17. 2. 2019 | Ondřej Nejedlo

Béčko zvládlo i druhé utkání a postoupilo do semifinále

ČF2, neděle 17. 2. 2019
Benátky n.J. - B - Příbram 99 BEB - PRM
Po páteční výhře 4:3 na ledě týmu Příbram 99 stačila benáteckému béčku i remíza. K ní utkání směřovalo. Benátečtí ale neponechali nic náhodě a v závěrečných třech minutách dvakrát udeřili a zvítězili 5:3. Společně s téměř dvěma stovkami příznivců se tak mohli radovat z postupu do semifinále play-off krajské soutěže, které odehrají příští týden.
Benátky n.J. - B: Mokrý - Švach, Tišev, Zejda, Haspeklo, Šípek, Macura - Rudolph, Horáček, Dlabola, Bašus, Mocek, Odcházel, Šembera, Votoupal, Karli, Kotrbatý, Novotný, Hošek, Bouřil, Douša.
Příbram 99: Froňka - Hyspecký, Buchta, Hochmann, Topič, Císař, Stoklasa, Dragoun, Kozelka, Karnoš, Dallas, Staňo, Svoboda, Komínek.
Branky a nahrávky: 34. Macura (Šípek), 36. Bouřil (Mocek), 37. Macura (Horáček, Rudolph), 57. Bouřil (Mocek), 59. Dlabola (Horáček) - 8. Svoboda (Kozelka), 44. Dallas (Karnoš), 50. Kozelka (Svoboda). Rozhodčí: Kotek, Valda - Apatsidis, Pazourek. Vyloučení: 13:14, navíc Mocek (BEB) 10 min. a do konce zápasu - Kozelka (PRM) 10 min., Buchta (PRM) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 170.

Samotné vítězství proti zkušené Příbrami se nerodilo vůbec lehce. V úvodu utkání měly Benátky výhodu dvou přesilových her, se skóre ale pohnout nedokázaly. Jak využít početní výhodu předvedli Příbramští hned při své první šanci. Mockovo vyloučení potrestal bývalý mládežnický reprezentant České republiky Martin Svoboda, který střelou z nulového úhlu tak trošku nachytal brankáře Mokrého. Benátečtí si ve zbytku úvodní části hry vypracovali několik slušných šancí, příbramský brankář Froňka ale působil jistým dojmem.

Podobný herní obrázek nabídla také valná část druhé třetiny. Benátečtí dobývali Froňkovu branku, ten však odolával a stále tak držel čistý štít. Postupem času hosté zbytečně faulovali a domácí při své třetí dvojnásobné přesilovce dokázali vyrovnat. Tomáš Macura přesně mířenou střelou pod břevno odčaroval Froňkovo kouzlo. O chvíli později příbramský Buchta na polovině hřiště zbytečně a navíc surově fauloval Karli, akce pokračovala a Kryštof Bouřil rozjásal diváky podruhé. Buchta si za svůj zákrok vysloužil pětiminutový trest a zápas tak pro něho předčasně skončil. Navíc Tomáš Macura svoji druhou brankou využil i tuto přesilovku a zdálo se, že drama se v Benátkách neodehraje.

Příbramským se zbytečné zákroky ve druhé třetině nevyplatily, proč se ale k podobným faulům uchýlili i domácí, to vědí zřejmě jen oni sami. Po důrazu u pravé tyčky snížil právě v početní výhodě Joanis Dallas. Deset minut před koncem hry pak dokonce dvojnásobnou přesilovku přetavil v gól po asistenci Svobody kapitán Martin Kozelka. Benátečtí lacině ztratili náskok, který pracně vybudovali a začínalo se prakticky od začátku, byť i tento stav by pro ně byl postupový.

Veškeré drama utnul v 57. minutě Kryštof Bouřil, který střelou z pravého křídla vymetl šibenici Froňkovy branky. Za naprosto zbytečné nesportovní chování pak ale benátecký Mocek obdržel druhý osobní trest a kvůli své nedisciplinovanosti si tak nezahraje první semifinálový zápas. Vítězství domácího týmu pak dvě minuty před koncem podtrhl Martin Dlabola. Benátečtí tak porazili příbramskou devětadevadesátku i podruhé a i když s malými „porodními“ bolestmi, postoupili do semifinále. Varovný prst v podobě naprosto zbytečných vyloučeních však nad nimi určitě visí, při dalších zápasech by se jim tato nedisciplinovanost nemusela vyplatit.

Bohumír Kinkor (HC Benátky nad Jizerou): Samozřejmě jsme rádi, že jsme postoupili, ale děláme hrozně chyb. Takhle se play-off nehraje. Vyřazovací zápas se hraje disciplinovaně. Nejde, abychom měli asi dvanáct vyloučených hráčů. Děláme zbytečné fauly ve středním nebo útočném pásmu, které nic neřeší. Bral bych, pokud bychom faulovali okolo naší branky. Vedeme 3:1, hrajeme v pohodě, pak ale soupeře zbytečně postavíme na nohy. Kluky jsem upozorňoval, že v soupeřově týmu je velmi nebezpečný Martin Svoboda, který nedávno hrál ve švédském Växjö. Je to hráč, který, když se naskytne příležitost, střílí branky. O tom si ale můžeme povídat stále. Také nám dnes gól vstřelil. Přesto ale postupujeme. Pravděpodobně narazíme na vítěze druhé skupiny, což je Žebrák, který má ve svém kádru kluky z Plzně. Viděl jsem je hrát, mají dobré mužstvo, ale dá se s nimi hrát. Bohužel se nám vyfauloval Mocek, který nám bude chybět v dalším zápase. Ondra Švejda má zlomený kotník. Nějak to ale dáme dohromady.