25. 9. 2021 | Ondřej Nejedlo

Ani na pátý pokus Benátky nebodovaly, v Sokolově prohrály 1:4

5., sobota 25. 9. 2021
Sokolov - Benátky n.J. SOK - BEN
Podobně jako při předchozím domácím zápase proti Třebíči se benátečtí hokejisté ujali poměrně brzy vedení. Domácí Baník však ještě do první sirény srovnal a ve druhé periodě si vytvořil rozhodující náskok. V závěrečné třetině už benátečtí hráči nenalezli síly k otočení výsledku, který navíc ještě navýšil domácí Hašek. Benátky tak mají za sebou nepříjemnou pětizápasovou šňůru bez bodového zisku. Tu mohou utnout ve středu v domácím souboji proti Prostějovu.
Sokolov: Beran - Novák, Rulík, Strejček, Pohl, Kadeřávek, Klikorka, Klejna - Pořízek, Kverka, Vracovský - Tomi, Jiskra, Jurčík - Sloboda, Rohan, Šik - Šmerha, Hašek, Jandus.
Benátky n.J.: Král - Kolmann, Šedivý, Bukač, Aubrecht, Žůrek, Kunst, Hampl - Šír, Dušek, Špaček - Dlouhý, Jansa, Jiruš - Klapka, Čederle, Wiencek - Křepelka, Čermák, Vomáčka.
Branky a nahrávky: 13. Vracovský (Kverka, Novák), 23. Jurčík (Jiskra, Tomi), 37. Vracovský (Kverka), 46. Hašek (Šmerha) - 4. Dušek (Kolmann). Rozhodčí: Grech, Micka - Baxa, Coubal. Vyloučení: 5:6, navíc Strejček (SOK) 5 min. - Špaček (BEN) 5 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 732. Střely na branku: 26:23.

Samotný úvod utkání se vinou závady na plexiskle protáhl o deset minut. Vstup do zápasu měli rozhodně lepší hostující hokejisté. Časomíra ukrojila tři a půl minuty, když Kolmann přesnou přihrávkou vybídl Antonína Duška, jehož střela cinkla o tyč a puk zapadl do sítě. Domácímu týmu zatrnulo i o chvilku déle, avšak Jansova dorážka těsně minula svatyni západočeského týmu. Domácím pomohla k vyrovnání přesilová hra za příliš mnoho hráčů na ledě. Pouhých jedenadvacet vteřin stačilo k tomu, aby sokolovští hráči pokořili mladého benáteckého brankáře Krále. Střela Tomáše Vracovského z kruhu skončila přesně v horní polovině branky. Také druhá početní výhoda Baníku znamenala velké nebezpečí pro Královu klec. Její strážce si ale se všemi pokusy poradil, včetně nebezpečného úniku Jurčíka. První třetina tak skončila nerozhodným výsledkem.

Jestliže úvod první periody orámovali brankou hosté, totéž se povedlo ve druhé třetině Štrbovým svěřencům. Po kombinaci Tomiho s Jiskrou zívala na Ondřeje Jurčíka prázdná branka a tu také neomylně trefil. Rozhodující náskok vystavili domácí hráči ve 37. minutě další využitou přesilovou hru. Nepřesnosti ve středu hřiště využil Kverka, který našel Tomáše Vracovského, jenž jako nůž máslem projel do zakončení a trefil se přesně k pravé tyči.

Dvoubrankové manko nebylo před třetí třetinou pro hosty neřešitelným úkolem. To by ale museli využít některou ze svých šancí. Na druhé straně nejprve Šik orazítkoval břevno. Poté v přečíslení dvou domácích hráčů proti jedinému hostujícímu narýsoval Šmerha přihrávku napřaženému Petru Haškovi, který uzavřel střelecký účet tohoto klání. V závěru mohl ještě potvrdit výhru Jandus, kterého ale famózním zákrokem vychytal Král.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Hodnocení je dnes stručné, protože kluci předvedli opět zodpovědný výkon, za který je jim odměnou tříbodová výhra. Konečně jsme se začali prosazovat z přesilových her, na které jsme se při tréninku zaměřili. Myslím, že od druhé vstřelené branky jsme utkání kontrolovali a dovedli ho do vítězného konce.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Utkání se nám nepovedlo. Nejsme produktivní a navíc děláme hrubé individuální chyby, což je smrtelná kombinace. V pondělí se pustíme s chutí do tréninku a budeme lepší.