12. 12. 2020 | Martina Kramerová, Ondřej Nejedlo

Benátečtí dotahovali marně, tři body bere Slavia

17., sobota 12. 12. 2020
Benátky n.J. - Slavia BEN - SLA
Poslední předvánoční duel v podání benáteckých hokejistů nabídl zajímavou podívanou. Hosté přijeli do Pojizeří se všemi svými zkušenými esy a v průběhu druhé třetiny si vytvořili již tříbrankový náskok. V ostře hraném utkání, které se vyznačovalo četnými tresty, se Benátečtí vrátili v závěrečné třetině do zápasu. Minutu a devět vteřin před koncem základní hrací doby snížili na rozdíl jediné branky. Podobně jako v minulém zápase v Litoměřicích už ale utkání k dělbě bodů nedotáhli.
Benátky n.J.: Žajdlík - Kunst, Šedivý, Hanousek, Böhm, Kovář, Aubrecht - Hujer, Šír, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Dlouhý, Měchura, Wiencek - Šafařovský, Jansa, Putz.
Slavia: Málek - Novák, Hejda, Barák, Krejčí, Veber, Gaspar, Duda - Vlček, Vampola, Kafka - Šteiner, Bednář, Tomica - Kružík, Kuťák, Doležal - Brož, Všetečka, Ondráček.
Branky a nahrávky: 18. Dlouhý (Hujer, Špaček), 48. Aubrecht (Špaček, Dlouhý), 59. Jiruš (Pabiška, Kunst) - 14. Kafka (Gaspar, Veber), 18. Vlček (Bednář, Veber), 26. Kafka (Vlček, Vampola), 32. Kuťák (Vlček, Kafka). Rozhodčí: Hucl, Jechoutek - Horažďovský, Tvrdík. Vyloučení: 8:11, navíc Šír (BEN) do konce zápasu - Veber (SLA) 10 min., Vampola (SLA) do konce zápasu. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 29:27.

Slávisté chtěli odčinit dvě porážky v řadě a na ledě Benátek začali zápas pěkně zostra. Žajdlík se musel v domácí kleci hodně otáčet, aby neinkasoval. V 10. minutě fantasticky vychytal Kružíka, když proti ráně z bezprostřední blízkosti vytasil vyrážečku, o chvíli později si připsal úspěšný zákrok i proti sóloakci Brože.

V čase 13:37 však už kapituloval. Gasparovu střelu z vrcholu pravého kruhu sice ještě dokázal vyrazit, puk se ale dostal jen na spodní hranici pravého kruhu, kde číhal připravený Petr Kafka a ranou do poloodkryté klece otevřel skóre zápasu.

Těsný náskok sešívané letce nestačil a zkraje 18. minuty udeřila podruhé. Veber vybojoval puk u mantinelu za brankou a nahrál na pravý kruh, kam si nabruslil Filip Vlček, který dělovkou z otočky propálil Žajdlíka. Benátečtí ale nesložili zbraně a o necelou minutu později snížili na rozdíl jediné trefy. Když na trestné lavici nuceně seděl Barák, vyrazil dopředu po levé straně Hujer. Ten následně nabil před branku najíždějícímu Adamu Dlouhému, jenž usměrnil kotouč za brankovou čáru.

Prostřední perioda byla zcela v červenobílé režii. V čase 25:17 opět navýšil vedení svým druhým gólem v utkání Petr Kafka. Slávistický snajpr to po pěkné kombinaci s Gasparem a Vampolou zkusil z vrcholu pravého kruhu a jeho tvrdý projektil zapadl až za Žajdlíkova záda. Pár desítek vteřin po polovině základní hrací doby se do střelecké listiny navíc zapsal Filip Kuťák. Červenobílá dvaaosmdesátka si vyměnila kotouč s Vlčkem a následně rozvlnila síť střelou ze spodní hrany pravého kruhu.

Benátečtí chtěli nepříznivý výsledek vylepšit, a tak zaměřili síly na ofenzivu. Útočné snahy se ve 48. minutě vyplatily. Po pěkné souhře se Špačkem zacílil z levého kruhu David Aubrecht a upravil skóre na 2:4.

Druhá branka Středočechy rozproudila a v čase 58:51 přidali třetí gól. Pabiška napřáhl od modré, do jeho střely vložil hokejku Vojtěch Jiruš a vykřesal na benátecké střídačce naději. Slávisté však těsný náskok udrželi až do závěrečné sirény a z Benátek odvezli výhru 4:3.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme dostali strašně laciné branky, kdy jsme dvakrát špatně zahráli v obranném pásmu. Soupeř se na branky nenadřel. Zápas jsme si mohli vzít v přesilových hrách. Ze sedmi početních výhod jsme dali jednu branku, poté se nám v power play podařilo dostat se na dostřel. Měli jsme slušné šance, ale štěstíčko se k nám v závěru otočilo zády. Proti silnému týmu jsme odehráli rovnocennou partii. Mrzí nás, že jsme nezískali body.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Máme tři body a více bych se k tomu asi nevyjadřoval. Dnes se tu děly věci, které se mi vůbec nelíbily. Nicméně, co se týče zápasu, tak jsme si ho zbytečně zkomplikovali ve třetí třetině. Nakonec ale body zůstaly u nás, za což jsem rád.