29. 1. 2022 | Tomáš Nejedlo

S góly přicházejí i body, pět fíků a Havířov odjel s prázdnou

42., sobota 29. 1. 2022
Benátky n.J. - Havířov BEN - HAV
Je vidět, že když benátečtí hokejisté mají střelecký apetit, umějí i sbírat body! Dokázali to například v duelu 42. kola Chance ligy, v němž doma vyprovodili poslední Havířov pěti brankami a ještě nedali boji o záchranu poslední slovo. Ačkoliv konkurent z Ústí taktéž bodoval, Benátečtí předvedli skvělý výkon - okořeněný pěti trefami a velmi dobrým výkonem brankáře Pavelky, který kryl hned šestačtyřicet střeleckých pokusů soupeře, což je počin vskutku úctyhodný!
Benátky n.J.: J. Pavelka – J. Šedivý, Aubrecht, Kunst, Hampl, Žůrek, F. Kovář, Bukač – A. Dlouhý, Čederle, Jiruš – R. Duda, Wiencek, Daniel Špaček – Pabiška, Dušek, Průžek – Kalaj, E. Čermák, Vomáčka.
Havířov: Štipčák (41. Sejpal) – Chroboček, Kadeřávek, E. H. Jansons, T. Pastor, M. Hlaváč, G. Jansons, Lytvynov – Křemen, Hudeček, J. Doktor – J. Žolobov, Pechanec, L. Bednář – Tjurin, Maruna, Matiaško – Hotěk, Damašek, Š. Kratochvil
Branky a nahrávky: 12. Průžek (Daniel Špaček, R. Duda), 27. Čederle (Pabiška), 35. Průžek (J. Pavelka), 37. Pabiška (Bukač, Průžek), 41. Dušek (Žůrek, Daniel Špaček) – 28. J. Doktor (Křemen), 60. E. H. Jansons (J. Žolobov, Maruna). Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda - Belko, Horažďovský. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 24:48. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

Komentář

Outsider začal na benáteckém ledě nebojácně, pomohly mu k tomu taktéž brzké přesilové hry. V nich se nejprve objevil v šanci hostující Žolobov, který těsně minul a prakticky vzápětí měl v ideální pozici nabito Jansons - ten mířil chirurgicky přesně, leč orazítkoval jen brankovou konstrukci benátecké svatyně. To se povedlo i na druhé straně zakončujícímu Antonínu Duškovi. Zkušený benátecký útočník byl tísněn a přesně dle svých představ zakončit nedokázal. Povedlo se to až ve 12. minutě Jiřímu Průžkovi, jenž dostal neodolatelnou nabídku od spoluhráče Daniela Špačka a brankář Štipčák byl přes veškerou snahu v tu chvíli v roli diváka - 1:0. Benátky mohly jít do kabin ještě veseleji, Duškovi však přáno ještě nebylo a do první pauzy podruhé svou střelou udělal razítko na tyčce.

Ve 27. minutě přidali domácí druhý gól, ten byl z dílny nejlepšího střelce Sebastiana Čederleho a přesně ukázal, proč právě on je kanonýrem Středočechů - rána pod břevno a Štipčák byl bez šance - 2:0. Jenže odpověď Havířova byla bleskurychlá a hosté se tím vrátili zpět do hry. Křemenova křižná přihrávka pásmem našla hůl Jakuba Doktora a jeho střela do protipohybu Pavelky našla cíl - 2:1. Avšak Benátky přispěchaly s odpovědí. Jaroslav Pavelka rychle rozehrál dopředu, obránce Azetu Chroboček tak dlouho hledal puk ve výstroji, až ho obral Jiří Průžek, nabruslil si před brankáře a nebylo co řešit - 3:1.

Ještě veseleji bylo v benáteckém táboře ve 37. minutě, to totiž rychlou akci načal agilní Průžek, přes Bukače se puk dostal k Lukáši Pabiškovi a jeho projektil prosvištěl okolo Štipčákovy výstroje - 4:1. Chraň pánbůh, že by člověk dával tento gól hostujícímu gólmanovi za vinu, ale benátecký kapitán takovou trefu už skutečně potřeboval! Tímto také druhá třetina skončila a bylo vcelku zřejmé, že hosté to budou za tohoto stavu mít velmi těžké.

Do třetí části hry Azet zkusil tah s výměnou brankářů, když Štipčáka nahradil Martin Sejpal. Sotva se exkolínský maskovaný muž stačil v brance zabydlet, přivítala ho v přesilovce Benátek přesná teč ostříleného Antonína Duška a letos málo vídaná pátá Benátek byla v tu chvíli na světě - 5:1. Klidný sobotní podvečer dál plynul, hosté už věděli, že stavidly těžko pohnou, a tak jim slabou náplastí budiž trefa v přesilovce deset vteřin před koncem řádné hrací doby, kdy do té doby skvělého Pavelku překonal Eduards Hugo Jansens - 5:2. Jeho razítko dalo benátecké výhře konečnou podobu a do dalších kol děj se vůle Boží.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V úvodu utkání jsme udělali hloupé fauly a zápas jsme si mohli zkomplikovat. Podržel nás ale brankář Pavelka. Trochu jsme na střídačce týmu domluvili a dostali se do utkání, které jsme poté už zvládli.

Filip Konštacký (AZ Heimstaden Havířov): Pro nás to bylo špatné utkání. Domácí byli hodně produktivní, využívali šance, které jsme jim nabídli po našich chybách. Rozhodla kvalita výkonu gólmana, protože domácí brankář byl výborný. I když jsme si vytvořili nějaké šance, v podstatě jsme dali jen jeden gól. Ten druhý, který padl těsně před koncem, nic neřešil.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2022/2023 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!