5. 11. 2016 | Věra Novotná, Martina Nová

Ani osmý pokus v nastavení nevyšel, Benátky berou bod proti Slovanu

21., sobota 5. 11. 2016
Benátky n.J. - Ústí n.L. BEN - UNL

Další nervydrásající zápas nabídlo 21. kolo WSM ligy na benáteckém ledě. Přestože domácí prohrávali od druhé třetiny 1:3 a ve třetím dějství se jim podařilo srovnat skóre a poslat utkání do prodloužení ani osmý pokus v nastavení nebyl úspěšný. Mezi střelce se dnes zapsali postupně Adam Dlouhý, Adam Chlapík a Václav Kočí. Benátečtí berou bod za prohru 3:4 po prodloužení.

Benátky n.J.: Will (Hosnedl) – Mikliš, Kočí, Pyrochta, Holub, Štich, Zeleňák, Havlín – Hrníčko, Plodek, D. Špaček – Ordoš, J. Mikyska, Víšek – A. Dlouhý, Volf, Chlapík – Da. Svoboda, Bittner.
Ústí n.L.: Soukup (Volke) – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc, Macek – Poulíček, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Vrdlovec, Melka – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Moučka.
Branky a nahrávky: 6. A. Dlouhý (Volf, Chlapík), 43. Chlapík (Štich, Volf), 56. Kočí (Plodek, A. Dlouhý) – 15. Markulinec (Zajíc, Moučka), 22. Bernad (Dalecký, Loskot), 30. Melka (Moučka), 62. Vl. Brož (J. Kloz, M. Vágner). Rozhodčí: Sýkora – Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 4:6, navíc Špaček (BEN) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 276. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

Na začátku utkání se oba týmy dostaly do několika šancí. Na straně domácích se o první pokusy postarali Pyrochta s Ordošem. Na druhém konci kluziště se i Ústečtí dostali do slibných šancí, ale zradila je koncovka. Následovala pasáž tlaku hostů, v nichž Willa postupně prověřili Moučka, Roubík a Vrdlovec. Z těchto pokusů dvakrát zazvonila tyčka, a tlak Ústeckých vyústil v jejich přesilovou hru. Posledních pět minut přineslo hned dva přesné zásahy. V 15. minutě otevřel skóre Petr Markulinec, který z vrcholu pravého kruhu vypálil nad pravé rameno brankáře Willa. O minutu později však srovnal Adam Dlouhý, ke kterému přes šířku kluziště prošla Volfova přihrávka, a Dlouhý již neměl těžkou práci. Puk lehce zasunul pod ležícího Soukupa.

Start druhého dějství znamenal dohrávku přesilové hry v podání hostí, kteří ji však nevyužili. Ihned po skončení trestu však vypálil od modré čáry David Bernad, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí brankář Will měl zakrytý výhled, a i proto skončil puk za jeho zády. Jan Ordoš se snažil záhy opět rychle vyrovnat, ale svůj samostatný únik gólem nezakončil. Brankou neskončila ani akce Benáteckých v přesilovce. Zeleňák v ní napřáhl k ostré střele na vzdálenější tyč, ale trefil špičku Soukupova betonu. V polovině třetiny šlo Ústí do dvougólového trháku poté, co Antonín Melka vyslal střelu na domácího brankáře, jemuž puk vypadl z výstroje a od betonu se odrazil do branky. Minutu před druhou sirénou ještě mohl korigovat domácí Špaček, ale Soukupova lapačka byla připravena.

Do poslední části vlétli Benátečtí opravdu s vervou. Hned v první minutě vyslali své střely Mikliš, Pyrochta i Hrníčko, ale puk do branky zatím nespadl. Své spoluhráče napodobil ve 43. minutě Adam Chlapík, který využil závaru před brankou a dostal puk za Soukupova záda. O čtyři minuty později přišla další akce domácích, po které zavládla radost na domácí straně, ale rozhodčí gól neuznal z toho důvodu, že kotouč nepřešel přes brankovou čáru. Benátečtí tedy stále doháněli ztrátu jednoho zásahu. Ústečtí mohli potvrdit své vedení v několika následujících pokusech, ale Will pochytal pokusy Roubíka, Doležala i Brože. Vyrovnáno však bylo čtyři minuty před koncem základní hrací doby. O třetí gól domácích se postaral Václav Kočí, který vyslal projektil od modré čáry, a puk se zastavil až v síti.

Po osmé v sezóně tak došel zápas do prodloužení, a ani v něm Benátečtí nezvrátili nepříznivou bilanci. Ve druhé minutě prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Ústí nad Labem Vladimír Brož.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Myslím si, že to bylo kvalitní utkání první ligy. Ústí nastoupilo, hráli to, co jsme očekávali, byli velice aktivní v bruslení a v celoplošné hře. Nám se, bohužel, dvě třetiny nedařila naše hra. Ve třetí třetině jsme zvýšili aktivitu a podařilo se nám srovnat utkání, ale za ty předchozí dvě třetiny, co jsme předvedli, tak si nezasloužíme víc jak jeden bod. Ústí určitě zaslouženě odváží dva body z utkání.

Miroslav Mach (Ústí nad Labem): Sahali jsme po třech bodech, bohužel máme jen dva. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, i když ve druhé třetině jsme měli více brankových příležitostí než domácí tým. V koncovce jsme trošku dřevění. Při naší neúspěšné sérii venku jsou pro nás dva body zlaté. Sice jsme bod ztratili, ale i dva body jsou super.