23. 11. 2022 | Tomáš Nejedlo

Benátky si poradily s Jabloncem i podruhé, Šafránek přispěl hattrickem

19., středa 23. 11. 2022
HC Benátky nad Jizerou - HC Vlci Jablonec nad Nisou BEN - JAB
Vlci z Jablonce jsou pro benátecké hokejisty oproti Písku oblíbeným soupeřem. Zatímco s Jihočechy Benátky letos nebodovaly, s Jabloncem získali Středočeši všech šest bodů, a to při celkovém skóre 11:3. Noční můrou pro jabloneckého brankáře Horáka je určitě benátecký kanonýr David Šafránek, jenž ho v těchto dvou vzájemných zápasech překonal celkem sedmkrát! Na domácím ledě se blýskl hattrickem a výraznou měrou tak přispěl k celkové výhře 6:2. Na vítězství budou chtít Benátečtí navázat hned v následujícím kole, kdy budou hrát opět doma - v sobotu přijede Most.
HC Benátky nad Jizerou: Sajdl – Čížek, Klodner, Mrkvička, M. Tondr, Mašek – L. Tondr, Bříška, Zumr – Dvořák, Šafránek, Jankovský – Hruška, Šíma, Hejňák.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Horák – Koutecký, Abraham, Filip, Starý, Had, Pavlů – Plíhal, Dušek, Maďar, Špaček, Jursa, Brokeš, Kačírek, Foerster, Bouřil.
Branky a nahrávky: 10. Šafránek (Jankovský, Dvořák), 18. Šafránek (Klodner, Dvořák), 35. Šafránek (Jankovský, Bříška), 39. Zumr (Bříška, Dvořák), 43. L. Tondr (Bříška, Zumr), 55. Jankovský (Hruška, Mašek) - 19. Maďar (Brokeš), 24. Brokeš (Maďar, Špaček). Rozhodčí: Pastier - Brož, Kettner. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.

V první třetině se benáteckým hokejistům podařilo vstřelit dvě branky, leč mohlo jich být s klidným srdcem více. Jako první se do střelecké listiny zapsal kanonýr David Šafránek, a to zkraje 10. minuty. Perfektně vyšla exkolínská souhra s Václavem Jankovským, který svému parťákovi přichystal střeleckou pozici a ten zkušeně počkal na Horákův pohyb a zavěsil pod břevno - 1:0. Jankovský v roli nahrávače poté vybídl Tomáše Mrkvičku, jenž z dobré parkety netrefil branku. Nevedlo se ani Jakubu Hruškovi z předbrankového prostoru, kde se o pár minut zkušeně orientoval opět David Šafránek a vyražený puk zametl do branky - 2:0. Hosté snížili v závěru první části, vyloučení Zumra potrestal Patrik Maďar, když využil teče domácích beků a Sajdl byl překonán - 2:1.

Ve 24. minutě se záhy začínalo od nuly, když Vlci, kteří toho do té doby mnoho nepředvedli, srovnali. Maďar nahodil puk do brankoviště a po odrazu puku od Sajdlova betonu vrátil kus černé gumy do sítě Tomáš Brokeš - 2:2. V této fázi zápasu domácím přálo i trochu štěstí, když Bouřil ideálně netrefil a Koutecký z pravé strany orazítkoval tyčku. A tak domácím zpět na koně pomohla nedisciplinovat soupeře. Brokešovo vyloučení přetavil v gól střelec David Šafránek, který po přihrávkách Bříšky a Jankovského trefil přesně cíl, zkompletoval svůj hattrick a vstřelil ve druhém zápase s Jabloncem svůj už sedmý gól - 3:2.

Zkraje 37. minutě neudržel své emoce na uzdě zkraje letošní sezóny ještě benátecký útočník Daniel Špaček, nyní ve službách mateřského Jablonce - křikl po rozhodčím a ten ho poslal na dvě minuty na trestnou. Přesně po konci přesilovky Bříška přiťukl do střely Dominiku Zumrovi, jehož dělovku zastavila až síť - 4:2. Čtvrtý gól přinesl trošku klidu na benátecké hole, a to ještě v samém závěru druhé části neproměnil Kamil Bříška trestné střílení nařízené za faul Pavlů v oslabení na jeho osobu.

Ve třetí periodě padly ještě dva góly. Třetí přihrávku v utkání si připsal Kamil Bříška, když vybídl Lukáše Tondra a spolupráce dvou bývalých jabloneckých hráčů skončila pátou trefou v síti Horáka - 5:2. Několik dobrých zákroků si ve třetí části připsal i Tomáš Sajdl a opět prokázal, že je pro Benátky oporou. A skóre uzavřel v čase 54:10 Václav Jankovský, když po průniku mladého Hrušky dal výsledku definitivní podobu - 6:2.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): V první třetině jsme měli vizuální převahu. Měli jsme ale proměnit více šancí. Zápasem jsme se postupně prokousávali k tomuto výsledku. Přesto jsem naštvaný. Utkání jsme totiž měli rozhodnout právě v první třetině, zápas by se pak dohrával ve větší pohodě. Chtěl bych pochválit brankáře Sajdla, který předvedl velmi dobrý výkon.

Jan Šuráň (HC Vlci Jablonec nad Nisou): Výsledek zápasu odpovídá tomu, jak jsme ho začali. Do první třetiny jsme nastoupili naprosto laxně, nedohrávali jsme střední pásmo, nepřistupovali jsme k soupeři. V kabině jsme si to důrazně vyříkali a ve druhé třetině jsme začali hrát. Poté jsme ale udělali dva fauly, z toho jeden naprosto zbytečný. Nesmyslně pokřikujeme po rozhodčím, i když víme, že spousta zákroků ve druhé lize není odpískána. Dlouhodobě to víme, ale stejně to děláme. Z toho pak dostaneme dva góly, které výsledku nepřidají.