15. 9. 2018 | Věra Novotná

Benáteckým utekl začátek, i přes urputný boj nakonec na body nedosáhli

4., sobota 15. 9. 2018
Benátky n.J. - Kladno BEN - KLA

Zápas čtvrtého kola Chance ligy nezačal pro svěřence trenéra Kudrny vůbec dobře, během první pětiminutovky stihli být dvakrát vyloučení a za záda Schwarze se dostaly hned tři střely kladenských hráčů. Zápas vypadal ztraceně již od začátku, avšak druhá dvacetiminutovka přinesla domácím velkou vzpruhu, stále ale nedokázali skóre vyrovnat. Po závěrečném hvizdu bylo jasné, že tři body si odvezou Kladenští po výhře 6:3.

Benátky n.J.: Schwarz – Kunst, Kolmann, T. Hanousek, Maier, Niko, Husa – M. Zachar, J. Mikyska, Duda – Šír, Chrtek, D. Špaček – Psota, Najman, Průžek – Wiencek, Braid, Rychlovský.
Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, P. Hořava, J. Říha, Kehar, Zelingr, Zajíc – Kubík, Vampola, Jelínek – Kružík, Filip, Redlich – Vildumetz, Machač, J. Strnad – Hajný, Zikmund, Bláha.
Branky a nahrávky: 16. Duda (M. Zachar), 31. Husa (Niko, J. Mikyska), 33. Průžek (Najman) – 2. Kubík (J. Říha), 3. Hajný (Zajíc, Zikmund), 5. Kubík (Machač, J. Říha), 27. J. Strnad (J. Říha, P. Hořava), 40. Machač, 55. Vampola (Kružík, J. Strnad). Rozhodčí: Kašík, Vokřál – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 811. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:6.

Hosté z Kladna vlétli do první třetiny jako uragán a to i díky přesilové hře, kterou hosté bleskurychle využili. Povalujícího puku u Schwarzova betonu si nejrychleji všiml Adam Kubík. Ani ne za minutu se Kladenští znovu radovali ze vstřelené branky. První trefu ještě Schwarz dokázal vyrazit. K dorážce se dostal tentokrát Jakub Hajný, který v obležení tří domácích hráčů dokázal skórovat. Při další z početních výhod udeřili Rytíři potřetí a byl u toho znovu Adam Kubík, jenž tentokrát vymetl pravý horní růžek. V polovině úvodního dějství dostali i domácí šanci početní převahy. Nejnebezpečnější akci této přesilovky měl na svědomí domácí Mikyska, jenž ale minul prostor mezi třemi tyčemi. Ačkoliv se Benátečtí snažili, gól stále nepřicházel. Nula na tabuli skóre zmizela až pět minut před první sirénou po střele z otočky, kterou předvedl Radek Duda, jenž nedal Cikánkovi šanci.

Do druhé třetiny měli Benátečtí o poznání lepší vstup. Dvě minuty po úvodním buly měl vynikající šanci na přiblížení se vyrovnanému skóre Najman, puk po jeho střele ale našel Cikánek ve své lapačce. Stejný zákrok byl o chvíli později k vidění na druhé straně po střele hostujícího Redlicha. Ve 25. minutě tlačili všichni domácí příznivci puk do branky i očima. Po střele Kolmanna se puk vrtěl nebezpečně blízko brankové čáry, za kterou nakonec ale nedoputoval. Následně znovu udeřili Rytíři. Po delší době v útočném pásmu nahodil puk před benáteckou branku Říha. V závaru se následně nejlépe zorientoval Jakub Strnad a poslal Kladno do tříbrankového vedení. Následoval ale benátecký úsek. Nejprve se z dorážky trefil mezi betony Jakub Husa a na rozdíl jediné branky dotáhl benátecký celek Jiří Průžek, který měl při svém pokusu i trošku štěstí. Vyrovnáno mohlo být o chvíli později, avšak Cikánek velkému náporu dokázal odolat a udržel tak těsné vedení svého celku. Nadějný stav trval až do poslední minuty, kdy střílenou přihrávku Patrika Machače srazil do své vlastní branky jeden z benáteckých beků. Kladno tak odcházelo do šaten spokojenější.

Ve třetí třetině Benátečtí věděli, že není na co čekat. Daniel Špaček měl v první minutě velkou šanci, když po křižné přihrávce mohl překonat přesouvajícího se brankáře Kladna, avšak puk zamířil přímo do výstroje brankáře Rytířů. Také na druhé straně měl gólman plné ruce práce po Strnadově střele, i tentokrát ale červené světlo zůstalo zhasnuté. Hra se přelévala ze strany na stranu. Kladenským čas utíkal pomalu, na druhé straně pro Benátecké doslova letěl. Rytíři mohli několikrát rozhodnout, avšak domácí obrana v čele se Schwarzem odolávala. Dobře postavené tyče ukázal Schwarz v 54. minutě, kdy po střele Kubíka zazvonilo břevno. O třech bodech pro Kladno definitivně rozhodl svým gólem Petr Vampola, jenž vymetl pravý horní růžek.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): My jsme chtěli dobře začít, ale začátek se nám vůbec nepovedl. Prohrávat při kvalitě našeho soupeře v páté minutě 0:3, to je jak ze zlého snu. Poté jsme se zvedli a snažili jsme se se zápasem něco udělat. Kluci bojovali, dřeli a dostali jsme se na kontakt, ale když se nám to povedlo a snížili jsme, tak soupeř znovu odskočil. Dnes je opravdu škoda začátku, kdy jsme v první šestiminutovce darovali soupeři příliš luxusní náskok a škoda dobrých příležitostí, které jsme neproměnili.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Vstřelili jsme tři rychlé branky z přesilovek, od toho se také zápas odvíjel. Když domácí dotáhli stav na 3:4, tak to pro nás nevypadalo příliš dobře. Naštěstí se nám podařilo vstřelit šťastnou branku na 5:3. V poslední třetině jsme to stáhli na tři lajny a myslím si, že už jsme domácí k ničemu nepustili. Řekl bych, že naše výhra je zasloužená, i když domácí podali velmi dobrý výkon.