22. 10. 2011 | Tomáš Nejedlo

Benáteckou sérii utnulo vedoucí Ústí nad Labem

15., sobota 22. 10. 2011
Benátky n.J. - Ústí n.L. BEN - UNL
Deset zápasů v řadě benátečtí hokejisté bodovali. Tuto sérii utnul až vedoucí ústecký Slovan, který u Jizery nakonec zvítězil těsně 3:2. Favorit se však na výhru hodně nadřel. V utkání nadstandardní prvoligové úrovně ho totiž Benátečtí notně potrápili a jen trochu štěstíčka scházelo, aby si Středočeši odnesli ze zápasu nějaké body. Čtyřzápasovou sérii na domácím ledě Benátečtí zakončí v pondělí, když od půl šesté budou hostit celek Mostu.
Benátky n.J.: Blažíček (Stejskal) - Vála, Říha, Pavlů, Štich, Jaroměřský, Mrkvička, M. Pabiška, Niko - Vlach, J. Skořepa, Klimt - Bulíř, L. Král, Jonák - Kellner, Jech, Kopic - Weiss, Liška, Vařecha.
Ústí n.L.: Orct (Petrásek) - L. Poživil, Růžička, Klobouček, J. Zeman, Pavlík, Gureň - R. Kovář, Alinč, Hampl - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Pazourek, Handlovský - Nahodil.
Branky a nahrávky: 23. Pavlů (Skořepa, Klimt), 35. Mrkvička (Jaroměřský, Skořepa) - 10. Ludvík (Klobouček, Roubík), 30. Roubík (Ludvík), 34. Boháč (Pajič). Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 515. Střely na branku: 32:31.

Fotogalerie

Komentář

Oba celky už v úvodní třetině potvrdily, že právem patří do těch nejvrchnějších pater tabulky. Zatímco u Ústeckých je to pochopitelné, Benátečtí předváděnou hrou velmi těší. Diváci, kteří v sobotním podvečeru zavítali na benátecký zimní stadion, museli být hokejem opravdu potěšeni. Hrálo se totiž nahoru dolů, k vidění byly i šance. Benáteckým se v první třetině nedařilo v přesilových hrách a zkušený Slovan hned svou druhou početní převahu dokázal využít. Od modré čáry pálil Jan Klobouček a těsně před Blažíčkem puk mimo dosah benáteckého brankáře tečoval David Ludvík - 0:1. Domácí hokejisty určitě v první třetině velmi mrzela neproměněná gólovka ze 14. minuty. Jech totiž přihrával před branku, kde Kopic před prázdnou klecí jen těsně na puk nedosáhl. V závěru ještě vody rozvířila roztržka hostujícího Hampla s benáteckým Bulířem, oba kohouti se poroučeli na trestnou lavici.

Domácí začali ve druhé třetině náporem a od modré čáry střílel Pavlů, Vlach těsně před brankou tečoval těsně mimo. Michalu Pavlů to ovšem za pár vteřin poté vyšlo. V přesilové hře Skořepa nabil benáteckému obránci, který dělovkou nedal Orctovi šanci zasáhnout - 1:1. Ústečtí ovšem přidali na obrátkách a jejich gólové šance přicházely. Rychlý útok Slovanu zakončoval najíždějící Hampl, ale přesouvající se Blažíček předvedl povedený zákrok. Za další půlminut to byl opět Hampl, který se mohl zapsat mezi střelce. V téměř totožné situaci ho opět Blažíček vychytal. Další brankovou příležitost měl mladý obránce Pavlík, který měl před sebou dostatek volného prostoru, avšak Blažíček vykryl úhel a tuto gólovku pokryl. Tlak vyústil vedoucí trefou Jaroslava Roubíka, jenž vybruslil zpoza branky a zvedl touš přesně nad Blažíčkův beton. Také třetí ústecká trefa přišla v přesilové hře, Lvi využili početní převahu po sedmi vteřinách. Do odkryté branky zakončoval Daniel Boháč - 1:3. Snížení na rozdíl jediné branky přinesla přesilová hra, v níž od modré pálil Tomáš Mrkvička a Orct nestačil reagovat - 2:3. V závěru druhé periody ještě Pajič těsně minul a Roubíka vychytal Blažíček.

