12. 1. 2022 | Martina Kramerová, Ondřej Nejedlo

Herně vyrovnaný zápas s vedoucím mužstvem body opět nepřinesl

36., středa 12. 1. 2022
Benátky n.J. - Litoměřice BEN - LTM
Stává se tak trochu tradicí, že benátecký tým své soupeře, zejména v domácím prostředí, přestřílí, avšak žehrá na chabou střeleckou potenci. Nejinak tomu bylo i v utkání proti vedoucím Litoměřicím. Domácí byli střelecky aktivnější, nastřelili dvě tyčky, hostujícího brankáře Sklíbu ale překonali jen dvakrát. Přesto až do posledních minut sahali po dělbě bodů, definitivní tečku na hostující výhru 4:2 vystavil až při závěrečné power play Martin Procházka.
Benátky n.J.: Král - Žůrek, Aubrecht, Bukač, Šedivý, Kunst, Hampl, Kovář - Duda, Dušek, Špaček - Dlouhý, Čederle, Jiruš - Průžek, Kalaj, Pabiška - Wiencek, Čermák, Vomáčka.
Litoměřice: Sklíba - Černohorský, Marcel, Holý, Výtisk, Jebavý, Klikorka, Kuboš - Kadlec, R. Přikryl, Válek - M. Procházka, Kracík, O. Procházka - Sihvonen, Jícha, F. Přikryl - Berka, Koláček, Hauser.
Branky a nahrávky: 39. Duda (Král), 51. Dlouhý (Žůrek, Aubrecht) - 10. Sihvonen (R. Přikryl, Kadlec), 25. O. Procházka (Kracík, Klikorka), 50. Koláček (Berka, Černohorský), 60. M. Procházka (Kracík, O. Procházka). Rozhodčí: Vrba, Zavřel - Otáhal, Sedláček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: 33:25.

Komentář

Stadion vyrazil do Benátek i bez nemocného brankáře Krále jako favorit a papírové předpoklady začal plnit už zkraje 10. minuty, kdy se mužstvo trenérů Bruka a Tvrzníka ujalo vedení. Při dvojnásobné přesilovce předvedli kališníci rychlou kombinaci, na jejímž konci stál Riku Sihvonen. Ten po Kadlecově přihrávce prudce vypálil z levého kruhu a otevřel skóre.

Na druhé straně se do slibné šance dostal Čederle, který dostal nabito od modré. V rozhodujícím momentu však minul. Na startu druhé třetiny na zimním stadionu v Benátkách zacinkala tyčka, kterou trefil z pravého kruhu Pabiška.

Brankovou konstrukci následně orazítkoval i dělovkou z obdobné pozice Martin Procházka. V čase 24:29 se průběžný výsledek měnil podruhé. Stadion získal díky Čermákově faulu výhodu přesilové hry a tu neváhal využít. Po Kracíkově pobídce se před benáteckou klecí ocitl Ondřej Procházka a z hranice brankoviště se štěstím překonal Daniela Krále.

Chvíli po polovině základní hrací doby vystrčili drápky domácí. Šedivý pokusem z levé strany nastřelil bližší tyčku, Duda už se však k dorážce nedostal. Stejný hráč pak tečoval Kunstovo nahození, Sklíba ale zasáhl betonem a puk za svá záda nepustil.

Krátce odchodem do šaten se mohli benátečtí fanoušci přesto radovat z kontaktní trefy. Radek Duda se probil středem hřiště a projektilem z mezikruží zacílil přesně mezi Sklíbovy betony.

Těsný náskok Stadionu mohl zvýraznit v čase 43:42 Martin Procházka, který se proháčkoval do jasné brankové příležitosti. Král ale vytáhl parádní zákrok a litoměřického útočníka vychytal. V 50. minutě kališníci přece jen znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Benátecký Král chtěl vypíchnout kotouč Koláčkovi, a tak si vyjel do kruhu. Jeho manévr se mu však nepovedl. Josef Koláček se k puku znovu dostal a přízemní ranou z ostrého úhlu rozvlnil síť opuštěné klece.

Benátky kontrovaly o necelou minutu později. Žůrkův pokus od modré tečoval Adam Dlouhý a puk zapadl za brankovou čáru. Přestože se domácí snažili ještě dorovnat stav a v závěru to zkusili bez brankáře, Litoměřičtí je ale potrestali. Do prázdné klece se trefil Martin Procházka.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme prohráli, ale klukům jsme za hru v pěti proti pěti poděkovali, protože jsme byli lepším týmem. Kdo dnešní utkání viděl, tak mě pochopí. Kritiku si zasloužíme za špatné řešení vyložených šancí. Toto je naše slabina, a proto se pohybujeme na sestupových příčkách. Jsou to pro nás těžké porážky. Když si vezmu, že hrajeme s týmem, který je placen Českým svazem ledního hokeje a my máme více juniorů a hrajeme s mladšími hráči, je mi smutno. Místo toho, aby byly farmy chráněny, tak svaz udělá sestupovou Chance ligu. Kde budou hrát mladí hráči, kteří se potřebují vyhrát, když není vojna a v Chance lize s mladými hrají jen tři týmy?

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání. Vzhledem k jeho průběhu jsme rádi, že jsme ho vyhráli. V části zápasu jsme měli velké problémy při hře pět na pět. Máme silný tým v přesilových hrách, ve kterých jsme si pomohli. Přesně tohle nám dalo tři body.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2022/2023 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!