20. 2. 2022 | Ondřej Nejedlo

Béčko v Neratovicích těsně padlo

SF1, neděle 20. 2. 2022
Neratovice - Benátky n.J. - B NER - BEB
Ve velmi dobré divácké atmosféře těsně padli. Hokejisté benátecké rezervy až do 36. minuty vedli v derby utkání semifinále krajské soutěže v nedalekých Neratovicích těsným rozdílem. Poté však zkušenější domácí tým dvěma slepenými zásahy skóre otočil. Ve třetí třetině viselo vyrovnání, zejména v závěru této části, doslova ve vzduchu. Jedenačtyřicetiletý neratovický brankář Pavel Kresta ale několikrát vychytal benátecké hráče a ti tak domácí musí nejenže vyhrát, ale poté ještě zvládnout prodloužení či samostatné nájezdy.
Neratovice: Kresta - Vandirek, Vorobjev, Střížek, Šimek, Horevaj, Pařík - Prejza, Macek, Štukheil, Veselý, Davídek, Pek, Volf.
Benátky n.J. - B: Šuhájek - Švach, Suk, Tišev, Haspeklo, Macura, Procházka - Křenek, Mocek, Votoupal, Hošek, Belas, Horáček, Švejda, Najč, Kotrbatý.
Branky a nahrávky: 36. Prejza (Volf, Davídek), 39. Veselý (Prejza) - 20. Švach (Křenek, Votoupal). Rozhodčí: Jecelín - Štefan, Zahradníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 270.

Komentář

V první třetině téměř tři stovky diváků viděly opatrný hokej s minimem šancí na obou stranách. Když už to vypadalo, že do kabin půjdou oba týmy za bezbrankového stavu, jedenáct vteřin před koncem dotáhl rychlý brejk najíždějící obránce Erik Švach přesnou střelou pod břevno a Benátky slavily.

Hned zkraje druhé třetiny, mohly Benátky zvýšit, nadějnou příležitost ale v branku nepřetavily. Poté převzali otěže hry do rukou neratovičtí hráči a brankář Šuhájek musel několikrát vytasit výborný zákrok. Kapituloval až ve 36. minutě, kdy Volf vymyslel parádní přihrávku na najíždějícího Lukáše Prejzu, který po rychle kličce zakončoval prakticky do opuštěné branky. Gól domácí tým nabudil, nicméně následnou přesilovou hru svěřenci trenéra Chabady nevyužili. Mrzet je to příliš nemuselo, jelikož chvíli po ní se prosadil Jaroslav Veselý.

Ve třetí třetině byli aktivnější hostující hráči a jejich tlak s blížícím se závěrem stupňoval. Gradoval při power play, která byla navíc umocněna faulem domácího Vorobjeva. Hosté přikovali neratovický tým před Krestu, který několikrát ukázkově semaforem lapil Macurovy střely od modré čáry. Branka až do závěrečné sirény visela doslova ve vzduchu, leč v mocném finiši jí hosté nedosáhli.

Dnes v Benátkách nad Jizerou tak rezerva musí v základní hrací době zvítězit, a pak ještě zvládnout prodloužení či samostatné nájezdy. Pokud se to podaří, vyzve ve finále krajské soutěže v dalším derby nedaleký Nymburk.

Ohlasy trenérů

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní zápas jsme si nezasloužili vyhrát, protože jsme tu padesát minut nehráli hokej. Polovina mužstva se sem asi přijela jen vyvětrat na výlet. Vůbec se mi k tomu nechce nic říkat, protože takhle se play-off nehraje. Hráči si musí uvědomit, že hrají play-off a že to samo nepůjde.
TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2022/2023 bude zveřejněna po prvním odehraném kole...
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!