13. 9. 2017 | Věra Novotná

Benátečtí berou z boje s Havířovem dva body, Kolmann vstřelil hattrick

2., středa 13. 9. 2017
Benátky n.J. - Havířov BEN - HAV

Ve druhém kole WSM ligy se Benátky postavily proti Havířovu. První domácí zápas letošního ročníku přinesl také hattrick z hole Petra Kolmanna, k němuž se do střeleckých tabulek přidal i Jakub Husa. AZ Havířov však dokázal hned dvakrát smazat dvoubrankové manko a vynutil si tak prodloužení, které ale nerozhodlo. V dovednostní soutěži jednotlivců získal druhý bod pro Benátky Zdeněk Král! Závěrečné zúčtování? Domácí vítězí 5:4 po samostatných nájezdech.

Benátky n.J.: Stezka – Kolmann, Husa, Kunst, Havlín, Maier, Jandejsek – A. Dlouhý, Chrtek, Hrníčko – Psota, R. Veselý, Jeník – Hrabík, Král, Teplý – Bělohorský, Bittner, Wiencek.
Havířov: Falter – Krisl, Chroboček, Postnikov, Drtil, Dudek, Petran – Kanko, Sikora, P. Beránek – Pořízek, Maruna, Kotala – Tomi, Hudeček, Fronk – Cihlář, Rác, Gřeš.
Branky a nahrávky: 12. Kolmann (Stezka), 13. Kolmann (Hrníčko, A. Dlouhý), 37. Husa, 40. Kolmann (Hrníčko, A. Dlouhý), rozh. náj. Král – 22. Tomi (Petran, Hudeček), 27. Drtil (Sikora, Kanko), 43. Krisl (Postnikov, Rác), 55. Kotala (Rác, Maruna). Rozhodčí: Přikryl, Veselý – D. Štětina, Zmeškal. Vyloučení: 7:9, navíc Jiří Fronk (HAV) 10min za nesportovní chování. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 254. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.

Úvodní hvizd odstartoval nepříliš přesvědčivou hru benáteckých hráčů a naopak velmi svižný a tvrdý hokej ze strany hostujícího Havířova. Ten ale svou aktivitu v půlce první půle přenechal Benáteckým, kterým stačila jedna povedená akce k tomu, aby se dostali do vedení. Při přesilové hře se puk od brankáře Stezky dostal na hůl Petra Kolmanna. Kapitán Středočechů se proháčkoval mezi protihráči a poslal kotouč nad rameno havířovského gólmana. Stejný hráč se prosadil znovu za minutu a půl, rovněž v početní výhodě. Tentokrát Kolmann ukázal svou tvrdou střelou od modré čáry. Hosté chtěli rychle smazat manko. Nejnebezpečnější z jejich akcí byla střela z hole Postnikova, s níž si však Stezka poradil. V závěru třetiny se ke střele od modré čáry dostal také hostující Chroboček, ale ani tento pokus nepohnul se skóre, které bylo příznivější pro domácí.

Hosté udeřili hned ze začátku druhého dějství. Po vyhraném vhazování a střele od modré čáry se k puku dostal Vojtěch Tomi, který dostal puk do odkryté části benátecké branky a dal jasně najevo, že hosté vůbec nic nevzdali. Vyrovnání přišlo při dvojité přesilové hře Havířova. Puk vylétl z hole Tomáše Drtila, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Stezky. Se šancemi se následně roztrhl pytel, avšak ani jedna z nich neskončila za zády jednoho z gólmanů. Misky vah se přece jen ke konci třetiny převážily na stranu domácích. Třetí branku vstřelil Jakub Husa, který obešel svého strážce a poslal kotouč k levé tyčce. To ale nebylo ze strany Benátek vše. V posledních vteřinách se dočkal hattricku Petr Kolmann, jenž znovu pálil od modré čáry.

Také na začátku poslední třetiny snížil Havířov zásluhou jednoho ze svých beků, konkrétně Jiřího Kristla. Ten využil svého prostoru u modré čáry a našel místo u levé tyčky. O pár minut později mohlo být vyrovnáno po akci Kanka, jehož střela ale skončila na rameni benáteckého gólmana. Snad největší šanci znovu vyrovnat stav měl Tomi, domácí Havlín však zatáhl za záchrannou brzdu a akci překazil, za což byl následně poslán na trestnou lavici. V přesilové se ale skóre neměnilo. Pět minut před koncem se ale hosté přece jen dočkali! Mezi betony benáteckého brankáře pálil přesně Jakub Kotala a Havířov byl polit živou vodou, zápas ale v základní hrací době nerozhodl.

Také ve hře 3na3 byla aktivita obou celků vyrovnaná, nebezpečnější však byli hosté, které několikrát skvěle vychytal Stezka v benátecké brance, a činil se také Falter na opačné straně. Gól nepadl a rozhodnout tak musely nájezdy, v nichž druhý bod pro domácí získal Zdeněk Král.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme čelili opravdu těžkému soupeři, dvakrát jsme vedli o dvě branky, ale Havířov se na nás vždycky dotáhl. Myslím si, že pro nás je to obrovsky cenná výhra, kluci hrozně moc dřeli a hráli obětavě. Vítězství nás tady hrozně bolelo, bylo to velmi tvrdé utkání a kluci si zaslouží velkou pochvalu, protože to zvládli. Pro náš mladý tým je to o to cennější, protože se těmito zápasy učí, utkání bylo obrovským přínosem.

Martin Janeček (AZ RESIDOMO Havířov): Věděli jsme, že Benátky mají mladý tým, takže jsme na ně chtěli vlétnout a trochu je zastrašit. Opak byl pravdou, zbytečně jsme faulovali a šli tak do dvoubrankového manka. Celý zápas se takto odvíjel. Vždy, když jsme domácí dotáhli, soupeř nám svojí šikovností a trpělivostí odskočil. Nicméně od druhé třetiny jsme ukázali mentální sílu a získali alespoň bod. Nájezdy už jsou vabank. Hráčům bych chtěl poděkovat, ačkoliv jsme si přijeli pro tři body, ceníme si i toho jednoho. Ukázali jsme mentální sílu a také to, že umíme zabrat a třeba i otočit utkání, protože na konci jsme sahali po třech bodech.