3. 9. 2019 | Věra Novotná

Benátečtí hokejisté tesně podlehli Třebíči

přát., úterý 3. 9. 2019
Benátky n.J. - Třebíč BEN - TRE

K poslednímu duelu přípravy nastoupili hokejisté Benátek nad Jizerou proti Třebíči. Duel otevřeli velmi rychlým gólem, na nějž však Třebíčští našli odpověď. Generálka na novou sezonu přinesla velmi pěkný výkon brankáře Žajdlíka a několik velmi povedených akcí. I přes hru bez brankáře však po šedesáti minutách museli svěřenci trenéra Jiruše zkousnout jednobrankovou porážku. Nyní se již Benátečtí soustředí na start nového ročníku Chance ligy, který otevřou soubojem s Litoměřicemi.

Benátky n.J.: Žajdlík – Havlín, Bukač, Žůrek, Kolmann, Kunst, Buchtela, Aubrecht – Duda, Šír, Zachar – Špaček, Najman, Půček – Dlouhý, Chrtek, Jiruš – Šafařovský, Bittner, Wiencek.
Třebíč: Jekel – Nedbal, Jenáček, Padrnos, Forman, Rutar, Čejka, Furch – Psota, Nedvídek, Kusý – Havránek, Šťovíček, Vodný – Paták, Král, Malec – Ferda, Michálek, Havlát – Matiaško.
Branky a nahrávky: 1. Zachar, 8. Jiruš (Dlouhý) – 3. Psota (Kusý), 27. Král (Forman, Havránek), 47. Havlát (Michálek, Padrnos). Rozhodčí: Bernat, Wagner – Axman, Kettner. Vyloučení: 7:7, navíc Vodný 10min OT (TRE). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:41. Diváci: 95. Průběh utkání: .

Poslední přípravné utkání začali hokejisté Benátek nad Jizerou rychlým gólem. Marku Zacharovi stačilo ke vstřelení úvodní branky pouhých dvanáct sekund, avšak dodejme, že benátecký forward měl při svém pokusu velké štěstí. Kotouč se po jeho střele odrazil od zadního mantinelu do brankoviště, kde zavadil o výstroj brankáře Jekela, který jej nedokázal udržet před brankovou čárou. Třebíčští se však touto, pro ně smolnou, brankou nenechali rozhodit a ve třetí minutě začal zápas znovu od nuly. Kusého přihrávku totiž na konci třetí minuty přetavil v rychlou střelu Matěj Psota. Do dvoubrankového vedení se hosté z Třebíče mohli dostat v přesilove pěti proti tří, avšak úspěšní nebyli, a to díky několika pěkným zákrokům Matěje Žajdlíka. V osmé minutě se skóre znovu měnilo a byli to Benátečtí, kdo udeřili. Vojtěch Jiruš našel mezeru v postoji brankáře Jekela a druhou střelou ve třetině vrátil Benátkám vedení. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, avšak ani jeden z týmů se do vážnější akce nedostal. Velkou šanci na vyrovnání měl hostující Vodný, ale Žajdlík bedlivě sledoval kotouč a nedovolil soupeři vyrovnat.

Druhou třetinu započali Třebíčští několika akcemi, ze kterých však ani jedna nevedla ke kýženému vyrovnání. Ve 25. minutě měl na holi dvoubrankové vedení Radek Duda, kterého našla přihrávka Marka Zachara, avšak Jekel mrštně švihl lapačkou a puk ukryl. Duda měl slibnou příležitost i v následné přesilové hře, ale volný prostor u tyčky nenašel. Jekel předvedl svou mrštnost i při Bukačově střele, proti které se musel rychle přesouvat ve svém brankovišti. Nakonec byl ale úspěšný. Ve 27. minutě se stav hostům podařilo vyrovnat a to díky úspěšnému využití přesilové hry. V předbrankovém prostoru byl důrazný Tadeáš Král, který dostal puk za brankovou čáru. O chvíli později se mohla Třebíč dosat do vedení, Rutar však mířil příliš přesně a orazítkoval tyčku. Horké chvíle zažil Matěj Žajdlík i o pár minut poté, kdy se tygřím skokem vrhl proti dorážce Kusého. Druhá třetina následně nabídla šance, z nichž se musely těšit oba tábory příznivců hokejových klubů. Změnu skóre již ale diváci na benáteckém stadionu ve druhé třetině neviděli.

Závěrečná třetina duelu nabídla tlak Horácké Slavie a Benátečtí se několikrát předvést ve svých defenzivních schopnostech. Čejkova střela však nenadělala Žajdlíkovi nejmenší starosti. Poté si poradil i se zákeřnou střelou Psoty, kterou schoval za nohy obránce Benátek. Úspěšný zákrok si benátecký gólman připsal i po pokusu Patáka, avšak na střelu Roberta Havláta z levého křídla nad Žajdlíkovu lapačku, byl krátký. Svěřenci trenéra Jiruše mohli vyrovnat po střele Bukače, který ale z dobrého postavení minul. I nadále se Benátečtí snažili vyrovnat utkání a vynutit si prodloužení, avšak Jekel i celá obrana byli připravení tenké vedení bránit. Změna skóre se neudála ani při pokusu benátecké hry bez brankáře, a tak si Třebíč připsala těsné vítězství.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Měli jsme dobrý vstup do utkání a první třetina z naší strany byla slušná. V průběhu druhé třetiny jsme nevyužili přesilové hry, a to se projevilo na herní pohodě. Přestali jsme si věřit a neodpustili jsme si zaváhání. Soupeř nás tak potrestal gólem na 2:3. Měli jsme šance na vyrovnání a na to, abychom poslali utkání do prodloužení. Brankové situace, včetně power play, jsme ale sehráli bez střelby a důrazu v předbrankovém prostoru našeho soupeře.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře. Chtěli jsme mít dobrý vstup do zápasu, avšak už v desáté vteřině jsme inkasovali laciný gól. Jsem rád, že nás to nezlomilo a brzy jsme vyrovnali. První třetina ale nebyla z naší strany ideální, hodně jsme propadali. Soupeř nás trestal, mohl nám dát daleko více gólů. Ve druhé třetině jsme zpevnili obrannou fázi. Začali jsme být více na puku. Pro nás je to takové šťastnější, odbojované, vydřené vítězství. I to se ale před sezónou počítá, bude lepší nálada. Do jedenáctého září se tak bude lépe trénovat.