Téměř v celé třetí třetině hrály prim především Benátky, Slovan se soustředil spíše na bránění a nechtěl rozhodně udělat žádnou chybu. Benátky také ve třetí dvacetiminutovce svého soka výrazně přestřílely, avšak kýženého vyrovnání se nakonec nedočkaly. V několika situacích viselo vyrovnání doslova na vlásku, ale Ústečtí vše přestáli bez úhony. V úvodu třetí části měl dobrou příležitost Josef Skořepa, jehož důraz před Orcrtem málem slavil úspěch. Ležícího brankáře hostí ale nepřekonal. Domácí byli i nadále aktivnější, jenže obrana Ústeckých v čele s ostříleným brankářem Orctem útočným nátlakům Středočechů odolávala. Z protiútoku zakončoval nebezpečně Růžička, jenže Blažíček vyrazil ramenem. Na druhé straně největší možnost na vyrovnání neproměnil Skořepa, jenž sám před Orctem mířil jen do jeho lapačky. Ani téměř minutová závěrečná power play na vyrovnání nestačila, Lvi těsný náskok uhájili.

Ohlasy trenérů

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Hráčům jsem poděkoval. Myslím si, že nás Ústí mělo dost a že jsme byli nepříjemným soupeřem. Bohužel jsme v té třetí třetině, která asi byla z naší strany nejlepší, jsme nedokázali srovnat a sáhnout alespoň po bodu. Jinak si myslím, že kluci hráli dobře. S takto kvalitním mužstvem, jakým určitě Ústí nad Labem je, tak to byl minimálně vyrovnaný hokej. Nemáme se za co stydět."

Petr Rosol, trenér Ústí nad Labem
"Čekali jsme, že to bude těžký zápas a to se potvrdilo. Postavení v tabulce a poslední výsledky domácích hovoří za vše. Měli jsme trochu problémy s vylučováním. Byli jsme často na trestné lavici, také jsme dostali oba góly v oslabení. Jinak si myslím, že ve standardním počtu hráčů jsme hráli dobře. Musíme si dát pozor na disciplínu. Můj názor je, že jsme o ten kousek byli lepší."

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 19 92:35 50
2. HBR Havlíčkův Brod 19 89:58 40
3. CHB Cheb 18 71:49 37
4. HRO Hronov 19 67:54 35
5. KOB Kobra Praha 19 65:55 35
6. BEN Benátky n/J 19 81:75 35
7. MIL Milevsko 19 75:53 33
8. VRC Vrchlabí 18 58:52 28
9. DEC Děčín 19 57:65 28
10. MOL Most 19 66:76 23
11. KRA Kralupy n/V 19 63:68 21
12. PIS Písek 19 43:64 17
13. KAB Kadaň 19 51:88 11
14. UNL Ústí nad Labem 19 28:114 3
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
30.10.2025

Béčku se daří

Po třetině soutěže krajské ligy mužů Středočeského kraje se drží benátecký "B" tým na krásném druhém místě skupiny Východ. Naposledy ve vloženém kole na domácím ledě deklasovali svěřenci trenérů Petra Vorla a Jaroslava Hrušky zkušený tým Žabonos výsledkem 8:2, když se trefili - dvakrát Najč, dále jednou Rudolf, Suk, Vorel, Kusý, Hejňák a Růžek. V dalším průběhu soutěže čeká rezervní tým řada těžkých zápasů a my jim přejeme hodně zdaru!


19.09.2025

B tým hraje doma derby

Po vysokém vítězství 6:1 na ledě Poděbrad hraje benátecký "B" tým další domácí utkání doma, když v sobotu 20. září hostí od 13:30 v derby krajské ligy rezervu Mladé Boleslavi. Přijďte fandit!


02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.