7. 8. 2012 | Tomáš Nejedlo

Benátečtí nadělili Rebelům půltucet gólů

přát., úterý 7. 8. 2012
Benátky n.J. - Havl.Brod BEN - HBR
Dva přípravné zápasy a deset vstřelených gólů! Takovým vysvědčením se mohou pochlubit benátečtí hokejisté po prvních dvou domácích přátelských mačích. V úterý hráči od Jizery nadělili Havlíčkovu Brodu šest gólů, zatímco sami jen jednou inkasovali. Třemi kanadskými body se blýskl Josef Skořepa, premiérovou branku pak vstřelil benátecký odchovanec Radim Šimek. Také Rebelové měli své šance, ale dobře zachytali oba gólmani - Tomáš Vošvrda a Jiří Stejskal. Další přípravný zápas čeká Benátecké ve čtvrtek, opět doma a soupeřem bude Beroun.
Benátky n.J.: Vošvrda (41. Stejskal) - Jaroměřský, Vitásek, Pabiška, Říha, Mrkvička, Vála, Šimek, Kolmann - Klimt, Skořepa, Vlach, Jonák, Plodek, Skalický, Kopic, Král, Miškovský, Liška, Jech, Vařecha.
Havl.Brod: Opršal (Dolejš) - Protivný, Soldán, Blažek, Pavlík, Ostrčil, Morava, Knesl, Jelínek, Novotný - Vondráček, Knotek, Endál, Polodna, Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek, Stehlík, Kapec.
Branky a nahrávky: 1. Klimt (Skořepa), 10. Skořepa (Vlach, Jaroměřský), 13. Vlach (Vitásek), 29. Vařecha (Jech), 39. Šimek (Král, Jonák), 58. Skořepa (Jaroměřský) - 13. Morava (Rytnauer). Rozhodčí: Macháč - Holec, Záhora. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 105. Střely na branku: 39:31.

Začátek utkání byl ze strany Benátek doslova raketový. Časomíra od úvodního vhazování odkrojila patnáct vteřin a už se měnilo skóre. Skořepa od mantinelu našel na levém křídle úplně volného Tomáše Klimta, který střelou nad Opršalem otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 4. minutě měly Benátky další šanci ke skórování, před branku sjíždějící Radim Šimek ale nasměřoval dorážku do tyčky Opršalovy klece. Desátá minuta už druhý gól v hostující brance přinesla. Josef Skořepa přesně trefil mezírku mezi betony havlíčkobrodského gólmana - 2:0. Rebelové však přispěchali s odpovědí. Kapitán Marian Morava si v mezikruží počkal na Vošvrdův pohyb a poté zamířil mezi jeho betony - 2:1. Ze snížení se hosté dlouho neradovali. Vitáskovu střelu od modré Opršal nedokázal udržet a dojíždějící Jaroslav Vlach zaváhání gólmana Rebelů přetavil ve třetí gól - 3:1.

Petr Opršal v brance hostí se zaskvěl ve 26. minuty, kdy betonem vychytal v gólové šanci Lišku. Slabší chvíli si ovšem Opršal vybral ve 29. minutě, kdy neucpal mezeru mezi svými betony a Lukáš Vařecha toho využil ke vstřelení čtvrtého gólu - 4:1. Také Rebel měl své šance, jmenovat můžeme třeba samostatný únik Kostourka, Vondráčkovy tři dorážky nebo gólovky Rytnauera a Ondráčka v závěru druhé části. Se všemi těmito pokusy si Vošvrda poradil. A tak ještě před druhou sirénou Benátky udeřily. Lukáš Král skvělou přihrávkou oslovil najíždějícího benáteckého odchovance Radima Šimka, který střelou do horní poloviny branky nedal Opršalovi šanci a vstřelil tak první gól mezi muži - 5:1. Střelec páté branky si také nezapomněl schovat památeční puk...

Do třetí třetiny nastoupily Benátky s Jiřím Stejskalem v brance, kterého Broďáci za dvacet minut zaměstnali hned jedenácti střelami. Benátecký gólman však žádný puk za svá záda nepustil. Stejskal se zaskvěl především při gólovce Rytnauera, kterou vykopl pravým betonem. Mladý Pavel Musil pak při další šanci v dobré pozici branku netrefil. Benátečtí nakonec vyhráli i třetí část. O šestou branku se postaral hlídkující Josef Skořepa, který uklidil do branky Jaroměřského vyraženou střelu a připsal si svůj druh přesný zásah v utkání - 6:1.

Luděk Škaloud, asistent trenéra Benátek nad Jizerou
"Výsledek je vynikající. Ani hra nebyla špatná. Do utkání jsme velmi dobře vstoupili, protože v patnácté vteřině jsme dali úvodní branku. Myslím si, že jsme hráli s větším nasazením a větší urputností. Soupeř rozhodně nebyl špatný. Dnešní přátelský zápas měl velmi dobrou úroveň. K vidění byly velmi dobré individuální výkony od brankáře počínaje po posledního hráče konče."

Karel Dvořák, trenér Havlíčkova Brodu
"Bylo to naše druhé přípravné utkání. Po domácím vítězství s Kometou jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Domácí nás předčili v nasazení, bojovnosti a hlavně v efektivitě. Šance, které si vytvořili, tak je proměnili. My také měli nějaké příležitosti, ale bohužel jsme je nedali. Proto si myslím, že domácí zaslouženě vyhráli."