahrávky: 51. R. Duda (A. Najman) – 9. Guman (Hajný, Slavík), 42. Guman (TS), 50. Jenyš, 60. Korkiakoski (Jenyš, Urbanec). Rozhodčí: Květoň, Wagner - Polonyi, Štofa. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Střely na branku: 56:41. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Komentář

Úvodní dějství přineslo vyrovnanou a ofenzivní podívanou, k vidění bylo celkem 31 střel na branku. Zatímco Adam Brízgala lapil všech 17 domácích pokusů, Jaroslav Pavelka v čase 8:34 nestačil na dorážku Tomáše Gumana do poloodkryté klece a RT TORAX tak odcházel poprvé do kabin spokojeněji než soupeř.

A totéž platilo i po druhé části, která nabídla podobný obrázek hry – kralovali oba gólmani. Poruba přečkala řadu oslabení a dál držela hubené vedení, které na startu závěrečné třetiny navýšila. Po faulu Vratislava Kunsta na Šimona Szathmáryho se k trestnému střílení postavil Tomáš Guman a vykoupal Pavelku.

Na druhý gól porubské sedmasedmdesátky v zápase navázal Pavel Jenyš, který se dostal do úniku a mířil přesně mezi betony benáteckého gólmana. Už za 35 sekund ale přišlo snížení. Domácím vykřesal naději 42letý veterán Radek Duda, když bleskovou přesilovkovou ranou odčaroval kouzlo Adama Brízgaly.

Ten poté přečkal závěrečný nápor domácích, které zdeptal 55 zákroky. RT TORAX zvládl klíčový záchranářský souboj, utekl soupeři na sedmibodový rozdíl a přestože zůstává čtrnáctý, třeba na sedmé Vrchlabí ztrácí jen šest bodů. V závěru ještě jeho vítězství pečetil trefou do odkryté klece Markus Korkiakoski.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V utkání, ve kterém vstřelíme jednu branku, nemůžeme pomýšlet na výhru. Šance jsme si vytvořili, ale v zakončení jsme selhali. Nemůžeme fňukat, ale tvrdě makat a stále věřit, že to zlomíme. Hokej hrát umíme a teď musíme zlepšit koncovku. Už je nejvyšší čas.

Jiří Režnar (RT Torax Poruba 2011): Divák, který byl na dnešním hokeji, si snad nemohl myslet, že hraje skoro předposlední tým s tím předposledním. Z obou stran se totiž hrál výborný hokej. Benátky hrály velmi dobře aktivně a důrazně, my hráli zodpovědně a trpělivě. Hrálo se o šest bodů a my uválčili výborné tři body.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2022/2023 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!